100 g kultūras

 
FOTO: Aizvadīts «Sudmaliņu» koncerts Vērmanes dārzā
Vērmanes dārzā piektdien, 12. jūlijā, vakarā izskanēja pēdējais IX Starptautiskā tautas deju festivāla "Sudmaliņas" koncerts  "Trejdeviņas saules lēca" Rīgā. Sestdien, 13.jūlijā, festivāla dalībnieki uzstāsies novadu dienas koncertos Siguldā un Kuldīgā.
Daudzviet Latvijā sestdien svin Zvejnieksvētkus
Sestdien, 12. jūlijā, daudzviet Latvijā tiek svinēti tradicionālie Jūras un Zvejnieksvētki, kuri izklaidēs ar dažādām tradicionālām aktivitātēm, radot svētku sajūtu apmeklētājiem.
Cēsīs notiks gadskārtējās Imantdienas
Cēsu Pils parka estrādē 13. jūlija vakarā notiks gadskārtējie Imanta Kalniņa mūzikas svētki „Imantdienas”, šogad koncerta satura lielāko daļu veltot rakstnieka Vika 80. jubilejai un grupas „Autobuss debesīs” 20. gadskārtai.
Eda Šīrana koncerts Rīgā sakrīt ar jaunā albuma iznākšanu
Ar vienīgo koncertu Baltijas valstīs 12. jūlijā Lucavsalā uzstājas šobrīd komerciāli visveiksmīgākais mūziķis pasaulē – angļu dziesminieks Eds Šīrans, kuram šī ir otrā vizīte mūsu valstī. Turklāt tieši šodien visa pasaule ar aizturētu elpu seko mūziķa jaunākā albuma “No.6 Collaborations Project” iznākšanai.
Saukas dabas parkā – pirmais labdarības festivāls «Ogle»
No 12. līdz 13. jūlijam Saukas dabas parka teritorijā pirmo reizi norisināsies garīgās veselības un mūzikas festivāls „Ogle”. Festivāla misija ir veicināt sabiedrības garīgās veselības attīstību un izpratni par tās nozīmīgumu cilvēka dzīvē, savukārt festivāla mērķis ir muzikālā un radoši aktīvā gaisotnē izglītot sabiedrību garīgās veselības jomā, lai novērstu depresijas izplatību un samazinātu pašnāvību skaitu Latvijā.
FOTO: Aizvadīts «Sudmaliņu» tautas deju grupu konkurss
VEF Kultūras pilī 11. jūlijā IX Starptautiskā tautas deju festivāla “Sudmaliņas” dalībnieki mērojās spēkiem konkursā. Četrpadsmit deju grupu sniegumu vērtēja starptautiska žūrija. Laureāti tiks paziņoti 14. jūlijā Liepājā festivāla noslēguma koncertā.
Bavārijas Radio orķestra menedžeris: Ja taupīsim uz kultūru, pazaudēsim sabiedrību
19. jūlijā sāksies jaunais un vērienīgais mūzikas festivāls "Rīga Jūrmala", kura atklāšanas gods uzticēts Marisa Jansona vadītajam Bavārijas Radio simfoniskajam orķestrim (BRSO). Latvijas Radio 3 - "Klasika" direktorei Gundai Vaivodei jūnija nogalē bija iespēja viesoties Minhenē, dzirdēt šī orķestra koncertu filharmonijā, piedalīties tā dzimšanas dienas pasākumos un izvaicāt orķestra menedžeri Nikolausu Pontu.
Tālis Gžibovskis: «Saulkrasti Jazz» var lepoties ar rezultātiem
Saulkrastu džeza festivāls var lepoties ar panāktajiem rezultātiem. Tie parasti festivālā redzami sestdienas bērnu koncertā, kurā uzstājas festivāla meistarklašu dalībnieki, Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” stāsta “Saulkrasti Jazz” mākslinieciskais vadītājs Tālis Gžibovskis, uzsverot kvalitatīvas džeza mūzikas izglītības nozīmi, kas svarīga festivāla rīkotājiem.
Valmiermuižā notiks «tintīgs» mūzikas festivāls «Tinte»
Intars Busulis, grupas "Carnival Youth", "Double Faced Eels", "Triana Park" un daudzi citi mūziķi šo sestdien, 13.jūlijā, ieskandinās mūzikas festivālu "Tinte".“Tintīgs”, raksturojot festivālu, Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” saka festivāla pārstāvis Andris Jurga.
Tilžā top laikmetīgs teātra iestudējums «Breinuma līpa»
Pēc divām nedēļām, 27. jūlijā, Tilžā pirmizrādi piedzīvos laikmetīgs teātra iestudējums “Breinuma līpa”. Tā tapšanā iesaistīta vērienīga komanda, kurā apvienojušies gan profesionāļi, gan amatieri. Iestudējums ir stāsts par Tilžu, tās iedzīvotājiem un ciema turpmāko likteni.
Nedēļas nogalē Jūras svētki. Kā tos svinēs Lapmežciemā?
Nedēļas nogalē Latvijā visā jūras piekrastē tiks svinēti Jūras svētki. Latvijas Televīzijas raidījums "Rīta panorāma" devās izzināt, kad šie svētki ir radušies, kā tos šogad svinēs Lapmežciemā un cik svarīgi tie ir pie jūras dzīvojošajiem zvejniekiem.
Jaunatvestie Rotko oriģināldarbi veido vienotu retrospektīvu ekspozīciju
Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā 12. jūlijā durvis ver piecu līdz šim Latvijā neredzētu izcilā mākslinieka darbu ekspozīcija no viņa mantinieku - meitas Keitas Rotko-Prizelas un dēla Kristofera Rotko kolekcijām. Jaunatvestie darbi zināmā mērā ir līdzīgi un veido vienotu retrospektīvu ekspozīciju, kurā skatāmi visi Rotko periodi, gan reālistiskais, gan sirreālisms, gan multiforma, gan klasiskais, taču, kā atzīst ekspozīcijas veidotāji, izvietot visus periodus vienā zālē nav bijis vienkārši.
Kas jāņem vērā, lai Eda Šīrana koncerta apmeklējums būtu izdevies
Šodien, 12. jūlijā,  Rīgā, Lucavsalā, notiks popzvaigznes Eda Šīrana lielais koncerts, kuru apmeklēs aptuveni 55 000 cilvēku.  Koncerta organizatori aicina uz koncertu doties laicīgi, jo nokļūšana norises vietā un personificēto ieejas biļešu pārbaude var aizņemt papildu laiku. Lai koncerta apmeklējums izdodas, kā iecerēts, laicīgi ar bērniem, tuviniekiem un draugiem pārrunājami ar drošību saistīti jautājumi.
Deju ansamblis «Daiļrade» nāk klajā ar vērienīgu uzvedumu «Dzersim kāzas trīs dieniņas. Dziedāsim. Dancosim.»
Deju ansamblis (DA) “Daiļrade” ir gatavi atkal prezentēt vērienīgu horeogrāfisko skatuves dejas vedību uzvedumu “Dzersim kāzas trīs dieniņas. Dziedāsim. Dancosim.” Tas pirmizrādi piedzīvos 13. jūlijā Siguldā IX Starptautiskajā tautas deju festivālā “Sudmaliņas”, kas ir lielākais festivāls skatuviskās dejas jomā Latvijā, informēja “Daiļrade”.
«microRIBOCA» ved urbānās pētniecības tūrē «Braunijs no Bruņinieku ielas»
Ko pilsētvidē sauc par braunijiem? Kurās vietās iepriekš gribēja būvēt Dailes teātri, un cik daudz koka māju nojauca, lai uzbūvētu teātra ēku? Kā tur izskatījās, pirms tika realizēts arhitektes Martas Staņas projekts – to visu 10. jūlijā bija iespēja uzzināt urbānās pētniecības tūrē – pastaigā kopā ar Kasparu Vanagu un Ievu Zībārti. Pastaiga notika mākslas programmas "microRIBOCA" ietvaros, kuras centrā šogad Rīga un tās iedzīvotāji.
Pakalniņa turpina darbu pie filmas «Spogulī» un aicina masu skatu dalībniekus
Visu šo nedēļu savas jaunās filmas uzņemšanas laukumā cītīgi turpina strādāt režisore Laila Pakalniņa. Filmas “Spogulī” sižeta pamatā ir pazīstamā pasaka par Sniegbaltīti, kuru režisore iecerējusi stāstīt mūsdienu versijā. Laikmetīgs ir arī filmēšanas paņēmiens, kas imitē pašbilžu jeb selfiju tehniku, bet, ja vēlaties iekļūt Latvijas kino vēsturē, ir iespēja piedalīties filmas masu skatos.
Mākslu augstskolu studenti aicina uz trimdas dzejas performanci Cēsīs
Cēsu Mākslas festivāla programmas ietvaros Latvijas mākslu augstskolu jaunieši piedāvā iespēju viesoties vilcienā, kas ir iesprūdis starp robežām. Trimdas dzejas lasījumu performance “Laika vilciens” būs skatāma 12. jūlijā plkst.19.00 koncertzāles “Cēsis” kinozālē.
Starptautiskā Baltvilka balva bērnu literatūrā piešķirta itāļu rakstniecei Andželai Naneti
Katru vasaru jau ierasti Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padome atzīmē ar īpašu notikumu bērnu literatūrā – Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas pasniegšanu. Šogad žūrija ir lēmusi, ka Jāņa Baltvilka balvas starptautiskā laureāte ir itāļu rakstniece Andžela Naneti (Angela Nanetti). Viņas grāmatu “Mans vectēvs bija ķiršu koks” (izdevējs - Jāņa Rozes apgāds) Latvijas bērni var iepazīt, pateicoties izcilajai tulkotājai Dacei Meierei. Pārējie laureāti tiks atklāti tikai svinīgā sarīkojuma laikā Jāņa Baltvilka dzimšanas dienā 24.jūlijā Latvijas Universitātes  Botāniskajā dārzā.  
Galerijas