100 g kultūras
Valsts kultūras iestādes atsaucīgas ministra iecerei, ka tās pašas varētu uzņemties atbildību par vakcinēšanos
Valsts kultūras iestāžu vadītāju vidū ir liela atsaucība kultūras ministra Naura Puntuļa (Nacionālā apvienība) izteiktajam priekšlikumam, ka lielās kultūras iestādes pašas varētu uzņemties atbildību par vakcinēšanos pret Covid-19. Tas dotu iespēju paātrināt kultūras kolektīvu vakcinācijas procesu un atslogotu citu institūciju saspringto darbu, kas vakcināciju veic individuālā kārtā.
Raimonds Pauls jubileju atzīmē, muzicējot kopā ar domubiedriem
12. janvārī maestro Raimonds Pauls svin dzimšanas dienu. Leģendārajam melodiju meistaram un virtuozajam pianistam šajā dienā aprit 85. Maestro nekad nav slēpis, ka vislabāk jūtas muzicējot, un tieši tādēļ arī dzimšanas dienas viņš svin uz skatuves.
Kinorežisors ir profesiju summa. Saruna ar Daci Pūci
Kino veidošanas "kaifs" ir pieredzēt, kā rakstītais teksts atdzīvojas aktierī, LTV raidījumā “Kultūrdeva” atzina mūziķe, producente un režisore Dace Pūce, kuras debijas spēlfilma “Bedre” Lībekas festivālā Vācijā nesen ieguvusi galveno balvu – “Grand Prix” kā labākā pilnmetrāžas spēlfilma. Pirmizrādi Latvijā “Bedre” piedzīvos 2021. gada rudenī.
FOTO: Jubileja iedvesmo klausītājus – Raimonda Paula portretu parāde
Atzīmējot Raimonda Paula 85. jubileju, Latvijas Radio 2 ēterā skan “Maestro mūzikas maratons”, kura laikā 85 stundu garumā skan tikai un vienīgi komponista mūzika. Jubileja iedvesmojusi arī radio klausītājus, un Latvijas Radio 2 apkopojis maestro daiļrades cienītāju darinātos komponista portretus.
«Viņa dziesmās ir dzimtenes kods!» Ielu muzikanti spēlē Raimondu Paulu
Astoņdesmit piekto dzimšanas dienu 12. janvārī svin maestro Raimonds Pauls. Latvijas Radio lūdza savas mīļākās Paula melodijas atskaņot Rīgas ielu muzikantiem, kurus daudzi nereti būs dzirdējuši savās ikdienas gaitās. Šie ieraksti tapuši jau kopš pagājušās vasaras, kad muzikantu ielās bija krietni vairāk nekā sniegotajā janvārī.
«Priekšā nežēlīgs process» – Purvīša balvai 18 nominanti, žūrija izvēlēsies 8 finālistus
Noslēdzies divus gadus ilgais Purvīša balvas neatkarīgo ekspertu darbs, izvērtējot mākslas procesus – izstādes un mākslas darbus – un reizi ceturksnī izvirzot nominantus. Rezultātā 2021. gada Purvīša balvai ir nominēti 18 mākslinieki vai mākslinieku grupas un mākslas darbi, kas publikas vērtējumam tika nodoti laikā no 2019. gada 1. janvāra līdz 2020. gada decembra beigām.
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija svin 101. gadskārtu
11. janvāris ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas dzimšanas diena, un šogad tai aprit 101 gads. Svinīgās runas, svētku koncertprogramma un akadēmijas mācībspēku, studējošo, darbinieku, draugu un domubiedru tikšanās notika tiešsaistē, taču ar to vien svinības neaprobežojās. Mūzikas akadēmija ir sarūpējusi arī virkni dāvanu, kas iepriecinās gan esošos, gan topošos, gan bijušos studentus.
Vai varam iztikt bez mākslas kritikas? Sarunājas Laima Slava, Ilmārs Šlāpins un Sarmīte Ēlerte
11. janvārī paziņots, ka šī gada Normunda Naumaņa vārdā nosauktās Gada balvas mākslas kritikā laureāte ir Santa Hirša, savukārt Jaunā kritiķa balvu ieguvusi Juta Ance Romberga. Sarunā ar Normunda Naumaņa biedrības valdes priekšsēdētāju Sarmīti Ēlerti un NN Gada balvas mākslas kritikā žūrijas priekšsēdētāju Ilmāru Šlāpinu mākslas zinātniece un izdevēja Laima Slava centās noskaidrot, kādai jābūt labai kritikai un vai varam vai nevaram bez tās iztikt.
VIDEO: Tiešsaistē skatāms Latvijas Radio kora koncerts «Pareizticīgo Ziemassvētki»
9. janvārī tiešraidē no Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” programmā, kas veltīta pareizticīgo baznīcas Ziemassvētkiem, klausītājiem tika piedāvāta iespēja krievu sakrālās mūzikas skaņdarbus. Latvijas Radio kora, diriģenta Sigvarda Kļavas un tēva Vasīlija atskaņotā programma “Pareizticīgo Ziemassvētki” vēl nedēļu, līdz 17. janvārim, skatāma koncertzāles “Youtube” profilā, informēja koncertzāles pārstāvji.
Sācies balvas «Kilograms kultūras» ziemas balsojums
11. janvārī sācies Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras 2020” ziemas balsojums. Žūrija balsojumam izvirzījusi notikumus un darbus, kas tapuši no 2020. gada septembra līdz decembrim. Ziemas balsojumā iespējams vērtēt arī 2020. gada laikā pieteiktās kultūras baudīšanas vietas.
Cik universāls bija leģendārais diriģents Leonīds Vīgners?
Viena no izcilākajām latviešu 20. gadsimta personībām, diriģents, komponists un pedagogs Leonīds Vīgners dzimis 1906. gadā Maskavā. Mūzikas pamatus viņš apguva jau pie tēva – mūzikas vecmeistara un folkloras vācēja Ernesta Vīgnera. Par sevi Leonīds Vīgners ir teicis: “Es esmu universāls!”, ko arī apliecina viņa plašais darbības diapazons.
Galerijas

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt