Dienas ziņas

Grišins par eksperimentu

Dienas ziņas

Skolēni Priekuļu novadā veic atkritumu monitoringu

Otro dienu turpinās eksperiments Zolitūdē

Zolitūdes eksperiments: Kopņu deformācija kļūst aizvien nopietnāka

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Policija turpina slogot ēkas konstrukcijas, kur pērn, iegrūstot jumtam, gāja bojā 54 cilvēki. Līdz šim kopnes turpinājušas deformēties zem sloga, turklāt deformācijas esot nopietnas. Tikmēr eksperti apliecina, ka viņus apmierina iegūtās informācijas daudzums.

Abos ūdens baseinos, ar kuriem tiek slogotas konstrukcija, esot iepildīts tāds ūdens daudzums, kas atbilstu projekta dokumentācijā norādītajai slodzei, kas nav maksimālā, Latvijas Televīzijai iepriekš sacīja Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks  Andrejs Grišins. Tas ļaujot secināt, ka deformācijas process varētu būt sācies pat pirms gada.

Izmeklēšanas eksperimentam sagruvušās „Maxima” ēkas drupās Zolitūdē turpina sekot arī būvniecības eksperti.

Eksperimentu sagatavoja un vada Rīgas Tehniskās universitātes docents Aigars Ūdris ar vairāk kā 30 cilvēku komandu. Eksperts Latvijas Radio atzina, ka grūti prognozēt, cik ilgi eksperiments vēl turpināsies. Iespējams, darbs varētu ievilkties arī līdz rītdienai. Iegūtā informācija ekspertus šobrīd apmierinot.

 „Visticamāk, var ieligt līdz rītdienai, bet par rītdienu konkrētāk ir grūti pateikt. Katrā ziņā mūs apmierina iegūtā informācija,” apliecina Ūdris.

RTU docents Aigars Ūdris
00:00 / 00:11
Lejuplādēt

Jau ziņots, ka slogojot konstrukcijas, ūdens baseini tika piepildīti otrdien vakarā un jau īsi pēc tam kopnes sāka deformēties. Konstrukciju deformāciju dinamiku filmē 32 videokameras, un visus izmaiņu procesus uz monitoriem kontrolē eksperti. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti