Kultūra
LALIGABAs laureāte Līvija Volkova: Pats svarīgākais ir detaļas
Literatūrzinātniece Līvija Volkova, kura 27. aprīlī saņems Latvijas Literatūras gada balvu (LALIGABA) par mūža ieguldījumu, neslēpj, ka viņas profesijā ir daudz līdzību ar kārtīga detektīva gaitām. Viņa zina gan to, cik atšķirīgas ir rakstnieku darbistabas, gan arī to, ka mazākā detaļa kādā vēstulē var pavērt gluži jaunu pasauli.
Latvijas Dizaina gada balvas laureātu darbus varēs aplūkot izstādē
No 17. aprīļa Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma izstāde “Latvijas Dizaina gada balva 2018”. Konkursā par labākajiem tika atzīti “Associates, Partners et Sons” par darbu “RIGA IFF vizuālā komunikācija un vides objekti”. Savukārt dizaina studija "H2E” ieguvusi THEA balvu par izciliem sasniegumiem ekspozīcijas veidošanā Tadenavas muzejā.
Ivanova simfonija «Atlantīda» savulaik bija traucēklis pastāvošajai varai
Jāņa Ivanova leģendārā Ceturtā simfonija "Atlantīda", pārkāpjot žanra ietvarus, tika iecerēta kā uzvedums ar gaismām un horeogrāfiju, ēģiptiešu leģendās un grieķu filozofa Platona darbos balstītu saturu par teiksmaino, laimīgo salu Atlantīdu, ko sagrauj baisa stihija un tās eksistenci izbeidz postošs spēks.
Imanta Klīdzēja porcelāns personālizstādē «Kustības dimensija»
Rīgas Porcelāna muzejā no 2018. gada 20. aprīļa būs apskatāma mākslinieka Imanta Klīdzēja personālizstāde “Kustības dimensija”.  Mākslinieku interesē struktūru porcelāns, darbu estētikā svarīga ir faktūra un darbā ar porcelānu iecienīta virpošana. Izstādē muzejā tiks eksponēti mākslinieka jaunākie darbi.
«Terem kvartets» Rīgā ar 30 gadu jubilejas koncertu
Šovakar Rīgas Kongresu namā ar savu 30 gadu jubilejas programmu „No klasikas līdz rokam” uzstāsies leģendārais „Terem kvartets” no Sanktpēterburgas. Programmā iekļauta visdažādāko žanru mūzika – klasika, džezs, melodijas no filmām, kā arī „Abbas”, „Roxette” un „Ace of Bace” lielākie hiti.
Baltiešu literātu «desants» Londonas Grāmatu tirgū – ļoti pamanāms
Nupat beidzies Londonas Grāmatu tirgus, kur šogad goda viesu statusā bija Latvija, Lietuva un Igaunija. Baltiešu desants Londonā bija ļoti pamanāms. Ar mūsu rakstnieku un dzejnieku piedalīšanos notika dažādas diskusijas, neskaitāmas intervijas, tika rasti kontakti un slēgti kontrakti, kas nākotnē sola izvērsties veiksmīgā sadarbībā, turpinot izdot un daudzināt latviešu literatūru ārzemēs.
Londonā top latviešu laikmetīgā izrāde «Noktirne»
Pie jauna laikmetīgā teātra projekta, turklāt Londonā, šobrīd strādā režisore Krista Burāne. Viņas topošā projekta “Noktirne” pamatiecere ir izmainīt pilsētas uztveri. Pastāvīgajam iedzīvotājam pilsēta var šķist pazīstama līdz pēdējam sīkumam, taču, ja tās rajonus pamēģina iziet baloža, lapsas vai eža gaitā, iespējams, atklājas kas pavisam negaidīts.
Galerijas