Latvijā
Diskutē par ideju atņemt automašīnu par rupjiem pārkāpumiem uz ceļiem
Ja vadītājs pie stūres sēdies dzērumā, būtiski pārsniedzis atļauto ātrumu vai veicis citus rupjus ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, viņam varētu vienkārši atņemt auto. Šādu ideju pirms pāris mēnešiem izteica ģenerālprokurors Juris Stukāns. Satiksmes ministrijas gaiteņos eksperti sākuši padziļināti vērtēt – vai un kā šo ģenerālprokurora ierosinājumu varētu ieviest praksē.
Vai bērnunami tuvākajos gados tukšosies uz pusaudžu pieaugšanas rēķina?
Pašlaik bērnunamos dzīvo aptuveni 500 bērnu. Iepriekš izvirzīto mērķi – šogad slēgt visus bērnunamus – nav izdevies sasniegt, bet pašreizējais labklājības ministrs Gatis Eglītis (Jaunā konservatīvā partija) ir cerību pilns, ka tas tomēr izdosies tuvāko piecu līdz septiņu gadu laikā. Bet vai tas būs sistēmas nopelns? Atbildi uz šo jautājumu meklēja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".
Ar svešām siekalām tiek pie Covid-19 pārslimošanas sertifikāta. «Aizliegtais paņēmiens» izgaismo «caurumu» sistēmā
Kādai ģimenes ārstei Ventspilī radās aizdomas, ka vienā no laboratorijām var tikt pie pozitīva Covid-19 testa un pēcāk – pie pārslimošanas sertifikāta arī cilvēks, kurš, iespējams, ar vīrusu nemaz nav sasirdzis. Latvijas Televīzijas raidījums "Aizliegtais paņēmiens" operācijā "Viltus sertifikāti" pārliecinājās, ka laboratorijas "Bior" filiālē Ventspilī patiešām neviens nepieskata, kā notiek Covid-19 siekalu parauga savākšana. Uzzinot par šo "caurumu" sistēmā, laboratorijas pārstāvji solīja nepilnību novērst, kā arī norādīja, ka ir iespējams pārbaudīt nodotos paraugus un atklāt, kurš pie pārslimošanas sertifikāta ticis negodprātīgā veidā, tāpēc aicināja cilvēkus atsaukties pašiem.
«Aizliegtais paņēmiens» par 500 eiro nopērk Covid-19 viltus sertifikātu; aizturēts poliklīnikas darbinieks
Valsts policija aizturējusi "Veselības centru apvienības" poliklīnikas "Aura" darbinieku, kurš ar kādas kolēģes pieeju datubāzē ievadīja Covid-19 vakcinācijas viltus datus, lai par 1000 eiro pārdotu divus viltus pošu sertifikātus. Pircēja ādā ar policijas ziņu iejutās Latvijas Televīzijas raidījums "Aizliegtais paņēmiens", operācijā "Viltus sertifikāti" izpētot, kā notiek šis process.
Jelgavā, Ogrē un Tukumā Ziemassvētku gaidīšanas laikā cer uz lielāku vienotību
Sācies Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Pulcēšanās ierobežojumu dēļ publiskie pasākumi gan nenotiek, tomēr  pilsētās un novados viena aiz otras iemirdzas Ziemassvētku egles. Jelgavā, Ogrē un Tukumā uzrunātie iedzīvotāji vairāk par visu šogad vēlas, lai starp cilvēkiem atkal valdītu vienotība un atkal būtu svētki.
Jau 20 gadus Latvijā palielinās jauno māmiņu vidējais vecums
Jau 20 gadus pakāpeniski palielinās vidējais vecums sievietēm, kurām dzimst pirmie bērni. Kopš 90. gadu sākuma tas samazinājies tikai vienreiz. Mūsu sabiedrība noveco gan šajā aspektā, gan tradicionālajā izpratnē, proti, ar pieaugošo pensionāru skaitu, un tā notiek visā Eiropā. Kā to mainīt un vai vispār kaut kas jāmaina, ja sabiedrība attīstās un arvien vairāk sievietēm ir drosme pateikt, ka viņas bērnus nevēlas, – par to diskutēja digitālā projekta “Būris” kārtējā sērijā.
Dūņu noplūdes likvidācijai Augšdaugavas novadā trūkst gan tehnikas, gan pieredzes
Augšdaugavas novadā uzņēmuma "Daugavpils ūdens" glabāto notekūdeņu dūņu izplūšana dabā kopš avārijas konstatēšanas pagājušajā nedēļā ir apturēta, taču seku likvidācija turpinās. Iesaistīti gan vietējie komersanti, gan virkne valsts iestāžu. Un vēl pirmdienas pēcpusdienā aktuālākais jautājums bija – kā izvest dūņas. Nav arī skaidrs, cik avārija izmaksās un kas par to atbild – valsts vai pašvaldība.
VIDEO: Valsts prezidenta un NATO ģenerālsekretāra Stoltenberga preses konference
Pirmdien, 29. novembrī, NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs Rīgas pilī tikās ar Latvijas Valsts prezidentu Egilu Levitu. Tikšanās notika dienu pirms NATO ārlietu ministru sanāksmes, kas 30. novembrī un 1. decembrī norisināsies Rīgā un kurā līdzās aktuālo drošības izaicinājumu risināšanai tiks pārrunāta sadarbība ar partneriem un Eiropas Savienību, kā arī diskusijas par alianses jauno stratēģisko koncepciju. Pēc tikšanās abi sasauca preses konferenci.
Pirms ieceļošanas Latvijā varētu prasīt uzrādīt Covid-19 testu
Valdība otrdien plāno lemt par prasību, kas paredz uzrādīt Covid-19 testa rezultātu visiem ieceļotājiem, kas ierodas Latvijā. To paredz koalīcijas vienošanās, preses konferencē pēc sadarbības sanāksmes sacīja premjerministrs Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).
Zemesgabals ar riepu kalniem Starta ielā Rīgā nonācis piespiedu pārdošanā (papildināts)
Zemesgabals Rīgā, Starta ielā, uz kura atrodas riepu kaudze, kas vairākkārt pāraugusi atļauto apjomu un rada apdraudējumu tuvējām apkaimēm, nonācis piespiedu pārdošanā. Ņemot vērā, ka maksātnespējīgā SIA "Riepu bloki" jau vairākus gadus nemaksā nomas maksu un arī riepas no teritorijas nav aizvāktas, zemesgabala īpašnieks nonācis naudas grūtībās, līdz ar to banka tam piespiedusi zemesgabalu pārdot. SIA "Eko Recycling", kam riepas vajadzēja aizvākt līdz šā gada beigām, saņēmis termiņa pagarinājumu vēl par vienu gadu, taču banka, kas organizē īpašuma pārdošanu, netic, ka tuvākajā laikā tas tiešām notiks.
Prasība pēc Covid-19 sertifikāta var apturēt politisko renesansi Jelgavas novadā
Līdz rītdienai, 30. novembrim, Jelgavas novada domes telpas jāpamet juristu privātfirmai, kas tur saimniekojusi 12 gadu. Tomēr prasība pēc Covid-19 sertifikāta deputātiem var apturēt šo politisko renesansi. Ilggadējā Jelgavas novada domes un firmas sadarbība bijusi apšaubāma jau no paša sākuma un šajā laikā izmaksājusi krietni virs miljona eiro, turklāt privāto juristu ietekme domē varbūt bijusi pat lielāka nekā mērijai.
Nākamvasar kopējās nometnēs piedalīsies 330 diasporas un Latvijas bērnu
Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) apstiprinājis rezultātus projektu pieteikumu konkursā “Atbalsts diasporas un Latvijas bērnu kopējām nometnēm”. Ar valsts atbalstu nākamvasar nometnēs piedalīsies vairāk nekā 330 bērni no Latvijas un diasporas mītnes zemēm visā pasaulē, informēja SIF sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Jēkabsone.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt