Ziedojumu akcijā «Top Latvijas Likteņdārzs!» saziedo 38 668 eiro

Septītajā ziedojumu akcijā “Top Latvijas Likteņdārzs!” saziedoti 38668,08 eiro, pavēstīja Koknese fonda valdes locekle Valda Auziņa.

Šogad akcijas rīkotāji – Latvijas Televīzija, Latvijas Radio 5 - Pieci.lv un Kokneses fonds – aicināja palīdzēt Likteņdārza Lielā kalna izveidē, atvedot savu maisiņu zemes vai piezvanot pa ziedojumu tālruni.

Zvanot pa ziedojumu tālruni, tika saņemti 18157,54 eiro, SMS ziedojumos 191,71 eiro, un 20318,83 eiro Kokneses fonds akcijas laikā (no 20.jūlija) saņēma ziedojumos un dāvinājumos uz norēķinu kontu un Likteņdārzā uz vietas. Šie līdzekļi tiks veltīti Lielā kalna izveidei, kuru nākotnē rotās Latvijas pļavu ziedi un koku audze. Lielais kalns ir plānots 12,5 metru augsts, un tam nepieciešams ap 200 tūkstoši kubikmetru zemes.

8.augustā, piedaloties Latvijas Republikas aizsardzības ministram Raimondam Bergmanim, tika atklāta tēlnieka Ojāra Feldberga veidotā piemiņas vieta latviešu strēlnieku pulku dibināšanas 100. gadadienā, tika turpināta Ozolu godasardzes stādīšana – ar Carnikavas, Kuldīgas, Ķekavas, Limbažu, Rojas, Talsu, Salaspils un Stopiņu novada pašvaldību atbalstu Likteņdārza amfiteātrī tika iestādīti seši ozoli politiski represēto piemiņai. Pirmoreiz akcijas laikā Likteņdārza apmeklētāji tika aicināti piedalīties radošajās darbnīcās un doties “Piknikā kopā ar Latvijas Radio 5 - Pieci.lv”.

Akcijas koncertā LTV1 tiešraidē skanēja dzimtu stāsti un mūziķu priekšnesumi. Tiešraidē piedalījās un ar savas dzimtas stāstu dalījās arī Latvijas Republikas prezidents Raimonds Vējonis. Uzstājās grupa “Iļģi”, Jānis Lūsēns un “Promenāde”, “Masti”, Kārlis Kazāks, Goran Gora, Kaža, koris “Juventus” un citi.

Šogad raidījumu – ziedojumu akciju vadīja LTV žurnālisti Aija Kinca un Jānis Geste, kuri ar Likteņdārzu kopā ir jau no pirmās akcijas, un koknesietis, Latvijas Radio 5 – pieci.lv žurnālists Magnuss Eriņš.

LTV pirmā ziedojumu akcija “Top Latvijas Likteņdārzs!” notika 2009. gadā. Par pirmajā ziedojumu akcijā saziedoto naudu tika izbūvēts perimetrālais ceļš. 2010. un 2011. gadā dārza centrālajā daļā - amfiteātrī – pabeigti zemes darbi un izbūvēta vidusdaļa. 2012. gadā – uzbūvēta pirmā pastāvīgā Likteņdārza būve – Skatu terase. 2013. gadā tapa akmeņu krāvums “Sirmais saulriets”. Savukārt 2014. gada akcija bija veltīta ceļam uz Likteņdārzu – akcijas atbalstītāji tika lūgti palīdzēt apmeklētāju autostāvvietas tapšanai, kas šobrīd ir būvniecības stadijā un ir kuras būvniecību plānots pabeigt līdz šā gada oktobrim. 

Ziedojumu akcija ir noslēgusies, bet visiem kopā jāturpina darbs pie dārza izveides, lai pasniegtu to kā dāvanu Latvijai tās 100. dzimšanas dienā, tāpēc katrs ir aicināts piedalīties Likteņdārza radīšanā, ziedojot līdzekļus, atvedot zemi Lielajam kalnam, pelēko laukakmeni amfiteātrim, gan arī ziedojot bruģakmeni ar savu vārdu Likteņdārza draugu alejā - www.draugiem.lv/liktendarzs un piedaloties talkās. Plašāka informācija – www.liktendarzs.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti