Kultūra
LNSO klaviertrio koncerta viešņa būs izcilā dziedātāja Inga Kalna
19. aprīlī Lielajā ģildē Latvijas Nacionālā simfoniskā (LNSO) orķestra lieliskais klaviertrio, kurā spēlē LNSO vijolnieks Indulis Cintiņš, LNSO čelliste Dace Zālīte un Latvijas Nacionālās operas galvenais solistu koncertmeistars Mārtiņš Zilberts, kopā ar prominentos pasaules opernamos pazīstamo solisti Ingu Kalnu piedāvās koncertu, kas gan pacels klasiskās mūzikas virsotnēs, gan aizvedīs retāk dzirdētu darbu burvīgajā skaņu pasaulē, pavēstīja LNSO pārstāvji. 
Laikmetīgās mākslas centrs aicina uz izstādi «Pārnēsājamās ainavas»
Latvijas Laikmetīgā mākslas centra (LLMC) veidotā izstāde "Pārnēsājamās ainavas" pievēršas tādiem latviešu diasporas pieturas punktiem kā Parīze, Ņujorka, Rietumberlīne, Gotlande un Monreāla, kopīgā tīklā iezīmējot individuālus migrācijas ceļus un veidojot dzīvu izpratni par šā brīža situāciju, kas lielā mērā balstīta vēsturiskās norisēs, informēja LLMC komunikācijas vadītāja Marta Krivade.
Noslēdzas Londonas Grāmatu tirgus
12. aprīlī noslēdzas Londonas Grāmatu tirgus, kur īpaša vieta bija ierādīta Baltijas valstīm. Plaša autoru, izdevēju un citu grāmatniecības profesionāļu delegācija trīs dienas pavadīja, rodot jaunus sadarbības kontaktus un nostiprinot jau esošos.
Latvijas Radio 3 «Klasika» aicina uz komponista Imanta Mežaraupa atceres koncertu
Atceroties Imantu Mežaraupu (1958–2013) – komponistu, kura radošais devums dziļi sakņojas latviešu kultūrā, vienlaikus ietverot varenās pasaules elpu, pirmdien, 16. aprīlī, plkst. 18.00 Latvijas Radio 1 studijā un Latvijas Radio 3 "Klasika" tiešraidē ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu skanēs saviļņojošs kamermūzikas koncerts. 10. oktobrī Mežaraupam apritētu sešdesmit.
Neaizmirst par mīlestību. Saruna ar harismātisko japāņu diriģentu Hirokami
Augumā miniatūrais, dzīvespriecīgais japāņu maestro Juniči Hirokami savas diriģēšanas manieres dēļ tiek dēvēts par dejojošo diriģentu. Viņš ir pārliecināts, ka diriģents ir profesija, kurā pats svarīgākais – mīlēt cilvēkus un cienīt mūziķus. Ja tas tā nav, nostāties orķestra un klausītāju priekšā vienkārši nav iespējams.
Kultūras ministre: Īsā laikā radīta dzīvotspējīga latviešu literatūras sistēma
Viens burts – dažādas izrunas. Katrai Baltijas valsts valodai raksturīgā ortogrāfiskā zīme apdzīvo burtu “A”. Tā ir ilustrācija mijiedarbībai, kas tik lielā un nozīmīgā pasākumā kā Londonas Grāmatu tirgus ir īpaši nozīmīga, jo gan Latvija, gan Lietuva, gan Igaunija ir apņēmušās apliecināt sevi kā līdztiesīgas un varbūt pat izcilas spēlētājas starptautiskajā kultūras un arī uzņēmējdarbības vidē.
Cirka dienās akcentē laikmetīgo
Igauņu gaisa akrobāte Grēte Grosa savā koncertizrādē “Robežas” savienojusi gleznaino Arvo Perta mūziku un cirku. Par šo izrādi Grosa bijusi nominēta arī Igaunijas teātra balvai.
VNĪ: Jaunā Rīgas teātra ēku grib pārbūvēt par novada kultūras nama budžetu
2014. gadā apstiprinātais Jaunā Rīgas teātra (JRT) būvniecības budžets – 19 miljoni eiro – atbilst reģionālo kultūras centru vajadzībām, kamēr JRT rekonstrukcijas un mūsdienīga teātra projekts ir krietni sarežģītāks gan no būvniecības, gan no tehnoloģiju viedokļa, tāpēc būs nepieciešams papildu finansējums, informēja VAS “Valsts nekustamo īpašumi” (VNĪ) valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis.
Paziņoti Latvijas Arhitektūras gada balvas 2018 nominanti
Trešdien, 11. aprīlī, preses konferencē tika paziņoti atlases žūrijas izraudzītie nacionālas nozīmes apbalvojuma Latvijas Arhitektūras gada balvas 2018 nominanti. Šogad par valsts augstāko apbalvojumu arhitektūrā turpinās sacensties 9 darbi.
Galerijas