Zināms, kurš vadīs sabiedrisko mediju pārmaiņu plānu

Kultūras projektu vadītāja Zane Čulkstēna būs atbildīga par jaunā sabiedriskā medija satura plānošanu, savukārt par tehniskajiem un finansēšanas jautājumiem - bijušais LNT valdes loceklis Gints Miķelsons.

Sabiedrisko mediju pārmaiņu plāna izstrādi turpmāk vadīs Zane Čulkstēna un Gints Miķelsons. Tā šodien lēma Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome. Kultūras projektu vadītāja Zane Čulkstēna būs atbildīga par jaunā sabiedriskā medija satura plānošanu, savukārt par tehniskajiem un finansēšanas jautājumiem - bijušais LNT valdes loceklis Gints Miķelsons. Jau esam stāstījuši, ka valdība lika padomei detalizēti izpētīt visus trīs sabiedriskā medija modeļus. Lai šo darbu paveiktu, padome papildspēkus meklēja ārpusē.

Jaunā sabiedriskā medija satura un finansējuma izstrādātāju uzdevums būs līdz gada beigām vadīt darbu pie pārmaiņu plāna - kādā veidā būtu jāveic sabiedriskā medija reforma. Abi vienīgie kandidāti, kuri pieteicās konkursam, pēc padomes locekļa Ginta Grūbes domām ir laimīgi gadījumi, jo abi ar savām zināšanām un pieredzi ir gatavi iesaistīties īsā piecu mēnešu projektā.

Par to, kāds ir bijušā "Lattlecom" darbinieka un vēlāk Latvijas Neatkarīgās televīzijas valdes locekļa Ginta Miķelsona piedāvājumu un redzējumu par pārmaiņām sabiedriskajos medijos, Latvijas Radio pagaidām neizdevās noskaidrot.

No Zanes Čulkstēnas, kura tikko atgriezusies no studijām Kolumbijas universitātē un ir liela pieredze kultūras projektu vadīšanā, Latvijas Radio izdevās saņemt tikai rakstisku komentāru. Čulkstēna e-pastā pauž pārliecību - tas, ka līdz šim nav strādājusi medijos ļauj viņai daudz objektīvāk vadīt jaunā sabiedriskā medija satura izstrādi. Čulkstēna un Miķelsons bija vienīgie konkursa dalībnieki un abi arī uzvarēja. Latvijas Televīzijas vadītājs Edgars Kots par abiem kandidātiem komentārus sniegs pēc tikšanās, tomēr pauž izbrīnu par mazo konkursu.

Gints Grūbe mazajai interesei par sabiedriskā medija koncepcijas rakstīšanu min vairākus attaisnojumus. Padomes prasības pretendentiem bijušas pietiekami augstas, savukārt līgums ir tikai līdz gada beigām. Abu kandidātu - Zanes Čulkstēnas un Ginta Miķelsona pieredzes trūkums darbā ar sabiedriskajiem medijiem, pēc Ginta Grūbes, domām nav šķērslis.

Kā stāsta Grūbe, projektu vadītājiem par saturu būšot jāmeklē pašmāju un ārzemju eksperti, kuri pārzina ziņu dienestu, neatkarīgo producentu darbu, mediju darbu dažādām auditorijām un citas jomas, kas iepriekš rakstītā koncepcija jau ir iezīmētas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt