Ziņas vieglajā valodā 5.decembrī

Ziņas vieglajā valodā 5.decembrī

Ziņas vieglajā valodā 5.decembrīAigars Rozenbergs

  Vērtēs iespēju Rīgas domi ievēlēt uz vairāk nekā pieciem gadiem

  Saeimas komisijas vērtēs koalīcijas deputātu iesniegtos likumu grozījumus, kas jaunu Rīgas domes vēlēšanu gadījumā ļautu domi ievēlēt uz vairāk nekā pieciem gadiem. Paredzēts noteikt, ka pēc atlaišanas jaunievēlētās domes pilnvaru laiku veidotu gan iepriekšējās domes atlikušais termiņš, gan arī pilnais četru gadu termiņš, kas paredzēts pēc kārtējām vēlēšanām.

  Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas varētu notikt nākamā gada februārī

  Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija jau vērsusies Centrālajā vēlēšanu komisijā, kā arī Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē par iespējamo Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu datumu. Līdz šim apspriesta iespēja vēlēšanas sarīkot nākamā gada 22. vai 29. februārī.

  Pagarina ārkārtējo situāciju Rīgas atkritumu apsaimniekošanā

  Saeima apstiprinājusi valdības rīkojumu par izsludinātās ārkārtējās situācijas pagarināšanu Rīgā atkritumu apsaimniekošanā. Tādējādi līdz nākamā gada 12. martam atkritumus galvaspilsētā izvedīs līdzšinējie atkritumu apsaimniekotāji.

  Daugavpilī paciente, iespējams, mirusi ar trakumsērgu

  Daugavpilī kāda paciente mirusi ar aizdomām par trakumsērgu. Sākotnēji sieviete nogādāta Daugavpils reģionālajā slimnīcā. Viņai neesot bijušas trakumsērgas pazīmes, tāpēc vēlāk paciente pārvesta uz Daugavpils psihoneiroloģisko slimnīcu. Uztraukumam par slimības izplatību nav pamata. Tā pavēstījis Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītājs.

  Kandavā atrastie suņi, iespējams, iegūti nelikumīgi

  Patversmē apskatot Kandavā atrastos suņus konstatēts, ka daļa no tiem ir čipēti, tāpēc ir zināmi dzīvnieka dati. Tā informē Pārtikas un veterinārajā dienestā. Divi no suņiem bija arī reģistrēti Lauksaimniecības datu centrā uz citu īpašnieku vārda. Tāpēc ir aizdomas, ka šie dzīvnieki varētu būt iegūti nelikumīgi.

  Francijā plaši streiki pret prezidenta Makrona pensiju reformu

  Arodbiedrībām uzsākot plašus protestus pret prezidenta Emanuela Makrona iecerēto pensiju sistēmas reformu, jeb uzlabošanu, lielu daļu Francijas šodien paralizējuši, jeb apstādinājuši streiki. Vairums skolu šodien bija pilnībā slēgtas. Nekursē vilcieni, metro un autobusi.

  Polijā spēcīgs gāzes sprādziens

  Polijas dienvidos vakar vakarā gāzes sprādziens sagrāvis trīsstāvu dzīvojamo ēku. Bojā gājuši astoņi cilvēki. Sprādzienā var būt vainojama noplūde no bojāta vietējā gāzesvada.

  Sāk akciju "Jautā ķīmijterapeitam par vēža ārstēšanu!”

  Ir sākusies izglītojoša akcija "Jautā ķīmijterapeitam par vēža ārstēšanu!”. Vēža pacienti un viņu tuvinieki ir aicināti uzdot jautājumus par ķīmijterapiju – tās norisi, zāļu lietošanu, iespējamām blakus parādībām un dzīvesveidu ārstēšanās laikā un pēc tā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Ziņas vieglajā valodā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti