100 g kultūras
 
FOTO: Armani jaunajai kolekcijai iedvesmu guvis dabā
Armani ģimenes zīmola “Emporio Armani” jaunā vīriešu apģērbu kolekcija radīta, iedvesmojoties no dabas. Pazīstamā dizainera jaunās sezonas piedāvājums tika parādīts Itālijā Milānas modes nedēļas pēdējā dienā.
Ineses Brants porcelāna darbu izstāde «Vij ziedus ap galvu...»
No 18. janvāra līdz 24. martam būs apskatāma Ineses Brants porcelāna darbu izstāde “Vij ziedus ap galvu...” ˗ aizraujoša laikmetu un materiālu pārtapšana un savienošanās trauslajā porcelāna pasaulē, informē muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”.
Izstāžu apskats: Neatkarības karš. Somijas komiksi. Vides māksla
Latvijas Kara muzejā atklāta jauna, līdz šim vērienīgākā ekspozīcija par Latvijas valsts veidošanos un Neatkarības karu, bet Mākslinieku nama Kamergalerijā skatāmi divu Somijas mākslinieku komiksi, savukārt kādās nu jau slēgta autoservisa telpās apskatāmi Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentu vides mākslas darbi.   
Liepājas muzejā skatāmi Jaņa Rozentāla darbi no Kurzemes kolekcijas
No 17. janvāra Liepājas muzejā būs skatāma izcilā latviešu mākslinieka Jaņa Rozentāla (1866 – 1916) gleznu izstāde “Janis Rozentāls. No Kurzemes kolekcijas”, kurā redzami līdz šim mazāk publiski eksponēti mākslinieka darbi no Kurzemes muzeju krājumiem, vēsta Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla.
Tuvojas «Supernovas 2019» jaunā sezona. Šovu vadīs Dagmāra Legante un Ketija Šēnberga
Latvijas Televīzijas (LTV) autoru un izpildītāju konkursa "Supernova 2019" divus pusfinālus tiešraidē varēs vērot sestdienas vakaros – 26. janvārī un 2. februārī, savukārt fināls notiks 16. februārī. Šova vadītājas lomā līdzās Dagmārai Legantei konkursa piektajā sezonā atgriezīsies pirmo trīs "Supernovas" konkursu vadītāja Ketija Šēnberga.
Sākusies darbu pieteikšana «Latvijas Dizaina gada balvai 2019»
No pirmdienas, 14. janvāra, ir sākusies darbu pieteikšana nacionālas nozīmes dizaina apbalvojumam – ''Latvijas Dizaina gada balva 2019'' (LDGB). Dizaineri ir aicināti bez maksas pieteikt savus darbus balvai mājaslapā www.dizainabalva.lv līdz šī gada 14. februārim plkst. 12.00. Iesniegtos darbus izvērtēs starptautiska žūrija sešu dizaina jomas ekspertu sastāvā, un 2019. gada 3. aprīlī īpašā ceremonijā tiks apbalvoti 20 labākie Latvijas dizaina darbi. 
Mana iedvesma ir algoritmi. Intervija ar komponistu Platonu Buravicki
Komponists Platons Buravickis savās radošajās darbībās ir mērķtiecīgs, strādīgs un daudzveidīgs, ar saviem skaņdarbiem ieinteresējot un aizraujot ļoti atšķirīgus klausītājus. Tā, piemēram,  viens no tuvākajiem komponista darba pirmatskaņojumiem gaidāms februārī festivālā “Saxophonia”. Buravickis ir uzsācis sadarbību arī ar Edgaru Rakovski no grupas “Reliceed”, un arī šīs sadarbības  rezultātu mēs varēsim dzirdēt šogad. Viņš rakstījis skaņdarbus trio “ART-i-SHOCK”, ir autors latviešu tehno operai un sadarbojies arī ar grupu “Sigma.”
Latgaliešu kultūras gada balvai «Boņuks 2018» saņem ap 150 pieteikumu
Februāra beigās vienpadsmito reizi notiks ikgadējā latgaliskās kultūras aktīvistu un norišu satikšanās – pasniegs Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks”. Šonedēļ noslēdzās pretendentu pieteikšana, un uz balvām ir apmēram 150 pretendentu, Latvijas Radio pastāstīja pasākuma rīkotāja Latgales vēstniecības "Gors" pārstāve Edīte Husare.
Ogrē atklāj izstādi «Simts vientulības gadu»
Ogres vēstures un mākslas muzejā atklāta kaibaliešu Edgara un Lienas Mucenieku izstāde “Simts vientulības gadu”. Caur performanci, video un instalācijām tā stāsta, kas notiek cilvēka dvēselē un arī Latvijā. Izstāde ir veltījums Latvijas un arī mākslinieku ģimenes radošajai simtgadei. 
«Rīgas ūdens» velk garumā vēsturisko ūdenstorņu nomas izsoli
Pagājuši jau četri gadi, kopš „Rīgas ūdens” pēc sabiedrības spiediena atteicās no ieceres pārdot izsolē vienu no Rīgas vēsturiskajiem ūdenstorņiem Alīses ielā Āgenskalnā. Arī vēlāk tapušais plāns nodot ūdenstorni ilgtermiņa nomā joprojām daudz tālāk par ieceri nav ticis. Pieminekļu aizsardzības eksperts šādu pašvaldības attieksmi pret sev piederošo un sen vairs nelietoto kultūras mantojumu raksturo ar teicienu „suns uz siena kaudzes”.
Klusā daba nemaz nav tik klusa: Liepājas muzejā skatāma izstāde «Klusā daba»
Liepājas muzejā skatāma izstāde “Klusā daba” no muzeja mākslas priekšmetu kolekcijas. Izstādē eksponēti darbi no Liepājas muzeja krājuma, kas tapuši laika posmā no 20. gs. 20. gadiem līdz 2011. gadam, atklājot dažādu paaudžu mākslinieku rokrakstus un atšķirīgās tehnikas. Izstādē aplūkojami 21 mākslinieka 38 mākslas darbi. 
Lielās mūzikas balvas žūrija: Ir problēmas ar nevienlīdzīgu finansējumu
Piektdien Kultūras ministrija, “Latvijas koncerti” un “Lielās mūzikas balvas 2018” žūrija paziņoja balvas nominantus astoņās kategorijās un nosauca balvas par mūža ieguldījumu saņēmēju. 2018. gads bijis izciliem mūzikas notikumiem bagāts, un nominantu izraudzīšanās žūrijai raisījusi asas diskusijas, kas joprojām nav norimušas. Tomēr žūrijas pārstāvji uzsver – salīdzinot ar citām nacionāla mēroga balvām, iezīmējas disproporcija, jo, piemēram, “Spēlmaņu naktī” vai “Lielajā Kristapā” šādu balvu regulāri saņem divi cilvēki. 
Lielās mūzikas balvas mūža balvas laureātes Maijas Krīgenas aicinājums ir kamermūzika
Piektdien nosaukti Lielās mūzikas balvas nominanti astoņās kategorijās. Tos izraudzīt žūrijai šoreiz bijis sevišķi grūts uzdevums, jo saistībā ar Latvijas simtgadi spilgtu muzikālu notikumu bijis ārkārtīgi daudz. Balvu laureātus uzzināsim 5. martā, kad Nacionālajā operā notiks svinīgā balvu pasniegšanas ceremonija. Tajā, kā allaž, suminās arī mūža balvas laureātu, un šogad tā būs dziedātāja Maija Krīgena.
Aicina uz tikšanos ar rakstnieci un dziesminieci Janu Egli
Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā notiks tikšanās ar rakstnieci un dziesminieci Janu Egli. Vakara gaitā iecerēta saruna, ko vadīs Mg. phil. Ilze Andresone, kā arī atbildes uz publikas jautājumiem, informēja Memoriālo muzeju apvienībā.
Latvijas koru mūzika pasaulē – smalka toņa noteicēja. Vai paši novērtējam?
Latvijas koru skaņa ir unikāla mūsu vērtība ar ietekmīgu lomu uz pasaules kormūzikas skatuves. Visā plašajā pasaulē mūzikas profesionāļi mūsu koru skaņu vērtē ļoti augstu, tai cenšas līdzināties, to padziļināti izzināt un šifrēt. Tā ir patiešām unikāla Latvijas vērtība, ar kuru kormūzikas pasaulē esam vieni no līderiem un toņa noteicējiem. Paši gan savādā kārtā šo fenomenu esam ļoti maz pētījuši.
Kuldīgā top starptautiska maģistra programma pakalpojumu dizainā
Izstāde “Māls un pavediens”, kas no sestdienas būs skatāma Kuldīgas Mākslas namā, tapusi jau vairākus gadus ilgas Mākslas akadēmijas un Kuldīgas Mākslinieku rezidences sadarbības ietvaros. Plānots, ka drīzumā šī sadarbība pāraugs arī starptautiskā maģistra programmā, un viena no tās mājvietām būs tieši Kuldīga.
Galerijas