De Facto

Bordāns pret Kalnmeieru vērsies arī Juraša lietas dēļ

De Facto

De Facto

Ušakova biroja vadītāja – ar lielu ietekmi un bez amatpersonas statusa

Strautiņa-Ušakova ik mēnesi 100 stundas «Rīgas ūdenī» savienojusi ar pilnu slodzi domē

Rīgas mēra biroja vadītāja Iveta Strautiņa-Ušakova pirms vairākiem gadiem bija noslēgusi līgumu ar pašvaldības uzņēmumu “Rīgas ūdens”, un tā ietvaros viņai bija jānodrošina 100 konsultāciju stundas mēnesī, ziņo LTV raidījums “De facto”.

Strautiņa-Ušakova par konsultanti pašvaldības uzņēmumā “Rīgas ūdens” strādāja astoņus gadus – no 2010. gada beigām un līdz pat 2018. gada beigām.

“De facto” rīcībā nonākusi informācija liecina – vismaz 2014. gadā Strautiņas-Ušakovas līgums paredzēja 1,5 tūkstoti eiro lielu atlīdzību un to, ka Strautiņai-Ušakovai uzņēmumam bija jānodrošina 100 konsultāciju stundas mēnesī. LTV norāda, ka paralēli Strautiņa-Ušakova uz pilnu slodzi bija nodarbināta domē – kā Rīgas mēra biroja vadītāja; arī domes deputāti neapšauba – uz pusslodzi Strautiņa-Ušakova nav strādājusi.

”Rīgas ūdens” valdes priekšsēdētāja Dagnija Kalniņa interviju Latvijas Televīzijai atteica, bet Iveta Strautiņa-Ušakova uz LTV jautājumiem atbildēt nevēlējās, paskaidrojot, ka atrodas atvaļinājumā.

“Rīgas ūdens” Sabiedrisko attiecību un komunikācijas daļas vadītājs Arturs Mucenieks rakstiski norādīja: “2014. gada konsultāciju līgums ar Ivetu Strautiņu paredzēja informēt pasūtītāju par izstrādātajiem normatīvo aktu projektiem, kā arī Rīgas domes pieņemtajiem vai projekta stadijā esošajiem normatīvajiem aktiem, kas skar SIA “Rīgas ūdens” darbību. Vēršam Jūsu uzmanību, ka konsultāciju līgumā paredzēto pakalpojumu sniegšana ir saistīta ar liela apjoma juridiskās dokumentācijas izvērtēšanu, kā arī priekšlikumu, komentāru un viedokļu sagatavošanu”.

Laikā, kad Strautiņa-Ušakova bija “Rīgas ūdens” konsultante, šī uzņēmuma kapitāldaļu turētāja pārstāvis bija bijušais vicemērs Andris Ameriks (GKR). Viņš apgalvo, ka par Strautiņas līguma detaļām nebija informēts. “Nevienā no uzņēmumiem, kur es biju kapitāldaļu turētājs, nav tā, ka es kādu būtu mēģinājis iekārtot darbā”, intervijā LTV pauda Ameriks.

Tagadējais Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai") nemēģināja noskaidrot – vai Strautiņas-Ušakovas algošana “Rīgas ūdenī” bijusi pamatota. Uz jautājumu par to, vai Strautiņa-Ušakova varēja tik daudzas stundas veltīt konsultācijām,  Burovs atbildēja: “24 stundas diennaktī strādā ne tikai veikali, ne tikai spēļu zāles, varbūt cilvēki arī strādā 24 stundas”.

5 komentāri
Anonīms lietotājs 35572
Varbūt valstī kaut kas mainītos, ja DeFacto žurnālistes izlemtu doties strādāt uz KNAB. Labs darbs un paldies, ka turpināt atpiņķerēt šo neliešu shēmas. Latvijas sabiedrībai ir tiesības zināt, kur aizripo mūsu veselības, izglītības, pensionāru, (neeksistējošās) velosipēdu infrastruktūras, reģionālās attīstības utt. naudiņa!
Anonīms lietotājs 22614
Kā rādās, arī Burovs strādā 24st. diennaktī un ir pārpūlējies - cilvēks veselā prātā nerunātu tādas muļķības. Negribu krist populismā, bet labprāt šos ciniskos tipus redzētu Sedas kūdras purvos nolīdzinām savu pienākumu pret valsti. Vismaz 8st. dienā 5 dienas nedēļā - smaga fiziska darba, kas tos ātri izārstētu no vēlmes darīt to, ko tie dara šobrīd. Pietiktu ar 3 mēnešiem un Rīgā atgrieztos krietns, godīgs cilvēks, gatavs godīgi darīt savu darbu.
Kremilek Rukis
Tas tik tā, kontekstam: nez, uz kuru pusi visu laiku skatījās visādi KNAB'i, kalnmeieri un citi ķuži?
Anonīms lietotājs 22614
Ne jau tāpēc salu barikādēs, lai Ušakovi varētu laupīt šo valsti. Gaidu tiesvedību un praktiskus rezultātus - konfiskācijas, īpašumu atsavināšanu. Cietumā gan nelieciet - negribu uzturēt šos blēžus. Lai dodas uz kaimiņvalsti, kuras līderis pats dzīvo pēc šīs shēmas - tur šādus ceļ lielā godā un uzņem slavenajā kooperatīvā.
Anonīms lietotājs 6871
1500/mēn nodokļu naudas ir sīka piemaksa, ko laulenis var izkārtot nadziņu un lupatu izdevumiem. Tipiska padomju shēma - iekārtot vairākos valsts darbos sievas, mātes u.c., lai visos iespējamos veidos nodokļu naudu pārpumpētu savā kabatā. Kas tagad būs ušaka algotā galvenā padomniece-palīdze Briselē? Pareizi, sieva. Cietums pēc jums raud, necienījamie!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ziņu analīze
Ziņas
Jaunākie
Interesanti