Dienas ziņas

Politologi prognozē zemu aktivitāti

Dienas ziņas

Prezidents: EP un pašvaldību vēlēšanas jārīko vienlaikus

Zemgalē iedzīvotāji nesteidz pie vēlēšanu urnām

Zemgalē vēlēšanu diena ir neierasti klusa

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu diena Zemgalē, salīdzinot ar citām vēlēšanu dienām, ir klusums.Jau rīta pusē lielākajos Jelgavas vēlēšanu iecirkņos komisija ir izbrīnīta, ka ierasto rindu vietā pie durvīm nav neviena cilvēka. Arī dienas gaitā vēlētāju aktivitāte īpaši neuzlabojās.

Pats kūtrākais bijis Jelgavas novads. Turklāt par vēlēšanām interese nav ne tikai iedzīvotājiem, bet arī biedrībām un pat pašām partijām. „Šobrīd nevienā iecirknī es neredzu, ka kāds novērotājs būtu pieteicies,” atzīst Jelgavas novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Inita Ezermane.

Aktivitāte dažādos novados gan atšķiras: Engures novadā šobrīd aktivitāte ir viena no visaugstākajām, un iedzīvotāji pārsvarā jau zin, par ko balsos un kāpēc balsos. „Es jau sen zināju, ka es nākšu. Vai tad mums vajag, lai te mums kāds cits valdīs un pateiks, kā mums rīkoties, kā mums strādāt?” saka Smārdes pagasta iedzīvotāja Ruta Ranca.

Šī ir klusā diena arī vēlēšanu komisijām, jo neviens nopietns pārkāpums nav konstatēts. Vien dažkārt gados vecākiem cilvēkiem gadās kāda ķibele ar konverta aizlīmēšanu, vai gadās arī aizmirst iecirknī kādu priekšmetu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti