Žurnālistu asociācija: Mediju uzraugs pārkāpj sabiedrisko mediju neatkarību

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pārkāpj savas pilnvaras, pieprasot no Latvijas Televīzijas (LTV) un Latvijas Radio informāciju par to attiecībām ar sponsoriem, uzskata Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA), paužot atbalstu Latvijas sabiedrisko mediju redakcionālajai neatkarībai.

Tikšanās ar sabiedrisko mediju vadību, lai pārrunātu abu mediju lēmumus par sadarbību ar Ventspils domi, ir uzskatāma par iejaukšanos mediju redakcionālajos lēmumos, norāda LŽA.

Asociācija norāda uz Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā noteikto, ka NEPLP pārraudzībā esošie mediji “ir brīvi un neatkarīgi programmu un raidījumu veidošanā un izplatīšanā, kā arī savā redakcionālajā darbībā”.

Lēmumi uzsākt vai pārtraukt attiecības ar konkrētu projektu atbalstītājiem ir daļa no šīs neatkarības, norāda LŽA.

NEPLP sasauktā tikšanās ar sabiedrisko mediju vadību 11.jūlijā, lai pārrunātu jautājumu par LTV un Latvijas Radio lēmumiem pārtraukt attiecības ar Ventspils domi izklaidējošos projektos “Latvijas sirdsdziesma” un “Muzikālā banka”, ir klajā pretrunā ar redakcionālās neatkarības principu.

“Būtiska sabiedrisko mediju darba kvalitātes mēraukla ir auditorijas uzticība. Žurnālā “Ir” publicēto “Rīdzenes sarunu” kontekstā sadarbība ar Ventspils domi meta ēnu pār sabiedrisko mediju reputāciju un radīja uzticības zaudējuma risku, tādēļ lēmums sadarbību pārtraukt ir pamatots,” uzsver LŽA valdes priekšsēdētāja Rita Ruduša.

Viņa piebilst, ka lēmums ir īpaši svarīgs, domājot par Ziņu dienestu darbību: “LTV un LR Ziņu dienestos strādā augstas raudzes profesionāļi, kas pilda sabiedrībai svarīgo sargsuņa funkciju, un citu raidījumu saturs nedrīkst būt ar to pretrunā.”

Ziņots, ka jūlija sākumā pēc publiskotajām "oligarhu sarunām" Latvijas Televīzija  nolēma vairs nesadarboties ar Ventspils pašvaldību, veidojot „Latvijas sirdsdziesmu”, bet Latvijas Radio  – „Muzikālo banku”. Saistībā ar šo lēmumu NEPLP prasa sabiedrisko mediju vadību paskaidrojumus. Padomes locekle Gunta Līdaka publiski paudusi – ja sabiedriskajiem medijiem nav objektīva iemesla atteikties no sponsorēšanas līguma ar Ventspili, šāds solis uzskatāms par konkurences principu pārkāpumu. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti