100 g kultūras
 
Nozares pārstāvji par akūtākajām problēmām mūzikā: Neprasām neko no zila gaisa
Viena no visvairāk apdraudētajām nozarēm Covid-19 pandēmijas laikā Latvijā ir mūzikas industrija, jo ir apturēta koncertdarbība. Viens no Pašnodarbināto mūziķu biedrības dibinātājiem, mūzikas izdevējs, producents, mūziķis Guntars Račs un “Latvijas Mūzikas attīstības biedrība /Latvijas Mūzikas eksports” izpilddirektore Agnese Cimuška-Rekke LTV raidījumā “Kultūrdeva” stāsta par nepieciešamību veidot valstisku stratēģiju, lai nosargātu nozares profesionāļus.   
Ar Toma Harjo personālizstādi sāksies Rīgas Fotogrāfijas biennāle
No 29. maija līdz 17. jūlijam galerijā “Alma” Rīgā būs skatāma mākslinieka Toma Harjo personālizstāde “Izredzes”. Ar šo notikumu Rīgas Fotogrāfijas biennāle (RFB) 2020 sāk savu programmu, kas bija plānota no šī gada 9. aprīļa, bet ārkārtas situācijas dēļ tika pārcelta, medijus informē organizatori.
Latvijas Nacionālajā operā un baletā atkal skan mēģinājumu zāles
Pāris mēneši ārkārtas situācijā arī Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) māksliniekiem aizritējuši mājās. Tas no māksliniekiem prasījis lielu iekšējo disciplīnu, lai nezaudētu radošo formu. Nu jau trešo rītu opernamā, ievērojot stingrus sanitāros noteikumu, ierodas dziedātāji un baletdejotāji un notiek mēģinājumi.
Klajā laista Valda Pavlovska un Borisa Rezņika dziesma «Es gribu tevi apskaut»
Pie klausītājiem nonākusi jauna dziesma “Es gribu tevi apsaukt” – tās vārdu autors ir Valdis Pavlovskis, komponists – Boriss Rezņiks. Dziesmu iedziedājis Atis Ieviņš. Mākslinieki LTV raidījumā “Rīta Panorāma” stāstīja, ka dziesma tapusi kā atbilde šim laikam, kad ilgi nav iespējams tikties ar sev tuvajiem cilvēkiem.
Pirmie klātienes koncerti pēc ierobežojumu mīkstināšanas – ekskluzīvs, bet pieprasīts prieks
Divu mēnešu laikā pēc iespējas baudīt kultūru klātienē ir noilgojušies daudzi – par to liecina pieprasījums pēc biļetēm, ko iespējams iegādāties uz pirmajiem klātienes koncertiem. Pašlaik gan tas ir diezgan ekskluzīvs prieks, jo vienkop drīkst pulcēties tikai ap 20 klausītāju. Līdz ar to biļetes nav lētas un tāpat nespēj nosegt rīkotāju izmaksas. Taču ar kaut ko ir jāsāk, saka pasākumu producenti, un arī mūziķi augstu novērtē iespēju atgriezties uz skatuves un dzīvas auditorijas priekšā.
Itāliete loterijā laimē miljonu eiro vērtu Pikaso gleznu
Itālijas iedzīvotāja Klaudija Borgonjo loterijā laimējusi aptuveni miljonu eiro vērtu slavenā spāņu gleznotāja Pablo Pikaso gleznu. Pasākumu organizēja izsoļu nams “Christie's”, un tā mērķis bija vākt līdzekļus palīdzībai nabadzīgākajiem Āfrikas valstu iedzīvotājiem.  
Saeimas komisija aicina valdību atbalstīt kultūras nozares stabilizēšanas plānu
Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti trešdien, 20. maijā, akcentēja nepieciešamību nodrošināt papildu finansiālu atbalstu kultūras nozarei Covid-19 izraisītās krīzes seku pārvarēšanai un lēma Ministru kabinetam nosūtīt vēstuli, aicinot valdību atbalstīt kultūras nozares stabilizēšanas plānu, medijus informēja Saeimas Preses dienestā.
Koncertzāle «Latvija» aicina uz klaviermūzikas performanci «Koncerts bez cilvēkiem»
Ceturtdien, 21. maijā pulksten 20.00 koncertzāle “Latvija” aicina klātienē vai attālināti piedzīvot divu pianistu – Džona Kamīla Farā (John Kameel Farah) un Kaja Šūmahera (Kai Schumacher) – klaviermūzikas performanci, kas pie klausītājiem nonāks pateicoties īpašam mākslas objektam – interaktīvai instalācijai “Koncerts bez cilvēkiem”, medijus informē koncertzāles pārstāvji.
Daugavpils mākslinieki apvienojas jaunai izstādei
No piektdienas, 22. maija Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā būs apskatāma Daugavpils Reģiona mākslinieku asociācijas (DRMA) darbu izstāde “Skatiens”, medijus informē muzeja pārstāvji.
Rīgā notiks pirmais «Osokina mini festivāls @152»
Divās nedēļas nogalēs – maija beigās un jūnija sākumā – notiks pirmais "Osokina mini festivāls @152" Rīgā, kurā uzstāsies Latvijas mākslinieki Andrejs Osokins, Chris Noah, Katrīna Gupalo, Rihards Lībietis un Erna Daugaviete, Vladislavs Nastavševs un citi, medijus informē organizatori.
Galerijas