Tēta projekts
Es esmu savā vietā – jaunietis Valters atgriežas Latvijā un izveido savu biznesu Latgalē Cita pieredze
Izvēlne

Es esmu savā vietā – jaunietis Valters atgriežas Latvijā un izveido savu biznesu Latgalē

Pirms četriem gadiem Valters Murāns devās uz Norvēģiju, lai nopelnītu, bet skaidri zinājis, ka atgriezīsies. Un to viņš arī izdarījis, turklāt izveidojis arī savu uzņēmumu Latgalē.

Tāpat kā daudzi jaunieši pirms četriem gadiem Valters Murāns devās uz Norvēģiju, lai nopelnītu. Tomēr jau pirms došanās prom Valteram bija ideja par sava biznesu Latvijā un viņš bija pārliecināts, ka atgriezīsies mājās. 

“Jau braucot uz turieni, man bija tāda ideja, ka es braukšu atpakaļ. Kaut kāda dzimtenes mīlestība tur ir, jo tur varbūt ir daudzas lietas labākas nekā šeit, bet velk uz mājām,” saka Valters.

Viņš izveidojis ēdināšanas uzņēmumu “Ausmeņa kebabs”, kas pašlaik ir populārākā jauniešu pulcēšanās vieta Rēzeknē. Tai raksturīgs alternatīvs, bet mājīgs stils, latgaliešu valoda un interesanti pasākumi. Darbinieku pulkā arī uzņemti jaunieši un studenti.

Šajā vietā attīstās latgaliskā kultūrvide mūsdienu skatījumā, bieži vien arī caur mākslu un mūziku.

“Es domāju – Latgalē ir daudz patriotu. Mēs visi kopā esam latvieši. Ir atšķirība mazliet, kur dzīvo vai kā dzīvo, bet tik traki negribētu dalīt - latgalietis vai nelatgalietis, mēs visi esam latvieši.

Es esmu savā vietā, daru lietas, kas man ir jādara, esmu par to pārliecināts, un ap mani ir mani cilvēki, kas arī ir savā vietā,” saka Valters.

Lai radošo, latgalisko garu nodotu tālāk, drīz Valters vērs vaļā durvis arī līdzīgam uzņēmumam Rīgā. Lai kaut ko dzīvē sasniegtu, svarīgi apzināties savas saknes, būt lepnam par savu dzimteni un godāt tās svētkus, viņš saka.

“Kad 18.novembrī esmu mājās Rēzeknē, tad es eju pie Māras pieminekļa nolikt tur ziedus. 18.novembrī novēlu skaisti un mierīgi nosvinēt šos svētkus, mīlestību vienam pret otru un pret valsti!”

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt