Ārzemēs
Vai nākamā Eiropas Parlamenta sasaukumā varētu tikt atcelts Zaļais kurss?
Vai nākamā Eiropas Parlamenta sasaukumā varētu tikt atcelts Zaļais kurss?
Vai nākamā Eiropas Parlamenta sasaukuma laikā varētu tikt atcelts Zaļais kurss? Šo jautājumu pirms jūnijā gaidāmajām vēlēšanām uzdod daudzi. Klimata aktīvisti brīdina, ka eiroskeptiķu un galēji labējo politiķu nākšana pie varas varētu apdraudēt līdzšinējo sasniegumus. Savukārt sociālisti un "zaļie" pārmet lielākajām politiskajam spēkam – Eiropas Tautas partijai – tuvināšanos galēji labējiem un viņu politikas atdarināšanu. Turpretī Tautas partija uzstāj, ka viņi tikai meklē reālistiskas atbildes uz vēlētāju bažām.
Harkivā nekāda panika nav vērojama, Ukraina atvaira Krievijas uzbrukumus
(papildināts)
Harkivā nekāda panika nav vērojama, Ukraina atvaira Krievijas uzbrukumus (papildināts)
Smagas cīņas turpinās Harkivas apgabalā, kur Krievija piektdien uzsāka sauszemes iebrukumu. Kopš piektdienas iebrucēji ir sagrābuši vairākas apdzīvotas vietas pie Ukrainas un Krievijas robežas, bet Ukrainas amatpersonas oficiāli neapstiprina teritorijas zaudēšanu, vien norāda, ka kaujas turpinās. No pašas Harkivas, kas ir otrā lielākā pilsēta Ukrainā un pašlaik atrodas vairāku desmitu kilometru attālumā no frontes līnijas, tikmēr pienāk ziņas, ka nekāda panika pilsētā nav vērojama.
Izskan sašutums par ES karoga ienešanas liegumu Eirovīzijā
Izskan sašutums par ES karoga ienešanas liegumu Eirovīzijā
Eirovīzijas dziesmu konkurss noslēdzies, bet kaislības nerimst. Eirovīzijas fināla norise nesagatavotas pārsteigusi arī Eiropas Savienības institūcijas, jo tajā ticis aizliegts Eiropas Savienības zilais karogs ar 12 dzeltenajām zvaigznēm. 
Baltijas valstu premjeru sarunās dominē drošība
(papildināts)
Baltijas valstu premjeru sarunās dominē drošība (papildināts)
Baltijas vienotība redzama gan politikā, gan Eirovīzijā, pirmdien tikšanās laikā Viļņā atzina Baltijas valstu premjerministres. Šobrīd valstis jo īpaši vieno rūpes par Ukrainu un pašu drošību, tāpēc šādas līderu tikšanās notiek biežāk.
Katalonijas neatkarības spēki pēc vēlēšanām paliek mazākumā
Katalonijas neatkarības spēki pēc vēlēšanām paliek mazākumā
Svētdien Katalonijā notikušajās reģionālā parlamenta vēlēšanās uzvaru ir guvusi Katalonijas Sociālistu partija (PSC–PSOE). Līdz ar to pirmo reizi pēdējo desmit gadu laikā Katalonijas neatkarību atbalstošās partijas ir palikušas mazākumā un var nokļūt opozīcijā. Tomēr viens no skaļākajiem Katalonijas atdalīšanās aizstāvjiem, bijušais reģiona premjers Karless Pudždemons uzskata, ka neatkarības spēkiem joprojām ir iespēja palikt pie varas, veidojot mazākuma valdību.
ASV valsts sekretārs brīdina: Gazas joslā pēc kara var iestāties iznīcinošs haoss
ASV valsts sekretārs brīdina: Gazas joslā pēc kara var iestāties iznīcinošs haoss
Gazas joslā, tostarp arī dienvidu pilsētā Rafahā, kur līdz šim, bēgot no postošā kara, bija patvērušies aptuveni 1,4 miljoni palestīniešu, pirmdien turpinās asiņainas cīņas. Tās vērojamas arī aplenktās Gazas joslas ziemeļu un centrālajos rajonos, vēstīja ziņu aģentūras AFP žurnālisti. ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlai pārmeta skaidra plāna trūkumu par Gazas nākotni pēc kara un brīdināja par postošu haosu, kas šajā teritorijā var iestāties.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd