Panorāma

Izstāde «Latvijas gadsimts» pulcē daudz interesentu

Panorāma

Ozoliņš paaudzies, Kumbuļi nē

Zviedrijā zagto traktoru atpakaļ nesūtīs

Zviedrijā zagto traktoru atpakaļ nesūtīs

Prokuratūra lēmusi tomēr atdot 30 tūkstošus eiro vērto traktoru zemniekam, kurš tikai pēc vairāku gadu lietošanas uzzināja, ka viņa Lietuvā iegādātais braucamrīks ir nozagts Zviedrijā.  Identisks lēmums pieņemts vēl vienā līdzīgā gadījumā, kad arī prokuratūra sākotnēji bija lēmusi traktoru tā īpašniekam Latvijā atņemt.

Pirms pusotra mēneša LTV "Panorāma" vēstīja par Labrenču saimnieku, kura pirms diviem gadiem Lietuvā iegādāto traktoru prokuratūras uzdevumā konfiscēja policija. Lai arī reģistrēts gan Lietuvā, gan vēlāk arī Latvijā, tas izrādījās zagts Zviedrijā, un prokuratūra, saņēmusi Zviedrijas tiesiskās palīdzības lūgumu, lēma traktoru sūtīt atpakaļ. Tikmēr zemnieka nolīgtais advokāts uzsvēra – tā kā zemnieks nezināja, ka par 30 tūkstošiem eiro iegādātais traktors ir zagts, starptautiskas konvencijas tā atdošanu Zviedrijai nepieļauj, jo tiek skartas labticīga ieguvēja intereses. Turklāt, kamēr traktora pirmais īpašnieks Zviedrijā par nozagto mantu var saņemt apdrošināšanas atlīdzību, tā otrajam īpašniekam šādas iespējas nebija.

Prokuratūra toreiz nevēlējās skaidrot savu lēmumu, jo tieši tobrīd tika vērtēta tā pārsūdzība, ko gan virsprokurors noraidīja. Tomēr zemnieks pārsūdzēja arī šo prokuratūras lēmumu un šoreiz sekmīgi.

Tagad “John Dear” traktors no Ludzas policijas stāvlaukuma atkal nogādāts Labrenčos, tiesa, traktora atslēgas un tā reģistrācijas apliecība jau bijušas nosūtītas uz Zviedriju un tagad jāgaida atpakaļ.

"Prieks, ka taisnība uzvarēja. Nu, kam negadās, bet ja tā padomā – ko es varēju ietekmēt? Lietuvā reģistrēts, šeit reģistrēts, es taču ne pie kādiem reģistriem nevaru tikt. Ir cilvēki, kam jāpārbauda tas. Es biju pārliecināts, ka traktors nav zagts. - Vai tad traktors jau likts pie darba? - Jā, pie arkla jau likts," telefonsarunā saka Labrenču saimnieks Imants Trukšāns.

Pēc stāsta izskanēšanas televīzijā pie Labrenču saimnieka vērsās cits zemnieks, kurš bija nokļuvis identiskā situācijā, vien iegādātais traktors bijis dārgāks. Arī viņa sūdzību prokuratūra apmierinājusi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt