Ziemas uzņemšana augstskolās: jaunas studiju programmas un liela interese

Gandrīz visās Latvijas augstskolās turpinās ziemas uzņemšana. Lielākajā daļā no tām studēt gribētāji var pieteikties vēl līdz nākamās nedēļas beigām, bet atsevišķas augstskolas studentu pieteikumus gaidīs pat līdz februāra sākumam. Uzrunātās universitātes atklāj, ka pašlaik interese par ziemas uzņemšanu vērtējama kā augsta un grupas aizpildās arī pirmo reizi atvērtajās studiju programmās.

Augstskolās turpinās ziemas uzņemšana, atvērtas arī jaunas studiju programmasRūdolfs Krieviņš

Šogad studentus arī ziemā gatavas uzņemt vairāk nekā 20 augstākās izglītības iestādes. Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) vēl līdz nākamās nedēļas beigām var pieteikties kādā no 12 mācību programmām. Vienā no tām – arhitektūras maģistrantūrā pieejamas arī budžeta vietas.

„Viena no inovācijām ir tā, ka šogad tika izsludināta jauna pirmā līmeņa augstākās izglītības programma “Enerģētika un elektrotehnika”. Tam bija pieprasījums no pašiem darba ņēmējiem, jo viņi gribēja šo programmu apgūt jau šobrīd, ziemas uzņemšanā. Ja salīdzinām ar iepriekšējiem gadiem, tad ir jāsaka, ka ir pozitīva tendence, jo uz doto brīdi ir vairāk pieteikumu nekā pērn,” stāsta RTU uzņemšanas komisijas vadītāja Inesa Pavlova.

Bet Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) pašlaik var pietiekties astoņām mācību programmām – lielākoties maģistrantūrai. Interese esot pietiekami augsta, norāda universitātes Studentu servisa direktore Indra Treija. Ziemas uzņemšanā atvērta arī jauna programma – Veselības komunikācija.

Ziemas uzņemšana RSU jau noslēgusies ārvalstu studentiem, un

RSU tieši ārvalstniekiem par mācību sākšanu ziemā ir vislielākā interese.

„Arī tur mums būs pilnas grupas, tie būs aptuveni 270 ārvalstu studenti, kas uzsāks mācības tagad ar februāri. Mums ir vairākas studiju programmas - zobārstniecība, medicīna, māszinības, gan arī sociālās zinātnes, bet vairums studentu mācīties uzsāks studiju programmā ''Medicīna'', ap 240 studentiem,” stāsta Treija.

Latvijas Universitātē ziemas uzņemšana notiek ne tikai Rīgā, bet arī piecās reģionālajās filiālēs. Reģionos var pieteikties studijām pedagoģijā, kā arī no šīs ziemas tur pieejama jauna programma “Sociālais darbs”. Latvijas Universitātes Studentu servisa departamenta direktors Jānis Saulītis saka, ka šobrīd pieteikšanas aktivitāti ir grūti novērtēt, jo potenciālajiem studentiem ir vēl gana laika, lai pieteiktos. Viņš gan prognozē, ka visticamāk, pietiekams studentu skaits būs gan vietējo, gan ārvalstu studentu grupās.

„Pirmā līmeņa pedagoģijas studijām ir visvairāk atsaucības. Savukārt uz maģistra līmeņa studiju programmā mēs gaidām uz pašām mēneša beigām, kad būs pabeiguši tie studenti, bet viņi varētu turpināt mācības maģistros. Savukārt Biznesa vadības un ekonomikas fakultātes programmās, viņās principā pieteicies ir pietiekams skaits ārzemju studentu, lai šī grupas atvērtu, bet atkal paliek jautājums, cik no šiem studentiem paspēs atbraukt,” stāsta Saulītis.

Pieteikšanās jau noslēgusies Robežsardzes koledžā. Kā Latvijas Radio atklāj robežsardzes Personāla pārvaldes vadītāja Solvita Tocs-Macāne, ir saņemti 70 pieteikumi. Tomēr vēl tiks izvērtēta pretendentu atbilstība, veselības stāvoklis un fiziskā sagatavotība. Pieredze liecinot, ka pēc izvērtēšanas mācības uzsāk pat par pusi mazāk topošo robežsargu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti