100 g kultūras
 
Kulturālo kartupeļu novākšanas svētkos Kuldīgā atklās jaunu vides objektu
Imanta Ziedoņa muzejs un “Kartupeļu lauka radio” sestdien, 12. septembrī, aicina uz kulturālo kartupeļu novākšanas svētkiem Pārventas parkā Kuldīgā. Pasākuma laikā varēs piedalīties kartupeļu novākšanas talkā un radošajās darbnīcās, bet kopā ar fonda “Viegli” mūziķiem plānots atklāt arī mākslas instalāciju “Vēl daudz lielāks galds virs mana galda”.
Daugavpilī notiks pirmais ielu ēdiena jeb «street food» festivāls
Pirmajā Daugavpils ielu ēdiena festivālā pieteikušies 13 vietējie Daugavpils pilsētas un novada restorāni un kafejnīcas. To vidū arī vietējo dzērienu ražotāji un pat retro ēdnīcas. Sestdien, 12. septembrī, no plkst. 12.00 līdz 22.00 pilsētas ciemiņi un iedzīvotāji varēs izgaršot ēdienus, baudot maltīti svaigā gaisā, klausīties mūziku un satikt sabiedriskās ēdināšanas jomas profesionāļus un entuziastus.
Vai autoratlīdzību režīmu likvidēs, un kādas ir alternatīvas?
“Tas iznīcinās latviešu literatūru”. “Tas būs spēriens ar kāju jau tā mirstošajai kultūras pasākumu nozarei”. Tā uz Finanšu ministrijas virzīto priekšlikumu jau no 2021. gada janvāra likvidēt autoratlīdzību režīmu reaģēja kultūras jomas pārstāvji. Lēmuma pieņemšana pagaidām atlikta, un Finanšu ministrijai uzdots atrast kompromisu ar kultūras nozari. Viens no potenciālajiem risinājumiem – sekot Igaunijas piemēram un ieviest saimnieciskās darbības norēķinu kontus. Tomēr agrākais, kad to varētu īstenot, būtu 2022. gadā.
«Rīgas Mākslas telpā» atklātas Rīgas Fotogrāfijas biennāles izstādes
Izstāžu zālē “Rīgas Mākslas telpa” 11. septembrī atklāti divi no galvenajiem ''Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020'' notikumiem – starptautiskas izstādes – “Ekrāna ēra II: Ainava” un “6x6/36”. Kā lasāms izstāžu pieteikumos, viena mēģina diagnosticēt izmaiņas mūsdienu cilvēku attiecībās ar ainavu, otra balstās uz pieņēmumu, ka ir iespējams izstādes un publikācijas apvienojums.
FOTO: Vēl pēdējās dienas Andrejsalā skatāma RIBOCA2 izstāde
Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāle RIBOCA2 "viss reizē zied" ar straujiem soļiem tuvojas finiša taisnei – svētdien, 13. septembrī, ir pēdējā diena, kad savvaļas un industriālās noskaņas apvītajā Andrejsalā piedzīvot laikmetīgās mākslas izstādi, informēja RIBOCA2 rīkotāji.
Sabiedrību aicina vērtēt Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītos darbus
Žūrija ir pabeigusi darbu pie Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzīto objektu novērtēšanas, lemjot, ka šogad uz galveno balvu un atzinībām pretendēs kopumā 14 objekti. Rīgas pilsētas iedzīvotāji un visi, kam interesē kvalitatīvas pārmaiņas Rīgas pilsētvidē un arhitektūras attīstība, ir aicināti iesaistīties arhitektūras sasniegumu skates “2020. gada balva Rīgas arhitektūrā” balvu pretendentu vērtēšanā, informēja Rīgas pilsētas arhitekta birojā.
Reperis ansis vairākus vakarus uzstāsies koncertzālē «Palladium»
Publisko pasākumu noteikto ierobežojumu dēļ repera anša solo koncerts, kurš 7. novembrī bija paredzēts koncertzālē “Palladium”, tiek pārcelts un sadalīts divos jaunos koncerta datumos – 20. un 21. novembrī, un katrā no vakariem to varēs apmeklēt pulcēšanās ierobežojumos atļautais cilvēku skaits, kurš šobrīd koncertzālē "Palladium" ir 560, informēja organizatori.
Par Rīgas Starptautiskā kino festivāla galveno balvu sacentīsies 8 filmas
Šoruden, no 15. līdz 25. oktobrim, norisināsies jau septītais Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF). Viena no nozīmīgākajām festivāla sadaļām ir pilnmetrāžas filmu konkursa programma, kurai šogad atlasītas astoņas spilgtas, inovatīvas un mākslinieciski izaicinošas filmas no Baltijas jūras reģiona valstīm un Ziemeļvalstīm, informēja festivāla organizatori.
«Mīlestība 32 m2» – Daugavpils teātris ar pirmizrādi uzsāk jauno sezonu
Daugavpils teātrī 11. septembrī pirmizrādi piedzīvos komēdija, kuras ainas notiek nelielā vienistabas dzīvoklī. Izrādes nosaukums "Mīlestība 32 m2”. Tā ir režisora Ivara Lūša iestudētā komēdija krievu valodā par dzīves jēgu, mīlestības nepieciešamību un iespēju to meklēt un atrast jeb ticību gaišajam.
Parisa Hiltone publiskojusi filmu par savu dzīvi
Pazīstamā pasaules augstāko aprindu pārstāve, producente, dziedātāja, modele un modes dizainere Parisa Hiltone izveidojusi filmu par savu dzīvi. Tajā viņa nekautrējas stāstīt par sarežģītākajiem periodiem savā dzīvē, tai skaitā uzturēšanos skolā bērniem ar uzvedības problēmām.
Sākas četrdesmitās Latgales podnieku dienas
Šogad jau četrdesmito reizi uz satikšanos aicina Latgales podnieku dienu tradīcija, kuras pasākumi iecerēti gan Latgales kultūrvēstures muzejā, gan keramikas darbnīcā “Mōldedži”, gan arī Lūznavas muižā.
Jaunā Rīgas teātra ēkas pārbūvi sola pabeigt 2022. gadā
Izvēloties saudzīgākas metodes nekā iepriekš, jaunā būvnieka vadībā Jaunā Rīgas teātra vēsturiskās ēkas teritorijā atsākušies pāļu iestrādes darbi. Septembra pirmajā pusē ar darbu norisi tika iepazīstināti teātra darbinieki, kuri saņēma solījumu, ka mājās varēs atgriezties 2022. gada rudenī. Tas, ka būvdarbi tiks pabeigti divu gadu laikā, 10. septembrī tika solīts arī preses pārstāvjiem.
Dzīvesprieks, azartiskums, kvalitāte. Saruna ar kora «Kamēr...» vadītāju Aivi Greteru un komponistu Rihardu Dubru
Eiroradio jaunās koncertsezonas atklāšanas tiešraidē no Rīgas Doma 30 gadu jubileju ar vokālsimfoniskās mūzikas programmu "Lux aeterna" svinēs jauniešu koris "Kamēr...". Vienu no vadošajiem Latvijas koriem dzirdēs ne tikai Latvijas Radio 3 "Klasika", bet atskaņošanas brīdī – arī Lietuvas un Igaunijas klausītāji, savukārt vēlāk ieraksts tiks pārraidīts Vācijā un Horvātijā.
Galerijas