Virza tālāk nelielos atvieglojumus uzturēšanās atļauju pagarināšanai Krievijas pilsoņiem
Virza tālāk nelielos atvieglojumus uzturēšanās atļauju pagarināšanai Krievijas pilsoņiem
Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija otrdien, 4. aprīlī, galīgajā lasījumā steidzamības kārtā atbalstīja grozījumus Imigrācijas likumā. Tie paredz noteikt valsts valodas pārbaudi Krievijas pilsoņiem. Iekšlietu ministrija (IeM) piedāvāja nelielus atvieglojumus. Proti, ja pieteikums uzturēšanās atļaujas pagarināšanai būs iesniegts līdz 1. septembrim, Krievijas pilsoņi varēs turpināt dzīvot Latvijā, bet Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (PMLP) būs tiesības viņu pieteikumus izskatīt līdz gadam.
14. Saeimu gaidot – Latvijas Reģionu apvienība par naudas «pļekarēšanu» muļķībām un jaunu reģionu re...
14. Saeimu gaidot – Latvijas Reģionu apvienība par naudas «pļekarēšanu» muļķībām un jaunu reģionu reformu
Tā dēvētā apvienotā saraksta tapšana, atšķirīgs skatījums uz problēmām Rīgā un Latvijas reģionos, jaunu līniju veikšana, sarūgtinājums par valsts investīciju politiku reģioniem un uzņēmēju iesaiste politikā – savu redzējumu par šiem un citiem jautājumiem cikla "Kādai jābūt 14. Saeimai?" 3. jūnijā atklāja Latvijas Reģionu apvienības valdes priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, kā arī valdes locekļi Māris Sprindžuks, Ilze Ortveina, Jānis Vilnītis un Agnese Geduševa.
14. Saeimu gaidot – «Saskaņa» par uzskatu konfederāciju, zaudētām cerībām un aprēķina laulībām
14. Saeimu gaidot – «Saskaņa» par uzskatu konfederāciju, zaudētām cerībām un aprēķina laulībām
Sociāldemokrātiskā partija "Saskaņa" ilgus gadus baudījusi plašāko vēlētāju atbalstu Latvijā, taču nu tas ir mainījies – kopš aizvadītajām Saeimas vēlēšanām partijas Saeimas frakcija zaudējusi vairākus deputātus un ietekmi galvaspilsētas Rīgas domē. 2. jūnijā cikla "Kādai jābūt 14. Saeimai?" diskusijā "Saskaņas" politiķi neskopojās ar kritiku "varas partijām", taču analizēja arī pieļautās kļūdas, zaudētās ilūzijas un biedru "atbiruma" iemeslus.
VIDEO. Diskusija «Kādai jābūt 14. Saeimai?» – Latvijas Reģionu apvienība
VIDEO. Diskusija «Kādai jābūt 14. Saeimai?» – Latvijas Reģionu apvienība
3. jūnijā raidījuma “Kas notiek Latvijā?” speciālizlaidumu cikla “Kādai jābūt 14. Saeimai?” diskusijā piedalās Latvijas Reģionu apvienības (LRA) valdes priekšsēdētājs, Rīgas vicemērs Edvards Smiltēns, LRA domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks, kā arī Latvijas Māsu asociācijas viceprezidente, LRA valdes locekle Ilze Ortveina, Liepājas domes deputāts Jānis Vilnītis un Ķekavas domes priekšsēdētāja vietniece Agnese Geduševa.
VIDEO. Diskusija «Kādai jābūt 14. Saeimai?» – «Saskaņa»
VIDEO. Diskusija «Kādai jābūt 14. Saeimai?» – «Saskaņa»
Ceturtdien, 2. jūnijā, raidījuma "Kas notiek Latvijā?" speciālizlaidumu ciklā "Kādai jābūt 14. Saeimai?" piedalās "Saskaņas" politiķi – Saeimas deputāts un partijas valdes priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs, parlamenta deputāti Valērijs Agešins, Regīna Ločmele un Andrejs Klementjevs, kā arī bijušais parlamentārietis Ivars Zariņš.
14. Saeimu gaidot – Nacionālā apvienība par saliedētību un ēšanu no Krievijas rokas
14. Saeimu gaidot – Nacionālā apvienība par saliedētību un ēšanu no Krievijas rokas
Problēmas ar Latvijas sabiedrības saliedētību uz kopīgām valstiskām vērtībām pastāv un [integrācijas] rezultāti ir slikti, to raidījumā “Kas notiek Latvijā?” atzina Nacionālās apvienības Saeimas frakcijas vadītājs Raivis Dzintars, norādot, ka tā viņš ir uzskatījis arī pirms četriem gadiem. Uz jautājumu, vai tā nav tieši Nacionālās apvienības atbildība, kultūras ministrs Nauris Puntulis atbildēja, ka nevar tam piekrist. Integrācija ar katru gadu nedaudz uzlabojas, taču par strauju progresu mēs nevarēsim runāt, kamēr nebūsim sakārtojuši pamatlietas – izglītību valsts valodā un vienotas informatīvās telpas izveidi.
14. Saeimu gaidot – partija «Stabilitātei!» par ledus halli Rēzeknē un sankcijām pret Krieviju
14. Saeimu gaidot – partija «Stabilitātei!» par ledus halli Rēzeknē un sankcijām pret Krieviju
Partija “Stabilitātei!” neatbalsta sankciju ieviešanu pret Krieviju, Ukrainas karā tā nenostājas nevienā no pusēm un nelieto vārdu agresors, jo slikti rīkojas abi konflikta dalībnieki, turpretim pašu partijas dibinātāju – “Saskaņas” konsultantu  Valērija Petrova un Jefimija Klementjeva agrākajās darbībās neko nosodāmu tā nesaskata, jo tiesas lēmumu nav un šajās lietās ir saskatāms konkurentu pirksts, diskusijā “Kas notiek Latvijā?” atzina “Stabilitātei!” valdes loceklis Aleksejs Rosļikovs.
VIDEO. Diskusija «Kādai jābūt 14. Saeimai?» – Nacionālā apvienība
VIDEO. Diskusija «Kādai jābūt 14. Saeimai?» – Nacionālā apvienība
Otrdien, 31. maijā, raidījuma "Kas notiek Latvijā?" cikla "Kādai jābūt 14. Saeimai?" diskusijā piedalījās Nacionālās apvienības (NA) deleģētie politiķi – NA Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Raivis Dzintars, ekonomikas ministre Ilze Indriksone, kultūras ministrs Nauris Puntulis, Eiropas Parlamenta viceprezidents Roberts Zīle un zemkopības ministrs Kaspars Gerhards.
VIDEO. Diskusija «Kādai jābūt 14. Saeimai?» – «Stabilitātei!»
VIDEO. Diskusija «Kādai jābūt 14. Saeimai?» – «Stabilitātei!»
Pirmdien, 30. maijā, LTV raidījuma "Kas notiek Latvijā?" speciālizlaidumu cikla "Kādai jābūt 14. Saeimai?" diskusijā piedalās partijas “Stabilitātei!” politiķi – partijas valdes priekšsēdētājs Aleksejs Rosļikovs, advokāts un iekšlietu ministra amata kandidāts Vilis Sruoģis, skolotāja Ina Barkanova, ekonomists Pāvels Kuzmins un Rīgas Stradiņa universitātes mācību procesa organizatore Laura Valgere.
14. Saeimu gaidot – «Konservatīvie» par tīru ūdeni un izmērāmiem skaitļiem
14. Saeimu gaidot – «Konservatīvie» par tīru ūdeni un izmērāmiem skaitļiem
Satiksmes, tieslietu un izglītības jomā paveiktais un nepaveiktais, līdzatbildība par valsts parāda pieaugumu un pēdējiem teju četriem gadiem, kas aizvadīti konstantās krīzēs, – savu skatījumu uz šiem jautājumiem raidījuma “Kas notiek Latvijā?” ciklā “Kādai jābūt 14. Saeimai?” 27. maijā izklāstīja partijas “Konservatīvie” politiķi.
VIDEO. Diskusija «Kādai jābūt 14. Saeimai?» – «Konservatīvie»
VIDEO. Diskusija «Kādai jābūt 14. Saeimai?» – «Konservatīvie»
Piektdien, 27. maijā, raidījuma "Kas notiek Latvijā?" cikla "Kādai jābūt 14. Saeimai?" diskusijā piedalās "Konservatīvo" deleģētie politiķi – tieslietu ministrs Jānis Bordāns, izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece, labklājības ministrs Gatis Eglītis, satiksmes ministrs Tālis Linkaits un "Konservatīvo" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Krišjānis Feldmans.
14.Saeimu gaidot – «Progresīvie» par premjeru - vizionāru un taisnīgākiem nodokļiem
14.Saeimu gaidot – «Progresīvie» par premjeru - vizionāru un taisnīgākiem nodokļiem
Vairāki 24. maijā nosauktie partijas “Progresīvie” potenciālie ministri un pat premjera kandidāts Kaspars Briškens formāli nepārstāv partiju, bet gan neatkarīgos ekspertus, kas “Progresīvo” mājaslapā iekļauti sadaļā “Pro Platforma”. Partijas līdzpriekšsēdētāja Antoņina Ņenaševa raidījumā “Kas notiek Latvijā?” skaidroja, ka šī platforma apvieno ekspertus, kas nāk ar risinājumiem, taču lielākā daļa, ja ne pat pilnīgi visi, ministru posteņiem izvirzītie būs pārstāvēti partijas “Progresīvie” vēlēšanu sarakstā.
VIDEO.  «Kādai jābūt 14. Saeimai?» – «Progresīvie»
VIDEO. «Kādai jābūt 14. Saeimai?» – «Progresīvie»
Ceturtdien, 26. maijā, LTV raidījuma "Kas notiek Latvijā?" speciālizlaidumu cikla "Kādai jābūt 14. Saeimai?" diskusijā piedalās partijas “Progresīvie” politiķi – partijas Ministru prezidenta kandidāts Kaspars Briškens, “Progresīvo” līdzpriekšsēdētāja Antoņina Ņenaševa, vides un reģionālās attīstības ministra amata kandidāts Edmunds Cepurītis, Rīgas domes frakcijas vadītājs Mārtiņš Kossovičs un “Progresīvo” valdes locekle Jana Simanovska.
14.Saeimu gaidot – Latvijas Krievu savienība par 9.maiju un kara izbeigšanu, nedodot ukraiņiem ieroč...
14.Saeimu gaidot – Latvijas Krievu savienība par 9.maiju un kara izbeigšanu, nedodot ukraiņiem ieročus
Latvijas Krievu savienība (LKS) iestājas pret sankciju noteikšanu Krievijai un pret Ukrainas apbruņošanu, jo nevienu konfliktu un karu šādā veidā vēl nav izdevies izbeigt, savukārt 9. maijā tā saskata tikai uzvaru pār fašismu, neiedziļinoties Latvijas vēstures kontekstā un paužot neizpratni par mēģinājumiem uz šo datumu raudzīties citādi pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā šā gada 24.februārī, to diskusiju raidījumā “Kas notiek Latvijā?” pauda LKS pārstāvji – Rīgas domniece Inna Djeri un partijas līdzpriekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs.
VIDEO: Diskusija «Kādai jābūt 14. Saeimai?» – Latvijas Krievu savienība
VIDEO: Diskusija «Kādai jābūt 14. Saeimai?» – Latvijas Krievu savienība
Otrdien, 24 maijā, LTV raidījuma "Kas notiek Latvijā?" speciālizlaidumu cikla "Kādai jābūt 14. Saeimai?" diskusijā piedalās Latvijas Krievu savienības politiķi – partijas līdzpriekšsēdētājs, Rīgas domes deputāts Miroslavs Mitrofanovs, Rīgas domes deputāte Inna Djeri, Jelgavas domes deputāts Andrejs Pagors, kā arī Andris Vurčs un Jeļena Osipova.
14. Saeimu gaidot – «Latvija pirmajā vietā» par Krievijas guberņu un ziemeļu Dubaiju
14. Saeimu gaidot – «Latvija pirmajā vietā» par Krievijas guberņu un ziemeļu Dubaiju
Tā dēvētajās "Rīdzenes" sarunās dzirdamā spriešana par mediju ietekmēšanu, partijas programmā paustā apņemšanās atjaunot termiņuzturēšanās atļauju programmu un padarīt Latviju par "ziemeļu Dubaiju" un protesti pret Covid-19 vakcinācijas programmu – par šiem un citiem tematiem Jānis Domburs raidījuma "Kas notiek Latvijā?" speicālizlaidumu cikla "Kādai jābūt 14. Saeimai?" ietvaros iztaujāja partijas "Latvija pirmajā vietā" pārstāvjus.
VIDEO. Diskusija «Kādai jābūt 14. Saeimai?» –  «Latvija pirmajā vietā»
VIDEO. Diskusija «Kādai jābūt 14. Saeimai?» – «Latvija pirmajā vietā»
Pirmdien, 23. maijā, LTV raidījuma "Kas notiek Latvijā?" speciālizlaidumu cikla "Kādai jābūt 14. Saeimai?" kārtējā diskusijā piedalās politiskās partijas "Latvija pirmajā vietā" deleģētie pārstāvji – partijas valdes priekšsēdētājs Ainārs Šlesers, valdes locekļi Līga Krapāne un Vilis Krištopans, kā arī Ringolds Balodis un Karina Plaude.
14. Saeimu gaidot – ZZS par Lemberga ēnu un jauno partneru meklējumiem
14. Saeimu gaidot – ZZS par Lemberga ēnu un jauno partneru meklējumiem
Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) atzīst savas kļūdas, kas tikušas pieļautas iepriekšējās Māra Kučinska (Liepājas partija) valdības laikā, taču daļēji tajās esot vainojama tā brīža situācija un pakļaušanās politisko partneru spiedienam. Savukārt runājot par nākotni, ZZS neredz lielas problēmas sadarbībā ar Aivaru Lembergu (''Latvijai un Ventspilij'' (LuV)), jo katram partnerim savienībā esot atšķirīgs politiskais svars, bet kņada, kas sacelta ap Lemberga izteikumiem par Zelenski un karu Ukrainā, balstās intervijas atstāstījumā, kurā nekas pagalam aplams nebija pateikts. 
14. Saeimu gaidot –  «Attīstībai/Par!» par politiku, kas kļuvusi neglītāka, un partijas finanšu pārk...
14. Saeimu gaidot – «Attīstībai/Par!» par politiku, kas kļuvusi neglītāka, un partijas finanšu pārkāpumu sistemātiskumu
Covid-19 krīzes vadībā un vakcinācijā pieļautās kļūdas, iemesli, kādēļ Latvijā arvien ir zema uzticība parlamentam un politiskajām partijām, un Putina atbalstītāju skaits Latvijas sabiedrībā – šie ir daži no tematiem, par kuriem 19. maijā raidījuma “Kas notiek Latvijā?” speciālizlaidumu ciklā “Kādai jābūt 14. Saeimai?” savus uzskatus atklāja partiju apvienības “Attīstībai/Par!” politiķi.
VIDEO. Diskusija «Kādai jābūt 14. Saeimai?» – Zaļo un Zemnieku savienība
VIDEO. Diskusija «Kādai jābūt 14. Saeimai?» – Zaļo un Zemnieku savienība
20. maijā raidījuma "Kas notiek Latvijā?" speciālizlaidumu ciklā "Kādai jābūt 14. Saeimai?" piedalās Zaļo un Zemnieku savienības pārstāvji – Saeimas deputāti Uldis Augulis, Viktors Valainis un Armands Krauze, kā arī Ādažu domes deputāte Daiga Mieriņa un Ventspils domes deputāte Kristīne Lemberga. Citus cikla raidījumu ierakstus var noskatīties šeit.
VIDEO. Diskusija: «Kādai jābūt 14. Saeimai?» – partiju apvienība «Attīstībai/Par!»
VIDEO. Diskusija: «Kādai jābūt 14. Saeimai?» – partiju apvienība «Attīstībai/Par!»
Ceturtdien, 19. maijā, raidījuma “Kas notiek Latvijā?” speciālizlaidumu cikla “Kādai jābūt 14. Saeimai?” kārtējā diskusijā piedalās partiju apvienības “Attīstībai”/”Par!” politiķi – aizsardzības ministrs Artis Pabriks, veselības ministrs Daniels Pavļuts, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs, šonedēļ no iekšlietu ministra amata demisionējusī Marija Golubeva un “Attīstībai”/”Par!” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Juris Pūce. Visus cikla raidījumus var noskatīties šeit.
14. Saeimu gaidot – «Katram un katrai» par populismu un šķeldas eksporta aizliegumu
14. Saeimu gaidot – «Katram un katrai» par populismu un šķeldas eksporta aizliegumu
Aldis Gobzems, kurš pašreizējā Saeimā iekļuva kopā ar Artusa Kaimiņa partiju “KPV LV”, tagad ir izveidojis partiju “Katram un katrai”, taču rodas jautājums, vai to nepiemeklēs tās priekšgājējas liktenis un kādēļ gan uzskatīt, ka šī partija būs labāka un nedos pamatu to dēvēt par populistisku? Uz šo jautājumu ciklā “Kādai jābūt 14. Saeimai?” atbildēt bija lūgti Alda Gobzema domu biedri, kas piedalījās raidījumā “Kas notiek Latvijā?”.
VIDEO: Diskusija «Kādai jābūt 14. Saeimai?» – «Katram un katrai»
VIDEO: Diskusija «Kādai jābūt 14. Saeimai?» – «Katram un katrai»
17. maijā raidījuma “Kas notiek Latvijā?” speciālizlaidumu ciklā “Kādai jābūt 14. Saeimai?” piedalās politiskās partijas “Katram un katrai” deleģētie pārstāvji – Saeimas deputāts Aldis Gobzems, kādreizējā Valsts zemes dienesta vadītāja Solvita Zvidriņa, bijušais “Latvijas dzelzceļa” viceprezidents Aivars Strakšas, Daugavpils domes deputāts Igors Prelatovs un uzņēmējs Jānis Ronis.
14. Saeimu gaidot – «Jaunā Vienotība» par krīzes vadības trūkumiem un morālajiem kritērijiem
14. Saeimu gaidot – «Jaunā Vienotība» par krīzes vadības trūkumiem un morālajiem kritērijiem
Kādēļ Latvija pēc dažādiem rādītājiem, piemēram, iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju un piesaistīto investīciju apjoma arvien atpaliek pat no tuvākajām kaimiņvalstīm – Lietuvas un Igaunijas? Savu versiju par to, vērtējot apvienības paveikto kopš 2018. gadā notikušajām 13. Saeimas vēlēšanām 16. maijā raidījuma “Kas notiek Latvijā?” speciālizlaidumu cikla “Kādai jābūt 14. Saeimai?” atklāja politisko partiju apvienības “Jaunā Vienotība” politiķes.
VIDEO: Diskusija «Kādai jābūt 14. Saeimai?» – «Jaunā Vienotība»
VIDEO: Diskusija «Kādai jābūt 14. Saeimai?» – «Jaunā Vienotība»
16. maijā raidījuma “Kas notiek Latvijā?” speciālizlaidumu ciklā “Kādai jābūt 14. Saeimai?” politisko partiju apvienību “Jaunā Vienotība” pārstāv Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa parlamentārā sekretāre Evika Siliņa, Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica, Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere, Saeimas deputāte Anda Čakša un Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja, apvienības "Jaunā Vienotība" valdes locekle Inga Bērziņa.
No 16. maija –  «Kas notiek Latvijā?» speciālizlaidumu cikls «Kādai jābūt 14. Saeimai?»
No 16. maija – «Kas notiek Latvijā?» speciālizlaidumu cikls «Kādai jābūt 14. Saeimai?»
Sākot no 16. maija tiešraidēs sabiedrisko mediju portālā LSM.lv un tā sociālo tīklu kontos būs skatāms "Kas notiek Latvijā?" speciālizlaidumu cikls "Kādai jābūt 14. Saeimai?". Katrs raidījums būs veltīts vienai partijai vai to apvienībai, ko pārstāvēt aicināti formālie un faktiskie līderi. Ciklā piedalīsies politiskie spēki, kas 2022.gadā pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma veiktajās SKDS aptaujās vismaz reizi ir sasnieguši 2% reitinga atzīmi.