ZZS rosina grozīt likumu, ļaujot palielināt krieviski raidošo radiostaciju skaitu

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) politiķi rosina grozīt likumu par elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, kas var palielināt krieviski raidošo radiostaciju skaitu. Nozares pārstāvji norāda, ka šādi tikšot kropļota konkurence un vairota Krievijas informatīvā kara jauda.

Ar nākamo gadu likums paredz tām radiostacijām, kura līdz šim raidīja pusi uz pusi latviski un krievu valodā, jākļūst tikai par latviski raidošām. Šādā situācijā ir vismaz sešas raidkompānijas. Tagad ZZS frakcijā sagatavoti likuma grozījumi, kas ļauti arī tām izvēlēties kļūt par krievvalodīgajiem radio.

Konkurenti norāda, ka faktiski tas tiek darīts tikai vienas kompānijas labad, kam pieder ''Krievijas hitu radio'' un kuras īpašnieks Ričards Zakss ir dāsns ZZS ziedotājs.

„Mēs tagad esam situācijā, kad viena dāsna partijas ziedotāja labā, „Krievijas hitu radio”, kas pēdējos gados ir ziedojis ZZS, tagad tiek grauta Latvijas informatīvā telpa, kropļota konkurence,” kritisks ir „Radio SWH” valdes priekšsēdētājs Jānis Šipkēvics.

ZZS frakcijas deputāts Armands Krauze, kurš ir minēto grozījumu autors, noraida, ka izdabātu sponsoriem. Viņš tikai vēlas, lai labāk Latvijā ir vairāk vietējo krievvalodīgo radio, kurus tomēr var kontrolēt. Ja minētās raidstacijas kļūtu par latviski raidošām, to līdzšinējā krievvalodīgo auditorija var nonākt mūsu valstij nedraudzīgo Krievijas medijus skavās. „Mērķis ir, lai cilvēki ar satelītiem vai internetā, vai pierobežā nesāk klausīties Kremļa radiostacijas,” saka Krauze.

Radio saturu uzraugošā Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) norāda, ka nākamgad būs aizliegta slēptā Krievijas radio retranslācija.

Ja arī krieviski raidošo staciju skaits palielināsies, tam nevajadzētu būt graujošām sekām, taču iepriekš likumdevēji vienojās, ka  tie, kuru saturs bija pusi uz pusi, būtu jāpaliek par latviski raidošām, nevis jāpiepulcējas krievvalodīgajām. „Kā Saeima lems, tā būs, likumu mēs pildīsim, bet bažas, kas ar to saistās, nav pamatotas,” norāda NEPLP priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Aija Dulevska.

Gala lēmums Saeimai jāpieņem vēl šoruden.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti