Gada balva sportā 2018 - balsojums par populārāko sportistu

Mairis Briedis

Bokss

Martins Dukurs

Skeletons

Tīna Graudiņa

Pludmales volejbols

Pauls Jonass

Motokross

Rebeka Koha

Svarcelšana

Oskars Melbārdis

Bobslejs

Reinis Nitišs

Rallijkross

Jeļena Ostapenko

Teniss

Anastasija Sevastova

Teniss

Haralds Silovs

Ātrslidošana

Kaspars Stupelis

Blakusvāģu motokross

Inese Tarvida

Taekvondo

Iemesli, kādēļ Jeļena Ostapenko varētu kļūt par gada populārāko sportistu
Jeļenai Ostapenko sezonas beigu posms pagāja apcerīgākā noskaņojumā, jo galvenais tenisistei bija sadziedēt traumu, lai janvārī uzreiz spētu ielēkt lielo turnīru apritē. Arī aizejošajā gadā Ostapenko bija panākumi, ko ar lepnumu ierakstīt savā sportistes CV. Martā pirmoreiz Latvijas tenisa vēsturē sasniegts TOP 5 pasaules rangā, vasarā prestižajā Vimbldonas čempionātā 21 gadu vecā spēlētāja iekļuva pusfinālā, bet "Premier" turnīru līmenī martā spēlēja finālā Maiami. Nozīmīgs spēks Jeļena ir Latvijas izlasē, kas ar viņas palīdzību atgriezusies Pasaules grupā Federācijas kausa izcīņā.
Izvēlies savu gada populārāko sportistu un nobalso šeit
Latvijas gada balvas sportā šogad pasniegs 17 nominācijās un laureātus izvēlēsies dažādas žūrijas, bet viens apbalvojums būs īpašs, jo tā ieguvēju noteiks līdzjutēji, tātad katrs, kam nav vienaldzīgi atlēti, kas pārstāv mūsu valsti uz pasaulē lielākajām sporta skatuvēm. Ikviens ir aicināts portālā lsm.lv nobalsot par gada populārāko sportistu, kura sasniegtie rezultāti un attieksme ir raisījušas vispozitīvākās emocijas, kas saviļņojušas līdz sirds dziļumiem.
Iemesli, kādēļ Reinis Nitišs varētu kļūt par gada populārāko sportistu
Reinis Nitišs aizvadītajā sezonā kļuva par Eiropas rallijkrosa čempionu "Supercar" klasē, kas vēl nav maksimums, ko 22 gadus vecais jēkabpilietis gribētu sasniegt. Tomēr uzvara kontinenta meistarsacīkšu ieskaitē komunikablajam latvietim ļāva atgūt cīņassparu un optimismu par nākotni, lai karjeras turpinājumā pieņemtu vēl lielākus izaicinājumus. Uzvaras trijos no pieciem Eiropas čempionāta posmiem, tostarp septembrī Rīgā, ir nopietns pierādījums Reiņa meistarībai un augstākā līmeņa pilota prasmēm.
Iemesli, kādēļ Mairis Briedis varētu kļūt par gada populārāko sportistu
Latvijas boksa flagmanim Mairim Briedim gads izvērtās spilgtiem notikumiem bagāts, un tūkstošiem līdzjutēju klātienē iedvesmojās no viņa cīņas "Arēnā Rīga" Pasaules boksa supersērijas (WBSS) pusfinālā. Lai gan janvārī aizraujošā un spēkos līdzvērtīgā cīņā pret Oleksandru Usiku tika piedzīvots zaudējums, gada turpinājums sportistam izvērtās panākumiem bagātāks, un Brieža trofeju kolekciju papildināja Pasaules boksa padomes (WBC) Dimanta josta.
Iemesli, kādēļ Rebeka Koha varētu kļūt par gada populārāko sportistu
Spožu sacensību gadu aizvadījusi Latvijas svarcēlāja Rebeka Koha, plūcot laurus gan pieaugušo, gan junioru konkurencē, kur 20 gadu vecā ventspilniece startēja pēdējo sezonu. Ar zelta medaļām bagāžā Koha atgriezās gan no Eiropas un pasaules junioru čempionātiem, gan Eiropas meistarsacīkstēm pieaugušo konkurencē. Savukārt pasaules čempionātā pieaugušajiem apņēmīgā sportiste otro gadu pēc kārtas kļuva par bronzas laureāti. 
Iemesli, kādēļ Oskars Melbārdis varētu kļūt par gada populārāko sportistu
Lai Latvijas medaļu krātuve Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs nepaliktu tukša, februārī parūpējās bobsleja pilots Oskars Melbārdis, kura pilotētā divnieka ekipāža izcīnīja bronzu. Liels izaicinājums Melbārdim bija jau tikšana līdz olimpiskajam startam, jo par nopietnu šķērsli kļuva veselības problēmas, par kurām neviens tobrīd izlasē publiski nerunāja. Oskars ir apņēmies turpināt bobslejista karjeru, kurā viņam vēl jāsagaida arī Soču olimpiskās zelta medaļas pasniegšana pēc Krievijas kvarteta diskvalifikācijas.
Iemesli, kādēļ Tīna Graudiņa varētu kļūt par gada populārāko sportistu
Pludmales volejboliste Tīna Graudiņa 2018. gadā apliecināja piederību pasaulē spēcīgāko spēlētāju lokam, ko pierāda nopelnītā Pasaules tūres sezonas labākās debitantes balva. Augstu sasniegumu sportu viņa apvieno ar mācībām ASV augstskolā, kas 20 gadu vecajai spēlētājai nav liedzis sasniegt augstvērtīgus rezultātus. Graudiņa pārī ar Anastasiju Kravčenoku kļuva par U-22 Eiropas vicečempionēm, sasniedza Eiropas "Masters" līmeņa turnīra finālu, kā arī dalīja 5. vietu augsta līmeņa sacensībās Pasaules tūrē.
Iemesli, kādēļ Martins Dukurs varētu kļūt par gada populārāko sportistu
Viens no pieredzējušākajiem un titulētākajiem Latvijas ziemas sporta atlētiem Martins Dukurs 2018. gadu savā sportista bilancē neierakstīs panākumu sadaļā, tomēr viens no pasaules skeletona līderiem pēc pārdomu brīža izlēma turpināt karjeru sportā un cīnīsies par olimpiskā sapņa piepildījumu. Arī pēc palikšanas bez medaļas Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs Martins palika uzticīgs saviem līdzjutējiem un ar mediju starpniecību stāstīja par piedzīvoto, lai gan tobrīd droši vien būtu gribējis būt vienatnē ar sevi.
Iemesli, kādēļ Pauls Jonass varētu kļūt par gada populārāko sportistu
Motokrosa braucējam Paulam Jonasam gads izvērtās daudziem zīmīgiem notikumiem bagāts, un 21 gadu vecajam kalvenietim netrūka nedz rūgtu brīžu, nedz pamata optimistiskām nākotnes izredzēm. Pēc teicama sezonas sākuma pasaules čempionāta turpinājums nebija tik spožs, un pērnās sezonas titulu MX2 klasē nācās nomainīt pret vicečempiona lauriem. Vēl pirms sezonas beigām pārcietis kājas operāciju, Pauls drīz parakstīja līgumu ar jaunu komandu un nākamgad startēs prestižākajā MXGP klasē.
Iemesli, kādēļ Inese Tarvida varētu kļūt par gada populārāko sportistu
No ģimenes saimniecības šķūnītī uzbūvētās treniņu zāles 20 gadu vecā Inese Tarvida ir tikusi pasaulē krietni tālu, ko apliecina šosezon izcīnītais Eiropas vicečempiones tituls un triumfs U-21 Eiropas čempionātā. Vecākā no taekvondo pasaulē zināmajām māsām Tarvidām iekaro arvien augstākas virsotnes un šoruden pirmoreiz iekļuva laureātu trijniekā "Grand Prix" sacensību līmenī. Mājās abas māsas gan ir sastopamas reti, jo lielākoties trenējas Vācijā, lai sasniegtu augstākos mērķus, kas iezīmēti ar pieciem olimpiskajiem apļiem. 
Jaunākie
Populārākie
Interesanti