Zolitūdes komisija atzīst kļūdu un atvainojas «Ziedot.lv» par vēstuli

Zolitūdes traģēdijas sabiedriskā izmeklēšanas komisija atzīst, ka tās pirmais darbs – neizpratni izraisījusī vēstuli „Ziedot.lv" un citām iestādēm, ka palīdz traģēdijas upuriem un bojāgājušo radiniekiem, - bija kļūda. Komisija jau atvainojas par to mutiski un plāno to darīt arī rakstiski.

Latvijas Radio raidījumā „Aktuālais jautājums" komisijas pārstāve Inese Voika, kura otrdien atstāja sabiedrības par atklātību „Delna" padomes priekšsēdētājas amatu, atzina, ka vēstule bija balstīta uz nepilnīgu informāciju, tās tonis bija nepieņemams, taču vēstules mērķis nebija kādu aizvainot vai apmelot.

Voika pastāstīja, ka komisijas vadītājs Jānis Kažociņš mutiski jau atvainojās „Ziedot.lv", un komisija atvainosies arī rakstiski.

„Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta otrdien LTV raidījumā „Panorāma" pauda sašutumu un neizpratni par saņemto komisijas vēstuli, kura nomelnojot palīdzības sniedzējus, jo vēstulē pārmests, ka nav sniegta informācija par ziedojumu izlietojumu, lai gan šīs ziņas ir publicētas organizācijas mājaslapā, un par to arī daudz stāstīts medijos.

Voika atzina, ka vēstule tapusi, nepārbaudot visus faktus, reaģējot uz nepatiesu informāciju, ka kāds no traģēdijas upuriem nesaņem palīdzību un „cilvēkiem nav, ko ēst". Voika atzina, ka komisija vēlējās informēt atbildīgās iestādes un organizācijas par šādu informāciju, taču steigā izdarīts kopdarbs pārspīlēja faktus, un tā „nebija veiksmīga forma", „vēstules tonis ir par rupju un rada nepamatotu priekšstatu par to, kā tas bija domāts". Voika arī pauda, ka komisijas darbā turpmāk nevarēs pieļaut secinājumus, kas balstās uz atsevišķu cilvēku apgalvojumiem.

Dimanta Latvijas Radio raidījumā „Aktuālais jautājums" atzina, ka atvainošanās ir svarīga, bet svarīgāk, lai komisijas darbs būtu korekts gan juridiski, gan ētiski.

Jau ziņots, ka Zolitūdes traģēdijas sabiedriskā izmeklēšanas komisija, vēl neuzsākot darbu, izpelnījas sabiedrības neizpratni par plānoto izdevumu tāmi – 150 000 latu gadā. Tiesa, komisija jau lūgusi valdību atlikt jautājumu par finansējuma piešķiršanu līdz 7.janvārim, lai samazinātu izdevumus.

Komisija strādās gadu – līdz 2014. gada 31. decembrim. Komisijā darbosies pārvaldības speciāliste Baiba Rubesa, bijusī Rīgas apgabaltiesas tiesnese Ināra Šteinerte, bijusī biedrības "Sabiedrība par atklātību – "Delna"" padomes priekšsēdētāja Inese Voika, komisiju vadīs Kažociņš.

Komisija izmeklēs novembra nogalē Zolitūde notikušo traģēdiju, kad iebruka veikala „Maxima" ēkas jumts un gāja bojā 54 cilvēki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti