Ziņas vieglajā valodā 28.novembrī

Ziņas vieglajā valodā 28.novembrī

Ziņas vieglajā valodā 28.novembrīĢirts Auzāns

  Ar zarnu infekciju saslimuši 70 cilvēki

  Liepājā ar zarnu infekciju saslimuši 70 cilvēki. Viņi visi ēduši pusdienu restorānā "Daily". Šis restorāns pieder SIA “Baltic Restaurants Latvia” un atrodas uzņēmuma "Lauma Fabrics" teritorijā. Pārtikas un veterinārais dienests pārbaudē restorānā atklāja gan vispārējās higiēnas, gan citu prasību pārkāpumus. Vēl nav zināms, vai saslimšanu izraisīja pārtika. Laboratorisko izmeklējumu rezultāti varētu būt zināmi nākamnedēļ.

  Prezidents izsludinājis nākamā gada budžetu

  Valsts prezidents Egils Levits izsludināja nākamā gada valsts budžetu. Prezidents vēstulē Saeimas priekšsēdētājai un premjeram paziņoja, ka Saeimai nākotnē ir jāatsakās no tukšu solījumu likumu pieņemšanas. Saeimai arī jāpārskata jau esošie šāda rakstura likumi.

  Mediķi protestē pie Saeimas

  Aptuveni 500 mediķu šodien pulcējās pie Saeimas. Viņi pieprasīja politiķu solītās izmaiņas mediķu atalgojumā. Mediķi solīja nepadoties. Protesta akcija noslēdzās ar gājienu uz Centrālo vēlēšanu komisiju. Tur mediķi un dažādu arodbiedrību pārstāvji iesniedza ierosinājumu par 13.Saeimas atlaišanu.

  Viņķele saglabā savu amatu

  Veselības ministre Ilze Viņķele no partijas "Attīstībai/Par!" saglabās savu amatu. Vairāki Saeimas deputāti rosināja ministri atkāpties. Tomēr Saeimas vairākums šodien nobalsoja pret šo ierosinājumu.

  Amatu saglabā arī Burovs

  Rīgas mēra amatu šodien saglabāja Oļegs Burovs no partijas. "Gods kalpot Rīgai”. Šovakar bija paredzēta Rīgas domes sēde, kurā bija plānots uzticības balsojums Burovam. Tomēr sēde nenotika, jo deputātu bloka "Rīgai!" pārstāvji, domniece Baiba Broka un "Saskaņas" frakcija neieradās. Tādēļ nebija nepieciešamā deputātu skaita.

  Konkursā uz mediju uzrauga padomes locekļa amatu mazāk kandidātu

  Konkursā uz Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekļa amatu turpmāk būs par vienu kandidātu mazāk. Savu kandidatūru no konkursa ir atsaukusi Latvijas Kristīgā radio ziņu redaktore, diktore Ginta Linmeijere. To aģentūrai LETA apstiprināja Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītājs Artuss Kaimiņš ("KPV LV"). Konkursā par amatiem mediju uzraugā turpina piedalīties 16 cilvēki.

  Būs zemāki elektrības rēķini

  Mājsaimniecībām no nākamā gada būs zemāki elektrības rēķini. Jo lielāks būs elektroenerģijas patēriņš, jo samazinājums rēķinā būs lielāks. Bet nākamgad dārgāka būs vēstuļu sūtīšana pa pastu.

  Makrons paliek pie sava apgalvojuma par NATO "smadzeņu nāvi"

  Francijas prezidents Emanuels Makrons paziņoja, ka pilnībā pieturas pie sava iepriekšējā apgalvojuma, ka NATO piedzīvo "smadzeņu nāvi". Makrons sacīja, ka joprojām paliek pie sava apgalvojuma, jo NATO dalībvalstis vairs stratēģiski nesadarbojoties daudzos būtiskos jautājumos.

  Izsludinās ārkārtējo stāvokli klimata jomā Eiropā

  Eiropas Parlaments šodien nobalsoja par ārkārtēja stāvokļa izsludināšanu klimata jomā Eiropā. Rezolūcija lielākoties ir simboliska. Tajā pasludināta ārkārtas situācija vides un klimata jomā gan Eiropā, gan citur pasaulē.

  Ukraina nosoda "Apple" lēmumu piekāpties Maskavas prasībām

  Ukraina pauž nosodījumu ASV tehnoloģiju lieluzņēmuma "Apple" lēmumam piekāpties Maskavas prasībām. "Apple" nolēmis turpmāk Krievijā savās lietotnēs Ukrainai piederošo Krimas pussalu attēlot kā Krievijas teritoriju. Ukraina aicina "Apple" pārskatīt savu nostāju.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Ziņas vieglajā valodā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti