100 g kultūras
Veidos Lielo kapu koncepciju un atjaunos mecenātes Vērmanes pieminekli
Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas paspārnē izveidotā Kultūrvēsturiskā materiālā mantojuma komisija ceturtdien, 14. janvārī, izskatīja Rīgas pieminekļu aģentūras sagatavotos priekšlikumus Lielo kapu attīstības koncepcijai. Viens no tiem paredz veidot teritoriju kā nekropoli, bet otrs – memoriālu parku-ekomuzeju, informēja Rīgas domes (RD) Sabiedrisko attiecību nodaļā.
Porcelāna muzejā apzina mākslinieka Levona Agadžanjana dizaina mantojumu
Pandēmijas laikā, kad muzeji apmeklētājiem ir slēgti, Rīgas Porcelāna muzejs pievērsies pētnieciskajam darbam. Lai pamatīgāk izzinātu muzeja krājumos esošos porcelāna dizaina priekšmetus, ar Valsts kultūrkapitāla fonda līdzfinansējumu sākta ilggadējā Rīgas porcelāna rūpnīcas dizainera un mākslinieka Levona Agadžanjana radošā mantojuma izpēte.
Algoritmu varā. Kādu kino un kāpēc skatāmies?
Tiešsaistes platformas kino baudītājiem piedāvā neizsmeļamas iespējas, taču šī informācijas pārbagātība ierobežo mūsu redzesloku, Latvijas Radio raidījumā “Kultūras Rondo” sprieda kino kritiķe Elīna Reitere un kinoteātra "Kino Bize” direktors Māris Prombergs.
Kultūrkapitāla fonda kultūras institūciju ilgtspējas programmai piešķir 3 miljonus eiro
Komersanti, biedrības un nodibinājumi, kuru darbība saistīta ar pastāvīgu publisku kultūras norišu nodrošināšanu un bijusi ierobežota Covid-19 valstī noteikto drošības pasākumu dēļ, arī 2021. gadā varēs pieteikties atbalstam Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammā "Covid-19 ietekmēto kultūras institūciju ilgtspēja”. Tās turpināšanai līdz 2021. gada 30. jūnijam valdība no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem 14. janvārī lēma piešķirt 3 000 000 eiro, informēja Kultūras ministrijas pārstāvji.
Izdos dziedātājai Billijai Ailišai veltītu fotoalbumu
Maijā pie interesentiem nonāks jaunajai, bet jau plašu popularitāti ieguvušai dziedātājai Billijai Ailišai veltīta grāmata – fotoalbums. Tajā māksliniece iepazīstinās ar savu bērnību, skolas gadiem un karjeras pakāpieniem.
Plāno piešķirt 3 miljonus VKKF kultūras nozares uzņēmumu ilgtspējas programmai; top atbalsts nākotnes saturam
Valdība ceturtdien, 14. janvārī, lems, vai piešķirt trīs miljonus eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai līdz jūlijam pagarinātu atbalstu Covid-19 ietekmētajām kultūras institūcijām. Tas palīdzētu nozares uzņēmumiem segt ar uzturēšanu saistītos ikdienas izdevumus laikā, kad nav iespējams strādāt. Top arī jauna atbalsta programma nākotnes satura radīšanai, ko atzinīgi vērtē pasākumu nozarē. Taču Pašnodarbināto mūziķu biedrībā atzīst – pandēmijai ievelkoties, arvien vairāk mākslinieku vairs netiek galā ar saistībām, ko bija uzņēmušies laikā, kad varēja brīvi uzstāties.
Vēstures muzejā top izstāde «Krāsainā Latvija»; aicina iesūtīt krāsu diapozitīvus un fotogrāfijas
Mēs vēsturi bieži vien uztveram caur vizuālajām liecībām. Tiesa, līdz mūsdienām saglabājušies attēli pārsvarā ir melnbalti. Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) krātuvēs atrodamas unikālas krāsainas fotogrāfijas, kas tapušas Latvijā pagājušā gadsimta sākumā un 30. gados. Nolūkā iepazīstināt sabiedrību ar Latvijas krāsu attēlu vēsturi Latvijas Nacionālā vēstures muzeja darbinieki pavasarī iecerējuši jaunu izstādi “Krāsainā Latvija”. Lai izstādes ekspozīciju padarītu plašāku, muzeja darbinieki aicina ikvienu pārskatīt savus foto un diapozitīvu krājumus un piedalīties topošās izstādes veidošanā.
Ceļš pie skatītāja. Neatkarīgo teātru dzīve pandēmijas laikā
Lai gan esošā situācija teātra darbību ir ierobežojusi, darbs nav apstājies un top jauni, radoši projekti gan pandēmijas laikam, gan tādi, kuri savu skatītāju atradīs teātru spēles laukumos, kad tas būs droši, Latvijas Radio raidījumā “Kultūras Rondo” atzina Ģertrūdes ielas teātra producente Maija Pavlova un viens no teātra apvienības “Kvadrifrons” direktoriem Klāvs Mellis.
Man nav tiesību nedarīt. Aktieris Gundars Āboliņš lasa «Šveiku»
Aktieris Gundars Āboliņš pēc “Dekamerona” lasīšanas saņēmis daudzu skatītāju un klausītāju rosinājumu ķerties pie Jaroslava Hašeka "Krietnā kareivja Šveika dēkām pasaules karā" un ir atsaucies šim aicinājumam, ik dienu piedāvājot noklausīties fragmentu no romāna.
Arhitektu savienība Kultūras ministriju aicina kopīgi izstrādāt sabiedrībai saprotamu koncertzāles īstenošanas stratēģiju
Latvijas Arhitektu savienība (LAS), atsaucoties uz 2020. gada 11. decembra Kultūras ministra aicinājumu sniegt LAS viedokli par novietni nacionālās koncertzāles būvniecībai, nosūtījusi vēstuli Kultūras ministrijai, aicinot kopīgi izstrādāt sabiedrībai saprotamu, labiem pārvaldības principiem atbilstošu Nacionālās koncertzāles īstenošanas stratēģiju, veicot profesionālu potenciālo novietņu analīzi sadarbībā ar nozares un iesaistīto institūciju speciālistiem, informēja LAS pārstāvji. 
Latvijas Radio ēterā atvēlēts ap 614 stundu jauniem raidījumiem
Latvijas Radio kanālu ēterā 2021. gadā atvēlēts ap 614 stundu jauniem raidījumiem. Tie skars vides, sociālos un ekonomiskos jautājumus, kultūru,  izglītību un reģionu aktualitātes. Akcentēts tiks arī bērnu un jauniešu auditorijai piemērots saturs. Sekojot līdzi pasaules tendencēm, klausītājiem arvien vairāk tiks piedāvāta daudzveidīga piekļuve radio saturam video formātā un raidierakstos jeb podkāstos.
LNKC līdzekļus Covid-19 ietekmes mazināšanai ieguldījis Dziesmu un deju svētkos un kultūras speciālistu apmācībās
Par valsts finansējumu Covid-19 ietekmes mazināšanai kultūras nozarē Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) 2020. gadā veicis ieguldījumu Dziesmu un deju svētku repertuāra attīstīšanas procesā. Tāpat īstenots profesionālās pilnveides pasākumu kopums kultūras nozares speciālistiem, tai skaitā pedagogiem un kultūras centru vadītājiem, kopumā investējot 163 335 eiro, informēja LNKC pārstāvji,
Rīgas Motormuzejs vāc spēkratu kolekciju nākamajām paaudzēm
Ikvienam muzejam ir krātuve, kurā esošie objekti netiek izstādīti plašākai publikai. Tie vēl tikai gaida savu laiku, kad nonāks ekspozīcijā. Līdz tam var paiet pat vairāki desmiti gadu. Arī Rīgas Motormuzejam ir sava krātuve, kurā šobrīd tiek vākti spēkrati, kas vēl tikai pavisam nesen kalpojuši mūsu vajadzībām. Krātuvē atrodas arī robežsardzes un armijas tehnikas vienības un pat pārvietojamā televīzijas stacija, kas vēl pirms dažiem gadiem tika izmantota Latvijas Televīzijas ikdienas darbā.
Galerijas

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt