LŽA «Izcilības balvu» divās kategorijās saņem sabiedriskie mediji

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) “Izcilības balvu” par izcilu žurnālistiku 2017.gadā kategorijā "Analītika/pētniecība" saņēmis Latvijas Televīzijas, Latvijas Radio un LSM.lv veidotā sižetu sērija par bērnu namiem Latvijā "Sistēmas bērni".

Kategorijā "Ziņa/reportāža" apbalvots TV3 žurnālists Jānis Zvērs. Balvu viņam atnesusi ziņa par finansiālo atbalstu no rīdzinieku-nodokļu maksātāju naudas divām organizācijām - "Jautro asprātīgo klubs" un "Humora komiteja".

Kategorijā "Apraksts" izcelts analītiskais multimediālais projekts par migrācijas problēmu Latvijā  "Tēta projekts", kura autori ir Justīne Savitska, Aiga Pelane, Ģirts Bišs, Renārs Šteimanis, Inguna Ukenābele, Iveta Čigāne, Inga Ozola, Gunta Matisone, Didzis Videmanis, Edgars Neimanis, Rūdolfs Krieviņš, Voldemārs Oliņš un Marta Cerava.

Par labāko veikumu reģionos atzīts  "Neatkarīgo Tukuma Ziņu" publikāciju un sižetu sērija "No vēlēšanām līdz vēlēšanām", kuru gatavojušas Agita Puķīte, Liena Trēde, Rūta Fjodorova un Ivonna Plaude. 

Kategorijā "Kultūras žurnālistika" par labāko atzīts portāla "Delfi" veidotais kultūrvēsturisku lekciju cikls, kas stāsta par Latvijai nozīmīgiem brīžiem un personībām "Vaidelote". Projektā piedalījušies Osvalds Zebris, Nadīna Elekse, Natālija Šindikova, Nora Rieksta-Ķenģe, Edgars Dāvidsons, Karīna Sabecka, Maksims Ivanovs, Maija Kuzņecova, Žanete Zīlīte, Ingus Bērziņš, un Konstantīns Kuzikovs.

Nominācijā "Intervija" žūrija neizvirzīja nevienu nominantu, jo pieteiktie darbi neatbilda balvas kritērijiem un piedāvājums nebija reprezentatīvs.

Gada notikums žurnālistikā. Žūrijas specbalva pasniegt žurnāla "Ir" projektam, kurā tika atspoguļotas un analizētas "oligarhu sarunas".

Pasniegta arī Rīgas Ekonomikas augstskolas speciālbalva "Gada redaktors". To saņēmusi Nellija Ločmele.

Godinot LU Sociālo zinātņu fakultātes dekānes Intas Brikšes piemiņu, žurnālistam Jānim Domburam pasniegta Brikšes vārdā nosauktā balva par izcilu ieguldījumu žurnālistikā.

Balvai pieteiktajam darbam bija jābūt sabiedriski nozīmīgam un aktuālam, tādam, kas radījis sabiedrībā plašu rezonansi, ietekmējis procesus, tā veidotājs ievērojis labas žurnālistikas praksi, kā arī darbs atbilst LŽA Ētikas kodeksa principiem.

Pieteikumus vērtēja LŽA žūrija - Kārlis Dagilis, Inga Spriņģe, Dace Krejere, Anita Brauna un Rita Ruduša.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti