100 g kultūras
Balvos atjauno pieminekli Latgales partizānu pulka karavīriem
Šobrīd Balvos ir uzsākts atjaunot pieminekli Latgales partizānu pulka kritušajiem karavīriem. Aizvadītajā gadā tas iekļauts Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, kā arī piešķirti 15 tūkstoši no valsts budžeta tā izpētes, konservācijas un restaurācijas pirmajai kārtai. Vēl gan būs jāmeklē tikpat daudz līdzekļu, lai darbus varētu pabeigt. 
Mūžīgais dzinējs – Raimonds Pauls
Mēģinājumi gandrīz ik dienas, un koncerti vismaz reizi nedēļā – tāda izskatās Raimonda Paula radošā dzīve neilgi pirms viņa 85. jubilejas. Kas viņu dzen?
Ja būs, tad citā formā – skolēnu dziesmu un deju svētku rīkotāji gatavi netradicionāliem risinājumiem
Par spīti skarbajai epidemioloģiskajai situācijai šobrīd, joprojām nav izslēgta iespēja, ka XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki tomēr šovasar notiks. Iespējams, svētki būs tikai augustā, bet jau tagad zināms, ka tie būs netradicionāli. Plānots, ka bērni uzstāsies mērogā mazākos koncertos un ne visi svētku pasākumi notiks Rīgā. Arī kvalitātes latiņa varētu būt zemāka.  
Filma «Mans mīļākais karš» piedalās «Oskaru» sacensībā animācijas kategorijā
Profesionālās kinoindustrijas izdevums “Variety” ziņu slejā raksta par Latvijas–Norvēģijas animācijas filmas “Mans mīļākais karš” svaigākajām aktualitātēm – filmas demonstrēšanas tiesības iegādājušies izplatītāji Francijā un Spānijā, tā pretendē uz nominācijām ASV Kinoakadēmijas “Oskaru” sacensībā, turklāt pēc uzvaras Ansī festivāla konkursā filma kvalificējas animācijas pasaulē augstākajai balvai “Annie Award”.
«Teātris.zip» atgriežas pie skatītājiem ar 7 izrādēm, tai skaitā JRT «Ziedonis un Visums»
No 16. janvāra septiņas sestdienas pēc kārtas Latvijas Televīzijā atgriežas cikls “Teātris.zip”. Ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu pie LTV skatītājiem nāks septiņas Dailes teātra, Nacionālā teātra, Jaunā Rīgas teātra, Liepājas teātra, Valmieras teātra, Daugavpils teātra un mūzikas nama “Daile” izrādes, bet pirms tām – Ojāra Rubeņa sarunas ar iestudējumu veidotājiem.
Latvijas Radio koris Liepājas koncertzālē uzstāsies ar koncertu pareizticīgajos Ziemassvētkos
Sestdienas vakarā no Liepājas, koncertzāles „Lielais dzintars” izskanēs bezmaksas koncerts, kas veltīts pareizticīgo Ziemassvētkiem. Latvijas radio koris diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā ir sarūpējis īpašu programmu, kurā klausītāji varēs baudīt krievu mūzikas ģēniju— Sergeja Rahmaņinova, Georgija Sviridova un Aleksandra Grečaņinova skaņdarbus.  Koncertā būs iespēja dzirdēt arī vecticībnieku priestera Tēva Vasīlija (Vasīlijs Volkovs) garīgos dziedājumus. 
Okupācijas muzeja pārbūvi cer pabeigt pavasarī; muzejs lūdzis labot trūkumus ekspozīcijas telpās
Noslēgumam tuvojas vairāk nekā divus gadus ilgusī un 9,8 miljonus eiro vērtā Okupācijas muzeja pārbūve un “Nākotnes nama” celtniecība, ko pēc valsts pasūtījuma īsteno uzņēmums “Skonto būve”. Līdzās muzejam top arī represēto piemiņas memoriāls. Termiņus vairākkārt nācies pārcelt – vispirms neparedzētu vecās ēkas konstrukciju defektu dēļ, pēc tam tempu piebremzēja pandēmija un, kā norādīja VAS “Valsts nekustamie īpašumi” – arī nelielas izmaiņas ekspozīcijā. Muzeja vadība gan uzsver, ka šīs izmaiņas bijušas vajadzīgas apmeklētāju drošībai un ērtībai, kas sākotnējā variantā atsevišķās vietās kliboja. Līdz vasarai tiks atjaunota arī daļa no muzejam apkārt esošā Strēlnieku laukuma, bet otru daļu pašvaldība cer sakārtot vien nākamgad.
No 12. janvāra bibliotēkas varēs atsākt grāmatu izsniegšanu
Valdība 7. janvārī lēmusi no 12. janvāra atvērt bibliotēkas, lai tās var atsākt grāmatu izsniegšanu, tomēr bibliotēku lasītavas apmeklētājiem arī turpmāk būs slēgtas, informēja Kultūras ministrijā. Tāpat klātienē varēs turpināt apmeklēt muzeju ārtelpu ekspozīcijas. Pārējās kultūrvietas un kultūras pakalpojumi aizvien būs pieejami tikai attālināti.
Kino veidotājus aicina pieteikties īsfilmu konkursam «Latvijas kods. Latvija šodien»
Latvijas Televīzija izsludinājusi pieteikšanos dokumentālo īsfilmu konkursam “Latvijas kods. Latvija šodien”. Šis būs jau devītais gads, kad ar LTV atbalstu vismaz pieci dokumentālisti varēs īstenot savas idejas un dokumentēt Latvijas šodienu no dažādiem tās aspektiem. Konkursa pieteikumus iespējams iesniegt līdz 5. februāra pulksten 16.00.
Siltummīles Sandas Dejus ledus aukstais izaicinājums – ziemas peldēšana
TV raidījumu un pasākumu vadītāja Sanda Dejus bija grūti pierunājama atstāt savu komforta zonu – siltumu – un ļauties izaicinājumam: peldei ledaini aukstā ūdenī. Sanda stāsta, ka nav peldējusies jau piecus gadus, pat vasarā ūdens liekas auksts un nerosina vēlmi peldēt; sevi viņa salīdzina ar kaķi un, ja vienīgā iespēja nomazgāties būtu upe, viņa varētu pārciest ziemu arī nemazgājoties.
Meklē 2020. gada vārdu, nevārdu un spārnoto teicienu
Ik gadu latviešu valodā uzplaiksnī jauni vārdi un nevārdi, bet no sabiedrībā atpazīstamu cilvēku izteikumiem tautas mutē jaunu dzīvi sāk spārnotie teicieni. Tos ik gadumiju cenšas apzināt Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopa un Rakstnieku savienība, aicinot ikvienu piedalīties aptaujā un ieteikt aizvadītā gada vārdus, nevārdus un spārnotos teicienus. 2020. gada ieteikumus var iesniegt līdz svētdienai, 10. janvārim.
Galerijas

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt