Kas notiek sporta politikā, finansēs un Latvijas Olimpiskajā komitejā?

Anda Čakša, Juris Zīvarts, Jānis Buks, Raimonds Lazdiņš, Aivars Platonovs, Artūrs Liepa, Dainis Caune, Raimonds Rudzāts

Jānis Domburs 17.aprīlis, trešdiena 21:15

14. Saeimu gaidot – «Katram un katrai» par populismu un šķeldas eksporta aizliegumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Aldis Gobzems, kurš pašreizējā Saeimā iekļuva kopā ar Artusa Kaimiņa partiju “KPV LV”, tagad ir izveidojis partiju “Katram un katrai”, taču rodas jautājums, vai to nepiemeklēs tās priekšgājējas liktenis un kādēļ gan uzskatīt, ka šī partija būs labāka un nedos pamatu to dēvēt par populistisku? Uz šo jautājumu ciklā “Kādai jābūt 14. Saeimai?” atbildēt bija lūgti Alda Gobzema domu biedri, kas piedalījās raidījumā “Kas notiek Latvijā?”.

“Kartam un katrai” valdes loceklis Aivars Strakšas pauda uzskatu, ka viss ir atkarīgs no pašiem cilvēkiem – ar kādu mērķi viņi nāk un ko grib darīt. “Šajā partijā nedzer neviens!” kolēģa uzsākto turpināja Aldis Gobzems. Tomēr pēc Strakšas teiktā, jautājums ir ļoti vienkāršs – ja mēs gribam kaut ko mainīt, ir jāiet politikā, jo politika mainās tikai tajā brīdī, kad tiek izdots vai mainīts kāds normatīvais akts. Turpretim uzņēmējs Jānis Ronis uzsvēra, ka Aldis Gobzems nemaz nebija ''KPV LV'' dibinātājs, viņš šai partijai pievienojās un sāka aktīvi darboties, taču ne savā komandā. Šoreiz būtiskākā atšķirība ir tā, ka “no pašiem pirmssākumiem partija tiek dibināta, tiek veidota viņa komanda un tiek organizēti cilvēki, kuriem viņš uzticas”. Arī “Katram un katrai” valdes locekle ar ilggadēju pieredzi valsts pārvaldē Solvita Zvidriņa  izteica līdzīgus apsvērumus, norādot, ka šajā gadījumā veidojas komanda, kuras mērķis ir aktīvi strādāt un kaut ko izmainīt lietas labā. Un darba rezultāts lielā mērā ir atkarīgs no komandas biedru kvalifikācijas un pieredzes.

Daugavpils domes deputāts un kādreizējais pilsētas mērs Igors Prelatovs pārliecību par to, ka darbs izdosies, balsta līdzšinējā pieredzē – viņš ir strādājis Daugavpils domē, ieņēmis augstus amatus un zina, kā risināt problēmas.

No partijas “Katram un katrai” Saeimā pašlaik ir pārstāvēti divi deputāti – Aldis Gobzems un Karīna Sprūde, kas plašāk pazīstama ar savu “Rolex” pulksteņa epopeju. Uz jautājumu, vai abu deputātu līdz šim paveiktais ir “Katram un katrai” politikas izpausme, Solvita Zvidriņa sacīja, ka var atbildēt tikai par sevi, un viņas devums ir priekšlikumu sagatavošana par PVN samazināšanu. Opozīcijas ierosinājumu izskatīšana un tālāka virzība ir atkarīga arī no formālās puses – cik tie labi ir sagatavoti un pamatoti, vai tiem ir anotācija, skaidroja Zvidriņa. Savukārt pats Aldis Gobzems uzsvēra, ka atšķirībā no varas partijām viņi vienmēr runājuši par to, ka vajag apvienot latvisko un krievisko. Politiķis arī norāda, ka nesaskata būtiskas kļūdas savā agrākajā attieksmē pret vakcināciju, ko, kā zināms, pavadīja ar skandāls ar Dāvida zvaigznes publisku demonstrēšanu. Gobzema partijas biedrs Igors Prelatovs pauda, ka arī viņš, būdams Daugavpils domē, nekad nav slēpis, ka ir pret piespiedu vakcināciju. “Tajā brīdī sarkanā līnija starp vakcinācijas procesu un Dāvida zvaigzni varbūt bija 50 pret 50 pareiza,” savu domu rezumēja Prelatovs.

Gatavojoties nākamajā apkures sezonai, partijas “Katram un katrai” līderis Aldis Gobzems aicināja nevairīties no protekcionisma un aizliegt šķeldas eksportu. “Mums ir šķelda! Latvijā ražo šķeldu, kuru eksportē uz Zviedriju, lai IKEA taisītu mēbeles, kuru eksportē uz Norvēģiju, lai norvēģi kurinātu savas rūpnīcas,” uzsvēra Gobzems. Uz iebildumiem, ka eksporta aizliegums būtu pretrunā ar Eiropas kopējo brīvā tirgus politiku, deputāts atbildēja, ka arī citas Eiropas valstis protekcionē savus uzņēmējus, piemēram, Vācija un Itālija to dara ar auto būvi. Turpretim “Katram un katrai” valdes loceklis Jānis Ronis norādīja, ka Latvijai beidzot jāsāk pelnīt, jo "mēs nevaram mūžīgi aizņemties naudu". “Mēs nevaram cerēt, ka Latvijā ieradīsies uzņēmēji, ja mums šeit nebūs vide – mums ir Baltijā augstākie darbaspēka nodokļi, mums ir elektrība, OIK, kādēļ elektrība izmaksā visdārgāk,” sacīja politiķis. Pēc viņa paustā, mums ir jārada vide, lai šeit būtu vairāk uzņēmumu. “Mēs nevaram izdomāt paņemt vienu uzņēmumu, kas ir, piemēram, “Latvenergo” un paņemt no viņa naudu.”   

Visu raidījumu varat noskatīties šeit,  savukārt visu raidījumu ciklu – šeit

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti