Tēta projekts
Spēlmaņu ģimene Saldū izvērš bišu maizes biznesu un produktu tirgo pastilās Cita pieredze
Izvēlne

Spēlmaņu ģimene Saldū izvērš bišu maizes biznesu un produktu tirgo pastilās

Pirms pāris gadiem Anete Spēlmane no ārzemēm atgriezās mājās Saldū, lai kopā ar savu ģimeni mestos biznesā. Rezultātā tika izveidots uzņēmums, kas piedāvā veselīgo bišu maizi tā, kā to nav iespējams iegādāties nekur citur. Spēlmaņu ģimene bišu maizi tirgo pastilās, pievienojot upeņu, melleņu un smiltsērkšķu garšu. 

Laikā, kad cilvēki arvien vairāk domā par savu imunitātes stiprināšanu un to, kā atjaunot vienmēr izsīkstošos enerģijas krājumus, Spēlmaņu ģimenes uzņēmums "Bee Bite" atradis brīvu nišu tirgū, piedāvājot bišu maizi. Bišu maize satur ap 240 bioloģiski aktīvu vielu, kas nepieciešamas normālai cilvēka organisma darbībai.

"Bišu maizei ir fermentēti ziedputekšņi. Tas nozīmē, ka sarežģītie savienojumi kā ogļhidrāti, kas ir organismam jāpārstrādā ar piepūli, - tad dabā esošie sarežģītākie savienojumi ir sašķelti līdz vienkāršākiem, ko organismam ir viegli uzņemt," skaidro uzņēmēja Zinta Spēlmane.

Līdz šim biškopji bišu maizi piedāvājuši burciņās. Kamēr tēvs ar brāli strādā bišu dravā, kur izvietoti ap 1000 stropu, tikmēr Anete un Zinta domā, kā to visu pārdot. Tieši Anetei radās ideja bišu maizi tirgot pastilās, pievienojot dabīgus ogu pulverus. Tie iegūti tepat Latvijā, jo ne visiem cilvēkiem bišu maize garšo tāda, kāda tā ir, paņemta tieši no stropa.

"Mēs esam vienīgie Latvijā un droši vien arī ārpus Latvijas, kas bišu maizi piedāvā tādā veidā.

Te ir vienas dienas deva – pieci grami un katra dienas deva ir iepakota atsevišķā maisiņā ar domu, ka to var ērti paņemt līdzi," stāsta Anete.

Par pieprasījumu ģimene nesūdzas, un viņu unikālā produkcija tagad pieejama pat vienā no lielākajiem Latvijas tirdzniecības tīkliem.

Anete daļu no savas dzīves pavadījusi ārpus Latvija. Pēc pastilu biznesa uzsākšanas spriež – bija vērts braukt atpakaļ uz mājām.

"Es pati arī kādu laiku esmu dzīvojusi ārzemēs. Neslēpšu, ka tur tās iespējas ir lielākas un Latvijā atgriezties savā ziņā bija sarežģītāk, bet mājas tomēr ir mājas un, ja ir vēlēšanās kaut ko darīt, tad jau kaut ko var," atzīst Anete.

Spēlmaņu ģimene jau kaļ nākamos plānus - savu Saldū saražoto produkciju piedāvāt ārzemju tirgū. Latvijas medus vienmēr ir augstu kotējies citās zemēs. Un, kā izrādās, siltākās zemēs bites bišu maizi nemaz neražo. Tā pieejama tikai tajās klimata zonās, kur mēdz būt ziema.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt