De Facto

Lūdz sākt kriminālvajāšanu pret vēja parka attīstītājiem

De Facto

Banku uzraugi neizķer naudas atmazgātājus

Prezidenta iebildumus neņem vērā

Deputāti ignorē Valsts prezidenta aizrādījumus par valodu lietojuma regulējumu radio

Saeimas Cilvēktiesību komisija nav ņēmusi vērā Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa argumentus un otrreiz virza pretrunīgos, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputāta Armanda Krauzes sagatavotos grozījumus par  valodu lietojumu komercradio, vēsta Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “De facto”.

Armanda Krauzes priekšlikumi maina nosacījumus, ar kuriem Latvijas komerciālajiem radio ir jāpāriet uz raidīšanu vienā valodā. Pirms gada mainītais likums nosaka - stacijas, kurām pēc licences valsts un svešvalodas proporcija ir 50% pret 50%, ar 2016.gadu sāks raidīt tikai latviešu valodā. Deputāts piedāvā tomēr ļaut šādiem radio izvēlēties brīvību - no nākamā gada raidīt latviski vai krieviski.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis grozījumus bija nosūtījis otrreizējai caurlūkošanai Saeimā, pamatojot to ar pārāk sasteigtu Krauzes iesniegto grozījumu pieņemšanu. Tomēr Saeimas Cilvēktiesību un sociālo lietu komisija izšķīrās prezidenta viedokli ignorēt. Komisijas priekšsēdētāja Inese Laizāne (Nacionālā apvienība) intervijā LTV skaidroja, ka riskus šajā lēmumā nesaskata. “Es  uzskatu, ka mums ir jāsniedz ziņas krievvalodīgajai sabiedrībai,” teica Laizāne.

“De facto” norāda uz to, ka likumdošanas procesā politiķu vārdus un darbus bieži kontrolē biznesa intereses. Esošais likuma variants ir neizdevīgs vienam no lielākajiem spēlētājiem radio tirgū - “Krievijas hītu radio”, jo liek tam mainīt biznesa koncepciju un raidīšanas valodu. Šo grozījumu izstrādē Nacionālas plašsaziņas līdzekļu padomes uzdevumā piedalījās advokāts Edgars Briedis, kas vienlaikus ir arī “Radio Skonto” pārstāvis.

Šogad mainīt “Krievijas hītiem” neizdevīgo likumu pieteicās Saeimas deputāts Armands Kauze (ZZS). ZZS biedrs Ričards Zakss ir “Krievijas hītu” līdzīpašnieks. Viņš apvienībai ziedojis arī prāvas naudas summas. Turklāt cits Zaksam un Uģim Polim piederošs radio - "Super FM” - ir gluži kā zaļzemnieku publicitātes platforma - regulārs raidījums ir gan veselības ministram Guntim Belēvičam, gan Aivaram Lembergam.

Raidījums “De facto” vērš uzmanību uz to, ka liela daļa no “Krievijas hītu radio” satura ir Krievijas “Russkoje radio” raidījumi. “Russkoje radio” pašlaik ir pārdošanas procesā, drīz kļūs par Krievijas valsts uzņēmuma “Goskoncert” daļu un ietilps tā sauktajā “patriotiskajā holdingā”, kas realizēšot “ideoloģiskus mērķus”.

Gala lēmumu Saeima pieņems 17.decembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ziņu analīze
Ziņas
Jaunākie
Interesanti