100 g kultūras
 
VIDEO: Kā kultūrai pārdzīvot vasaru? Diskutē Puntulis, Perevoščikovs, Majors un citi
Latvijas Televīzijas Kultūras raidījumu redakcijas uzsāktā projekta “100 g kultūras diskusija” trešajā sarunā kultūras ministrs Nauris Puntulis (Nacionālā apvienība), Slimību profilakses un kontroles centra speciālists Jurijs Perevoščikovs, festivāla "Positivus" rīkotājs Ģirts Majors, mūziķe Agnese Rakovska un finanšu ministra padomnieks Ints Dālderis ("Jaunā Vienotība") diskutēs par kultūras procesiem pēc ierobežojumu samazināšanas.
Koncertzālē «Cēsis» darbu atsāk kino
No ceturtdienas, 28. maija, koncertzālē “Cēsis” darbu atsāks kino “Cēsis”. Repertuārā iekļautas būs gan multfilmas pašiem mazākajiem skatītājiem, gan filmas labas izklaides cienītājiem, gan kas īpašs kino gardēžiem. Apmeklētāju skaits seansos ierobežots – līdz 25 cilvēkiem, informē koncertzāles pārstāvji.
«Gors» septīto dzimšanas dienu atzīmēs ar pārsteiguma koncertiem Rēzeknes pagalmos
Maija beigās apritēs septiņi gadi kopš Latgales vēstniecības “Gors” atklāšanas 2013. gadā. Svētkos “Gors” sarūpējis piecus pārsteiguma koncertus, kurus darbadienu vakaros un sestdienas rītā dažādos Rēzeknes mikrorajonu pagalmos sniegs pūšamo instrumentu orķestris “Rēzekne”, kas gandrīz septiņus gadus ir arī “Gors” komandas daļa, medijus informē “Gors” pārstāvji.
«Baznīcu nakts» šogad attālināti – aicina skatīties tiešraides no vairākiem dievnamiem
“Baznīcu nakts” rīkotāji aicina 30. maija vakarā skatīties notikuma tiešraidi savās viedierīcēs, sekojot “Baznīcu nakts” kontam vietnē “Facebook”. Svinīgā “Baznīcu nakts” atklāšanas tiešraide sāksies pulksten 18.00 no Siguldas Jēzus sirds Romas katoļu baznīcas. Vakara gaitā tiešraides būs redzamas arī no citiem dievnamiem, medijus informē organizatori.
Tiešsaistē būs klausāms komponista un pianista Krista Saržanta koncerts Nacionālajā bibliotēkā
Komponists un pianists Krists Saržants būs pirmais, kurš kopā ar muzikālajiem domubiedriem – dziedātāju Evilenu Protektori, saksofonistu Dāvi Jurku, kontrabasistu Tomu Poišu un sitaminstrumentālistu Arti Orubu – atsāks koncertdzīvi Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē. 26. maijā tiešsaistē būs dzirdamas mākslinieka sarakstītas un aranžētas kompozīcijas no viņa debijas albuma “Then And Now”.
Kļūdas cena ir ļoti augsta. Saruna ar grāmatu dizaineru Alekseju Muraško
Lai cik strauji pasaule mainītos tehnoloģiju iespaidā, mēs turpinām mīlēt grāmatas – ierastas un rokās taustāmas. Grāmatu veidošanas māka ir attīstījusies gadsimtiem ilgi, un grāmatu dizains vienmēr ir bijusi īpaša, ļoti smalka un atbildīga grafikas dizaina kategorija. Galu galā uz gaistošās ikdienas fona grāmatas ir tas, ko glabājam desmitgadēm ilgi, nereti šo laikmeta liecību nododot no paaudzes paaudzē.
Cēsīs atdzīvosies latviešu simbolistu gleznas
"Kopā ar kolēģiem 29. maijā Cēsu pilsmuižas klētī atveram vienreizējus brīnumus un pārlaicīgu pārsteigumu," par multimediju performanci "Simbolisms" Latvijas Radio 3 "Klasika" stāsta producente Leonarda Ķestere.
Trupa «Kvadrifrons» ar domubiedriem pabeiguši «Dekamerona» lasījumus
25. maijā noslēdzies pandēmijas laika projekts “Kvadrifrona Dekamerons”. Laikā no 16. marta teātra trupa “Kvadrifrons” ar domubiedriem kopīgi izlasījuši visu itāļu autora Džovanni Bokačo darbu – “Kvadrifrona” “Facebook” lapā publicēti 119 video, kuros iesaistījušies 130 lasītāji, piedaloties arī viņu bērniem, ģimenes locekļiem, draugiem un mājdzīvniekiem, medijus informē “Kvadrifrona” pārstāvji.
Jebkura vara – tā ir ideoloģija. Saruna ar komponistu Imantu Kalniņu
Imants Kalniņš – neskaitāmu dziesmu, izrāžu, filmu un multfilmu, simfoniju, operu, tai skaitā Padomju Savienības pirmās rokoperas mūzikas autors – patiesi ir publikas mīlēts. Tagad viņš pagājis malā no aktīvas politiskās dzīves, taču daži viņa izteikumi joprojām vienos izraisa sašutuma, citos – sajūsmas vētru. Pirms savas 79. dzimšanas dienas Imants Kalniņš sarunājās ar Rus.lsm.lv – par mūziku, padomju pagātni, Atmodu, “čekas maisiem”, savstarpējiem apvainojumiem, mūsdienām, politiku un koronavīrusu. 
Londonas teātri bažījas par savu nākotni
Lai kontrolētu Covid-19 izplatību, ne tikai Latvijā, bet daudzviet pasaulē tika noteikti stingri pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumi. Tie glābj cilvēku dzīvības, taču apdraud veselas nozares. Viena no tām ir kultūras nozare. Piemēram, Lielbritānijā vissmagāk ir cietuši teātri. Kā intervijā “Euronews” izteikusies britu laikraksta “The Stage” galvenā redaktore Džordžija Snouva, Londonas teātri un to darbinieki ir izmisumā, jo neredz izeju no Covid-19 izraisītās blokādes.
VIDEO: Pianistes Diānas Ketleres un dziedātāja Paula Putniņa koncerts
Pirmdien, 25. maijā, pulksten 18.00 Latvijas Radio 1. studijā Latvjias Radio 3 “Klasika” rīkotajā koncertu ciklā “Viens pats studijā” uzstāsies pianiste, Londonas Karaliskās Mūzikas akadēmijas un Ženēvas Mūzikas augstskolas profesore Diāna Ketlere un dziedātājs un diriģents Pauls Putniņš.
Aija Andrejeva jauno albumu prezentēs autokoncertā
4. jūnijā uz tirdzniecības centra "Alfa" jumta notiks Aijas Andrejevas jaunā albuma "Es iešu tālāk" prezentācijas autokoncerts, kas ieskandinās uz nākamo gadu pārcelto lielkoncertu, medijus informē mūziķes pārstāvji.
LTV tiešraidē pārraidīs Dzintaru koncertzāles vasaras sezonas atklāšanas koncertu
6. jūnijā Jūrmalā notiks ikgadējais Dzintaru koncertzāles vasaras sezonas atklāšanas koncerts. Tiesa, tas būs “citāds”, jo klātienē skatītāju nebūs. Tomēr ar muzikāli daudzveidīgu un vasaras sajūtās ievelkošu programmu uz vienas skatuves pirmo reizi satiksies pasaulē slavenākais latviešu tenors Aleksandrs Antoņenko, Maestro Raimonds Pauls un Latvijas Radio bigbends. Tiešraidē to varēs vērot Latvijas Televīzijas skatītāji.
Galerijas