100 g kultūras
 
Aicina pieteikties Latvijas Laikmetīgās mākslas centra vasaras skolai
Latvijas Laikmetīgās mākslas centra (LLMC) vasaras skola “Sarunas par dzimti Baltijā un Austrumeiropā” notiks Kuldīgā no 31. jūlija līdz 5. augustam, medijus informē LLMC pārstāvji. Vasaras skolai aicināti pieteikties humanitāro zinātņu maģistrantūras un doktorantūras studenti, jaunie mākslinieki, mākslas zinātnieki, kuratori un kultūras pētnieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.
Radošo personu atbalstam notiks trīs labdarības autokoncerti
Jūnija sākumā tirdzniecības centra “Domina Shopping” jumta stāvvietā norisināsies trīs labdarības autokoncerti, kuros muzicēs grupas “Carnival Youth”, “Dziļi violets”, “Dakota”, “Ducele” un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) klaviertrio, medijus informē organizatori.
FOTO: «Siguldas devonā» radīta virtuāla tautas lietišķās mākslas izstāde
Iedvesmojoties no Annas Brigaderes autobiogrāfiskās triloģijas “Dievs, daba, darbs” nosaukuma, kultūras centrā “Siguldas devons” izveidota virtuāla izstāde “3D: Dievs. Daba. Darbs.” tām trīs Siguldas novada lietišķās mākslas studijām, kurām šajā gadā bija paredzētas klātienes izstādes, medijus informē Siguldas novada pašvaldībā.
Ar debijas minialbumu sevi piesaka jaunā dziedātāja Loreta Reide
27. maijā ar debijas minialbumu “Ieroči” sevi piesaka jaunā dziedātāja Loreta Reide un līdzās publisko arī otro singlu un videoklipu, kas ir albuma tituldziesma “Ieroči” – dziedātājas duets kopā ar Klāvu Ozolu, medijus informē mūziķes pārstāvji.
Pandēmijas vizuālais zīmogs – aizsargmaska. 200 mākslinieku impresijas galerijā «Istaba»
Viena no pandēmijas laika spilgtākajām vizuālajām liecībām – aizsargmaskas – uz jaunām idejām mudinājusi apmēram divsimt mākslinieku, kuru darbus tematiskā izstādē apkopojusi galerija “Istaba” Rīgā. Eksponātu vidū ir gan reālas maskas, gan tēmas rosināti glezniecības darbi, skulptūras un citas izpausmes formas, kas asprātīgā vērojumā dokumentē mākslinieku vērojumus un sajūtas šajā laikā.
Sapratu: tātad nevar šo himnu dziedāt. Daiņa Ozoliņa himnas stāsts
“Vienā reizē, braucot no Siguldas garām Čiekurkalna stacijai, izmēģinājām Padomju Latvijas himnu. Nodziedājām un nākošajā dienā skatāmies: “VEF” ir nodedzis. Bija vēl viens līdzīgs gadījums. Un es sapratu: tātad nevar šo himnu dziedāt,” ar savu pieredzi Rakstniecības un mūzikas muzeja videostāstu sērijā "Mans himnas stāsts" dalās Dainis Ozoliņš, kurš no 1985. līdz 1994. gadam vadīja folkloras kopu “Dainotāji”.
Par godu Cēsu muzeja 95. jubilejai atklās iedzīvotāju veidotu izstādi
Sestdien, 30. maijā, durvis vērs Cēsu Vēstures un mākslas muzeja 95 gadu jubilejas izstāde “Laika liecinieki”, ko veidojuši cēsnieki, medijus informē muzeja pārstāvji. Par izstādes moto izvēlēti Aleksandra Čaka vārdi – “Tādu cilvēku, kā mums ir, tādu pasaulē vairs nava.”
VIDEO: Kā kultūrai pārdzīvot vasaru? Diskutē Puntulis, Perevoščikovs, Majors un citi
Latvijas Televīzijas Kultūras raidījumu redakcijas uzsāktā projekta “100 g kultūras diskusija” trešajā sarunā kultūras ministrs Nauris Puntulis (Nacionālā apvienība), Slimību profilakses un kontroles centra speciālists Jurijs Perevoščikovs, festivāla "Positivus" rīkotājs Ģirts Majors, mūziķe Agnese Rakovska un finanšu ministra padomnieks Ints Dālderis ("Jaunā Vienotība") diskutēs par kultūras procesiem pēc ierobežojumu samazināšanas.
Koncertzālē «Cēsis» darbu atsāk kino
No ceturtdienas, 28. maija, koncertzālē “Cēsis” darbu atsāks kino “Cēsis”. Repertuārā iekļautas būs gan multfilmas pašiem mazākajiem skatītājiem, gan filmas labas izklaides cienītājiem, gan kas īpašs kino gardēžiem. Apmeklētāju skaits seansos ierobežots – līdz 25 cilvēkiem, informē koncertzāles pārstāvji.
«Gors» septīto dzimšanas dienu atzīmēs ar pārsteiguma koncertiem Rēzeknes pagalmos
Maija beigās apritēs septiņi gadi kopš Latgales vēstniecības “Gors” atklāšanas 2013. gadā. Svētkos “Gors” sarūpējis piecus pārsteiguma koncertus, kurus darbadienu vakaros un sestdienas rītā dažādos Rēzeknes mikrorajonu pagalmos sniegs pūšamo instrumentu orķestris “Rēzekne”, kas gandrīz septiņus gadus ir arī “Gors” komandas daļa, medijus informē “Gors” pārstāvji.
«Baznīcu nakts» šogad attālināti – aicina skatīties tiešraides no vairākiem dievnamiem
“Baznīcu nakts” rīkotāji aicina 30. maija vakarā skatīties notikuma tiešraidi savās viedierīcēs, sekojot “Baznīcu nakts” kontam vietnē “Facebook”. Svinīgā “Baznīcu nakts” atklāšanas tiešraide sāksies pulksten 18.00 no Siguldas Jēzus sirds Romas katoļu baznīcas. Vakara gaitā tiešraides būs redzamas arī no citiem dievnamiem, medijus informē organizatori.
Galerijas