Panorāma

Panorāma

Panorāma

«Sekstings» – izplatīta un bīstama jauniešu izklaide

Valdošā ZZS izvairīga par iespējamiem finanšu pārkāpumiem

ZZS nesteidzas ar reakciju uz Jūrmalas lietu

Valdošās koalīcijas partijas Zaļo un zemnieku savienības politiķi nesteidzas komentēt partijas biedra, Jūrmalas mēra Gata Trukšņa nonākšanu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) redzeslokā saistībā ar partiju finansēšanas pārkāpumiem. 

Pie Trukšņa partijas ZZS pieder arī premjers Māris Kučinskis. Un ilgus gadus ZZS rindās bija arī pašreizējais valsts prezidents Raimonds Vējonis.  Uz aicinājumu paskaidrot sabiedrībai, kā notikušais vērtējams, prezidenta kanceleja atbildēja ar atteikumu, norādot, ka Vējonis vairs nav partijas biedrs. Arī premjera pārstāvji ziņoja, ka neesot īsti, ko teikt.

“Jūrmala acīmredzot ir tāda pilsēta, kur kaut kas vienmēr notiek. Šobrīd man īsti komentāru nav, jo man nav bijusi tikšanās ar [KNAB vadītāju Jaroslavu] Streļčenoku, un es arī netaisos iejaukties KNAB darbībā un kaut ko jautāt šobrīd,” norādīja premjers.

Tomēr, pat ņemot vērā, ka Jūrmalas mērs, piesaistīdams finanses politikas atbalstam, varēja arī rīkoties uz savu roku, nekonsultējoties ar apvienības līderiem, situācijas skaidrojumam tomēr vajadzētu nākt arī no ar ZZS vārdu saistītajām galvenajām amatpersonām, uzskata politologs Jānis Ikstens.

“Kas attiecas gan uz premjeru, gan uz valsts prezidenta tādu atturību šajā jautājumā – nu, viņus var viegli saprast. Runa ir par viņu pārstāvēto politisko spēku. Droši vien, ka kaut kāda informācija viņiem ir sniegta. Man grūti iedomāties, ka viņi būtu apieti un turēti informācijas badā par šo,” pauda Ikstens.

“Acīmredzot komentēt īsti tā kā prāts nenesas. Taču nu tomēr arī viņiem kāda, lai cik arī apaļa un neizsakoša frāze, bet tomēr šāda frāze būtu bijusi, jo šāda izvairīšanās.. nu tā jau pilnīgi neko nerisina. Un ir diezgan acīmredzami, ka tas ir tavas partijas biedrs un kaut kādai reakcijai tomēr prasītos būt,” uzskata Ikstens.

Apvienības un Saeimas frakcijas vadītāji savukārt aizbildinās, ka negribot runāt vienīgi par pieņēmumiem ar formulējumu “iespējami finanšu pārkāpumi”.

“Ko man tagad komentēt? Jo vēl ļoti daudz informācijas pašreiz nav. Kad būs pilnīga informācija, tad jau būs komentārs..  Tad, kad nebūs vārdiņš “iespējamais”, tad es komentēšu,” sacīja ZZS frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Jau ziņots, ka KNAB uzsācis kriminālprocesu par iespējamo politisko partiju un politisko partiju apvienību nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā. Procesa ietvaros tika aizturētas četras personas, trešdien, 5.oktobrī, informēja birojs.

Otrdien kļuva zināms, ka KNAB veica kratīšanu Jūrmalas mēra Gata Trukšņa ( Zaļo un zemnieku savienība)  kabinetā, pēc tam Truksnim pēkšņi pasliktinājās veselība un viņš nonāca slimnīcā. Truksnis trešdien no slimnīcas pārvietots uz KNAB telpām, kur ticis nopratināts.  

Otrdien vakarā arī kļuva zināms, ka KNAB aizturēja arī uzņēmēju Jūliju Krūmiņu.

KNAB lietā par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā, iespējams, aizturējis arī bijušo “Parex bankas” viceprezidentu Jorenu Raitumu, kurš rūpējies par Krūmiņa finanšu darījumiem un saistīts arī ar Ingūnas Sudrabas vadīto partiju "No sirds Latvijai".   Vēl viens no aizturētajiem varētu būt viens no SIA "FELIX Holding" dibinātājiem un vadītājiem Ēriks Igaunis. LTV rīcībā esošā informācija liecina, ka  arī arī viņš aizturēts saistībā ar Ingunas Sudrabas partiju, iespējams – ar tās finansēšanu.

Bet saistībā ar šo KNAB sākto lietu no amata ir atstādināta Rīgas Kurzemes rajona tiesas priekšsēdētāja Aija Orniņa. Orniņa noliedza, ka viņas lieta būtu saistīta ar Trukšņa lietu, bet apstiprināja, ka pret viņu sāktais kriminālprocess ir saistīts ar Krūmiņu. Tiesnese sacīja, ka viņai tiek inkriminēta neizpaužamu ziņu izpaušana un "piedāvājuma pieņemšana" no Krūmiņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti