ZZS deputāti Satversmes tiesas tiesneša amatam izvirzījuši Gunāru Kūtri

Saeimas opozīcijā esošās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti Satversmes tiesas tiesneša amatam izvirzījuši Gunāru Kūtri, informēja ZZS preses sekretāre Dace Kārkliņa.

Kūtris konstitucionālajā tiesā iepriekš strādājis desmit gadus, tai skaitā septiņus gadus bijis Satversmes tiesas priekšsēdētājs. ZZS deputāti uzskata, ka Kūtra juridiskās zināšanas un pieredze ļaus stiprināt un attīstīt Satversmes tiesas darbu.

ZZS pārstāve norādīja, ka Kūtrim ir maģistra grāds tiesību zinātnēs, un patlaban viņš ir lektors Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē. Kūtris bija 12. Saeimas deputāts, parlamenta prezidija loceklis, strādāja Juridiskajā komisijā un vadīja Krimināltiesību politikas apakškomisiju.

Pirms ievēlēšanas parlamentā Kūtris no 2004. līdz 2014. gadam bija Satversmes tiesas tiesnesis, tiesas priekšsēdētāja vietnieks un konstitucionālās tiesas priekšsēdētājs.

KONTEKSTS:

Saeimas deputātiem līdz 8. oktobrim jāizvirza kandidāti Satversmes tiesas tiesneša amatam. Amats vakants kļuvis pēc tam, kad līdzšinējā Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele pieņēmusi darba piedāvājumu Eiropas Savienības Tiesā. 

Partiju apvienības "Attīstībai/Par!" (AP) Saeimas deputāti Satversmes tiesas tiesneša amatam izvirzījuši advokāti, tiesību zinātņu doktori Inesi Nikuļcevu. Vēlmi kandidēt uz Satversmes tiesas tiesneša amatu paudusi arī Saeimas deputāte Inese Lībiņa-Egnere ("Jaunā Vienotība").

Satversmes tiesa īsteno konstitucionālo kontroli. Proti, tiesas spriešanas būtība Satversmes tiesā atšķirībā no citām tiesām ir izšķirt strīdus par tiesību normu atbilstību augstāka juridiskā spēka tiesību normām. Piemēram, vai pieņemtais likums atbilst Satversmei.

Satversmes tiesā var vērsties jebkurš cilvēks, ja viņš uzskata, ka ar likumu vai citu normatīvo aktu ir aizskartas viņa Satversmē ietvertās pamattiesības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti