Tēta projekts
Pārbrauc no Īrijas, lai veidotu saimniecību Kārķos Cita pieredze
Izvēlne

Pārbrauc no Īrijas, lai veidotu saimniecību Kārķos

Neredzējām perspektīvu un iespēju attīstīties- ar šādām domām pirms četriem gadiem no Valkas novada Kārķiem peļņā uz Īriju devās jauna ģimene – Silva un Jānis Mieži ar savu astoņus mēnešus veco meitiņu Gabrielu. Lai gan ģimenei tur tālumā klājās labi, abiem bija darbs, turpat arī citi tuvinieki, tomēr viņus nepameta doma par atgriešanos Latvijā. Pirms pusgada tas arī izdarīts un ģimene nolēmusi turpat Kārķos veidot savu saimniecību.

Pie Silvas un Jāņa vakarā gaidāmi ciemiņi, tāpēc jaunā saimniece jau no rīta sākusi rosīties pa virtuvi, lai pagatavotu svētku kūku. Tas, starp citu, kļuvis par viņas vaļasprieku tieši Īrijā, bet ar to gan viņas darbs nebija saistīts. Viņa tur strādājusi par pārdevēju veikalā un izplatītāju alternatīvās enerģijas jomā, bet viss aizsākās ar darbu kādā nakts klubā. "Tā vieta bija ļoti daudziem iebraucējiem kā pirmā darba vieta, jo tie īpašnieki jau mācēja izmantot to iebraucēju nezināšanu un bailes no sākuma par sevi pastāvēt. Tad jau esi diezgan lielā izmisumā, kad esi aizbraucis un esi gatavs strādāt par jebkādu naudu, cik ilgi vajag. Piemēram, par nakts maiņu man kā bārmenei alga būtu bijusi dubultā un varēju to prasīt, bet bija bail," atminas Silva.

Savukārt, Jānis Īrijā veica bruģēšanas darbus.

Abi atzīst, svešumā gūta ļoti laba pieredze, ko noteikti nebūtu ieguvuši tobrīd palikdami Latvijā. "Kad brauc caur laukiem pa Latviju, tad, kad bija tā lielā krīze, bija viss pelēks, cilvēku maz, knapi kādu govi varēja kaut kur redzēt. Viss tāds pamiris likās. Toties tagad, kad brauc cauri, tagad ir redzama rosība – tur pa laukiem, tur pa mežiem, tur kāds māju remontē," pirms četriem gadiem notikušo atminas Jānis.

Jau jau Latvijā situācija uzlabojas, uz jautājumu, kāpēc tad cilvēki aizvien dodas peļņā uz ārzemēm, Jānim atbilde nav tālu jāmeklē. „Šeit strādā veikalā un ir tāds slogs visu laiku, ja vēl ir kāds kredīts vai vēl kas, grūti visu "pavilkt". Bet tur cilvēks strādā tādā pašā lielveikalā, viņš var daudz brīvāk dzīvot. Viņš var visu nomaksāt, vēl drusciņ nauda paliek pāri, var sev kaut ko atļauties. Nav tas slogs," salīdzina Jānis.

Jaunā ģimene Latvijā atgriezās, jo strādājot Īrijā izdevās nosegt paņemto kredītu, tāpat arī bija pienācis laiks meitai iet bērnudārzā. Arī te Latvijā Jānis turpina veikt bruģēšanas darbus, bet Silva pagaidām ir mājsaimniece un laiku pa laikam cep kūkas pēc pasūtījuma. Vienlaikus jaunā ģimene sākusi veidot savu saimniecību – domas ir par aveņu un vīngliemežu audzēšanu. „Lai cilvēki ātrāk atgriežas, kas aizbraukuši, tāpat kā mēs un nedomā braukt atpakaļ," viņa nosaka.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt