Dienas ziņas

Pēkšņā brīvdiena Liepājā izraisa sarežģījumus

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Liepājā prognozē jauno hokejistu skaita pieaugumu

Liepājā prognozē jauno hokejistu skaita pieaugumu

Liepājā vēsturisko bronzas medaļu spēli daudzi skatījās uz lielā ekrāna pilsētas centrā, dažs labs liepājnieks to vēroja arī klātienē Tamperes ledus arēnā. "TV Kurzeme" aptaujātie hokeja eksperti, tajā skaitā divu liepājnieku – Latvijas izlases uzbrucēja Rūdolfa Balcera un junioru izlases kapteiņa Ralfa Bergmaņa – tēti uzskata – nupat izcīnītais panākums būs emocionāls pacēlums topošajiem hokejistiem un pēc gadiem mazie puikas varētu kārt kaklā augstākās raudzes medaļas.

Uzvaras vārtu autora ceturtdaļfināla mačā pret Šveici Rūdolfa Balcera tēvs Gints atceras brīdi, kad dēls četru gadu vecumā sāka hokejista gaitas, un uzskata, ka tagad valsts ledus hallēs būs manāms jauno censoņu pieplūdums.

"Tās emocijas jau grūti izstāstīt. Tie nervi jau nav vairāk, jau gadu gadiem viņi ir pazaudēti. Spēles arī jau tās pirmās tā – uz klausīšanos vairāk. Bet nu emocijas, protams, ir pacilājošas," pauž Balcers.

Gints un arī Ivo Bergmanis, kura dēls Ralfs šī gada pasaules junioru čempionātā bija Latvijas izlases kapteinis, domā, ka hokeja popularitāte Latvijā tagad pieaugs.

"Laikam jau šim vajadzētu būt tādam mazam atspēriena punktiņam, kad tie jaunie, mazie… Nu tas ir tāpat kā kādreiz, kad atvērās Liepājā halle. Tad bija "Liepājas metalurgs", viņi spēlēja, viņi gāja pa virsotnēm, un tad jau arī tie cilvēki piesaistījās tai hallei un ar to hokeju – es domāju, ka šis būs tāds maziņš grūdiens," uzskata Balcers.

Tikmēr Bergmanis pauž: "Es domāju, ka hokeja popularitāte mazliet atkal augs pēc desmit gadu krituma. Interese par hokeju varētu noteikti augt, tas ir viennozīmīgi."

Vairāki liepājnieki pusfināla spēli un bronzas maču vēroja no tribīnēm Tamperē, tostarp arī viens no jauno Liepājas hokejistu treneriem.

"Mums bija nepieciešami šīs emocijas iegūt, šo vienotības sajūtu, ko mūsu hokeja komanda spēja dot, un bija arī bērni, bija pavisam maziņi, kas bija beņķītī iekšā… stāvējām visi kopā tribīnēs – golu iemet, visi kopā priecājamies," uzskata Liepājas Sporta spēļu skolas vecākais treneris Lindards Mazurs-Mago.

Arī treneris pieļauj, ka tagad hokeja treniņi būs pieprasītāki nekā līdz šim. Līdzīgi domā arī Liepājas Sporta spēļu skolas direktors Guntars Kikucs.

"Es domāju, ka noteikti tā ir tā dzirkstelīte, kas mūsu jaunatnei parādīs, ka viņi vēlēsies nākt hokejā. Pats svarīgākais, lai vecāki saprastu, ka jānāk ir laikus, no 4–6 gadu vecuma – tas būtu tas minimālais, lai var sagatavoties un kļūt par profesionālu sportistu, jo ir svarīga slidošana," pauž Kikucs.

Liepājas Sporta spēļu skolā aizvadītajā mācību gadā kopumā trenējās 177 hokejisti vecumā no 4 līdz 19 gadiem. Skolas vadība paredz, ka jau rudenī viņu skaits varētu pieaugt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti