Ziņas vieglajā valodā 17.decembrī

Ziņas vieglajā valodā 17.decembrī.

Ziņas vieglajā valodā 17.decembrīMonika Cālīte

  Pieaug nosēdumu izraisītu ugunsgrēku skaits

  Pēdējā laikā arvien vairāk pieaug ugunsgrēku skaits, kas izcēlušies nosēdumu dēļ, kas paliek pāri pēc kurināmā sadegšanas. Ugunsgrēki izceļas, jo nosēdumi uzkrājušies apkures sistēmās. Pagājušajā diennaktī reģistrēti pieci šādi ugunsgrēki. Vienu ugunsgrēku dzēš Madonas novadā. Tajā no vada, pa kuru dūmi no krāsns ieplūst skurstenī, aizdedzies arī pārsegums starp stāviem.

  Vēl šorīt ugunsgrēkā Rīgā cietis viens cilvēks. Daugavgrīvas ielā kāda nama pirmajā stāvā dega dīvāns divu kvadrātmetru platībā. Pirms ugunsdzēsēju ierašanās no ēkas paglābti divi cilvēki.

  Sāksies labdarības maratons "Dod Pieci"

  Šodien Doma laukumā sākies ceturtais labdarības maratons ”Dod Pieci”. To rīko Latvijas Radio, Latvijas Televīzija un „Ziedot.lv”.

  Pasākuma sauklis šogad ir „Salabo bērnību!”. Lai palīdzētu Latvijas bērnunamos esošajiem bērniem nokļūt ģimenēs, visi labdarības pasākuma laikā saziedotie līdzekļi nonāks jaunajai atbalsta programmai „Plecs”. Tā sniegs palīdzību tiem, kuri vēl apsver iespēju kļūt par audžuvecākiem, un tiem, kuri jau uzņēmušies rūpes par bērniem no bērnunama.

  Nodegušās Carnikavas baznīcas teritorija sakopta

  Talkā, kas notika nodegušās Carnikavas baznīcas apkaimes sakopšanai, piedalījās ap 50 cilvēku un ieplānotie darbi ir paveikti. Tā informē mācītājs Ivars Jēkabsons.

  Talka iepriekš bijusi labi sagatavota, un visu plānoto izdevies izdarīt. Jēkabsons pateicas visiem talkas dalībniekiem, kuri bija ieradušies no dažādām pilsētām. Pēc postošā ugunsgrēka Carnikavas dievnamā Siguļos sākta ziedojumu vākšana jaunas baznīcas celšanai.

  Dievnams nodega naktī uz 10.decembri.

  Brīvdabas muzejā noticis Bluķa vakars

  Bluķa vakars Brīvdabas muzejā

  Brīvdabas muzejā notika ziemas saulgriežu svinības un Bluķa vakars. Ziemas saulgrieži jeb Bluķa vakars nozīmē visīsāko dienu un garāko nakti gadā. Šajā dienā, lai atvairītu tumsu, aukstumu un pērnā gada neveiksmes, no vienas mājas uz otru vilka Lielo bluķi, kuru ceļa beigās sadedzināja. Tas simbolizē jauna saules gada sākumu un pašu sauli.

  Briti vairs neatbalsta izstāšanos no Eiropas Savienības

  Lielākā daļa Lielbritānijas iedzīvotāju neatbalsta valsts izstāšanos no Eiropas Savienības. Aptauja, kas veikta pēc laikraksta ''Independent'' pasūtījuma, liecina, ka izstāšanos atbalsta 41% iedzīvotāju, bet pret ir 51%. Pārējie nav izlēmuši.

  Sprādzienā baznīcā Pakistānā vismaz astoņi bojāgājušie

  Terorista pašnāvnieka sarīkotā sprādzienā, kas dievkalpojuma laikā nograndis baznīcā Pakistānas dienvidrietumos, bojā gājuši vismaz astoņi cilvēki. Vēl 42 eksplozijā ievainoti. Baznīcai uzbrukuši divi teroristi. Vienu no viņiem policijai izdevies apturēt ārpusē, bet otrs ticis līdz dievnama ieejai un uzspridzinājies iekšpusē.

  Atbildību par sprādzienu pagaidām neviens nav uzņēmies.

  Melbārža pilotētais bobsleja četrinieks ticis pie bronzas Eiropas čempionātā

  Oskara Melbārža četrinieks

  Latvijas bobsleja pilota Oskara Melbārža vadītais četrinieks šodien Īglsas trasē Austrijā izcīnīja Eiropas čempionāta bronzas godalgas. Par uzvarētāju kļuva vācieša Johanesa Lohnera ekipāža.

  Sudrabu Eiropas čempionātā izcīnīja cits vācu pilots Frančesko Frīdrihs.

  Gaidāms mākoņains laiks

  Kā informē Valsts vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs, patlaban galvaspilsētā ir dienvidu vējš 3 m/s. Gaisa temperatūra 0°. Mitrums 98%. Migla.

  Sinoptiķi prognozē, ka šonakt Latvijā gaidāms lielākoties mākoņains laiks. Dažviet nelieli īslaicīgi nokrišņi, veidosies apledojums - ceļi būs slideni. Atsevišķos rajonos migla ar redzamību no 200 līdz 500 m. Lēns vējš. Gaisa temperatūra -1…-5, piekrastē +1…-2.

  Rīt būs mākoņains laiks, brīžiem skaidrosies. Bez būtiskiem nokrišņiem. Ceļi būs slideni. Tāpat pūtīs lēns vējš. Gaisa temperatūra +2…-2.

  Rīgā tuvākā diennakts paies bez būtiskiem nokrišņiem. Brauktuves un ietves būs slidenas. Naktī un no rīta veidosies migla. Gaisa temperatūra naktī 0…-2, rīt dienā ap nulle grādiem.

  Laika prognoze – otrā.

  Saistītie raksti
  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti