Ārzemēs
Militārais eksperts: Rokādes Kremlī ir kārtējais mēģinājums baidīt Rietumus
Militārais eksperts: Rokādes Kremlī ir kārtējais mēģinājums baidīt Rietumus
"Tas ir gājiens absolūti Putina stilā, lai nobiedētu Rietumus un teiktu – "lūk, mēs ieceļam tādu cilvēku, kurš visu skaitīs, kurš visam pieies atbildīgi"," sarunā ar Latvijas Televīziju vērtēja Ukrainas Militāro un juridisko pētījumu centra vadītājs Oleksandrs Musijenko. Tikmēr Krievijas šogad no jauna uzsākto ofensīvu Ukrainā, viņaprāt, ukraiņi ar stabilu Rietumu atbalstu varētu apturēt jau šovasar.
Latvijas Radio Ungārijā: Jaunais opozicionārs Pēters Maģars mēģina piesaistīt protesta vēlētājus
Latvijas Radio Ungārijā: Jaunais opozicionārs Pēters Maģars mēģina piesaistīt protesta vēlētājus
Šā gada pavasarī uz Ungārijas politiskās skatuves negaidīti parādījās jauns spilgts spēlētājs – Pēters Maģars. Vēl nesen viņš bija valdošās partijas "Fidesz" biedrs un ieņēma ērtus amatus vairāku valsts uzņēmumu vadībā. Maģars bija precējies ar sabiedrībā labi zināmo tieslietu ministri Judīti Vargu, un abu izskatīgā ģimene regulāri parādījās glancētajos žurnālos. Tagad Maģars ir šķīries un pulcē tūkstošiem cilvēku demonstrācijās, kurās apgalvo, ka premjera Viktora Orbāna radītā sistēma ir korumpēta un tai ir jāpieliek punkts.
ASV izstrādā peldošas vēja turbīnas
ASV izstrādā peldošas vēja turbīnas
Amerikas Savienoto Valstu (ASV) zinātnieki un inženieri turpina darbu pie peldošu vēju turbīnu izstrādes. Tās iespējams izvietot reģionos, kur ir spēcīgāki vēji, bet pārāk liels jūras dziļums stacionārām būvēm.
Kāpēc Gruzijas valdība virzījusi protestus raisījušo likumu? Saruna ar gruzīnu žurnālistu Cagaru
Kāpēc Gruzijas valdība virzījusi protestus raisījušo likumu? Saruna ar gruzīnu žurnālistu Cagaru
Gruzijas parlamenta vairākums šonedēļ galīgajā lasījumā apstiprināja pretrunīgi vērtēto "ārvalstu aģentu" likumprojekts. Tā pretinieku vērtējumā tas līdzinās likumam Krievijā, ko izmanto vārda brīvības ierobežošanai. Gruzijā cilvēki turpina protestēt pret šo likumu. Latvijas Radio sarunājās ar portāla "Open Caucasus Media" līdzdibinātāju un direktoru Dominiku Cagaru, lai saprastu, kāpēc Gruzijas valdība virza šādu likumu, kāds šajās dienās ir protestētāju noskaņojums un kas sagaidāms nākotnē.
Izraēlas līderiem nesaskaņas par Gazas joslas nākotni
(papildināts)
Izraēlas līderiem nesaskaņas par Gazas joslas nākotni (papildināts)
Gazas joslā turpinās Izraēlas armijas un palestīniešu teroristiskā grupējuma "Hamās" cīņas. Sīvas ielu kaujas notiek Gazas joslas ziemeļu pilsētā Džabalijā. Kaujinieki izmanto tuneļu sistēmu un uzbrūk Izraēlas karavīriem no visām pusēm. Cīņas turpinās arī dienvidu pilsētā Rafahā, un Izraēlas spēki ir pārtraukuši virzību uz priekšu.
NATO militārais vadītājs: Vēl nav par vēlu palīdzēt Ukrainai
NATO militārais vadītājs: Vēl nav par vēlu palīdzēt Ukrainai
Ja NATO sabiedrotajiem ir jāizvēlas starp NATO spēju mērķu sasniegšanu un Ukrainas atbalstīšanu, izvēlieties atbalstīt Ukrainu. Jo ieroču un munīcijas krājumus dalībvalstīs būs iespējams atjaunot, bet Ukrainā zaudētās dzīvības gan ne. Tā, uzrunājot NATO dalībvalstu bruņoto spēku komandierus, ceturtdien paziņoja NATO militārais vadītājs Robs Bauers.
Slovākijas premjera Fico veselības stāvoklis pēc atentāta stabils, bet smags
(papildināts)
Slovākijas premjera Fico veselības stāvoklis pēc atentāta stabils, bet smags (papildināts)
Atentāta mēģinājumā ievainotā Slovākijas premjerministra Roberta Fico veselības stāvoklis ir stabilizējies, taču tas joprojām ir smags, paziņojuši ārsti. Fico tika sašauts trešdienas pēcpusdienā pēc valdības sēdes Handlovas pilsētā Slovākijas centrālajā daļā. Policija ir aizturējusi iespējamo uzbrucēju, taču pagaidām nav skaidri viņa rīcības motīvi.
Slovākijas ekspremjers: Mums jācenšas mazināt agresiju un vardarbību
Slovākijas ekspremjers: Mums jācenšas mazināt agresiju un vardarbību
Slovākijai nepieciešams panākt demokrātijas atgriešanos pie tās saknēm – tai ir jābūt cīņai starp idejām un risinājumiem, nevis cīņai starp cilvēkiem. Tā intervijā Latvijas Televīzijai uzsver bijušais Slovākijas premjerministrs Eduards Hegers, kurš ir trešdien sašautā premjera Roberta Fico priekštecis un politiskais oponents.
Slovākijas politologs: Atentāts pret Fico var padziļināt sabiedrības šķelšanos
Slovākijas politologs: Atentāts pret Fico var padziļināt sabiedrības šķelšanos
Trešdien notikušais uzbrukums Slovākijas premjeram Robertam Fico ir šokējošs, jo mūsdienu Slovākijas vēsturē nekas tāds nav piedzīvots, LTV raidījumam "Pasaules panorāma" atzina Slovākijas Zinātņu akadēmijas Politikas zinātnes institūta direktors Jurajs Marušiaks. Viņš brīdina, ka tas var novest pie vēl lielākas polarizācijas un sašķeltības sabiedrībā.
Krievija izsludina meklēšanā bijušo Latvijas ekonomikas ministru un citas Baltijas valstu amatperson...
Krievija izsludina meklēšanā bijušo Latvijas ekonomikas ministru un citas Baltijas valstu amatpersonas
Krievijas Iekšlietu ministrija izsludinājusi meklēšanā Saeimas deputātu un kādreizējo Latvijas ekonomikas ministru  Jāni Vitenbergu (NA), Igaunijas bijušo Policijas un robežsardzes departamenta ģenerāldirektoru Elmāru Vaheru un kādreizējo ārlietu ministru Urmasu Reinsalu, kā arī vairākas citas esošās un bijušās amatpersonas no Baltijas valstīm un Polijas.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd