Dienas ziņas

Liepājas dome lidostu grib nodot valsts paspārnē

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Sniegs un lāstekas no jumtiem jānotīra laikus

Zemgalē trūkst naudas un pacēlāju sniega tīrīšanai no jumtiem

Par jumtu un balkonu atbrīvošanu no sniega un lāstekām jārūpējas ēku īpašniekiem. Tomēr līdz ar ziemas iestāšanos par ikdienišķu atribūtu visās pašvaldībās kļuvušas norobežojošās lentes, kam gājēji būtu tikai īslaicīgi jābrīdina par lāsteku vai sniega  iespējamu krišanu. Zemgales pusē ēku īpašnieki un apsaimniekotāji skaidro, ka iemesli nenotīrītam sniegam esot gan finansējuma, gan šādiem darbiem nepieciešamo pacēlāju trūkums.

Pagājušajā nedēļā uzkritušais sniegs vēl nav paspējis nokust, bet meteoroloģijas centrs jau atkal izplatījis oranžo brīdinājumu par stipru snigšanu valsts austrumu un centrālajā daļā. Visvairāk rūpju tas rada māju īpašniekiem un apsaimniekotājiem, kuriem jārūpējas par to, lai  sniegs  nesakrātos uz jumtiem, neapdraudētu garāmgājējus un arī pašus jumtus. 

"Ļoti slikta situācija. Man arī nav tas sniega aizturētājs. Bleķa jumts, un kā paliek siltāks, tā nāk sniegs lejā. Tas jālikvidē, jātur tas bleķa aizsargs, lai sniegs neskrien ārā. Pagaidām paļaujamies tikai uz dabu, domājām, ka varbūt nebūs tā sniega, bet tā problēma ir jārisina," stāstīja mājas īpašniece Edīte Krūmiņa.

Par daudzdzīvokļu māju jumtu tīrību jārūpējas namu apsaimniekotājiem. Tiesa gan, ja dzīvokļu īpašnieki par to vienojušies un deleģējuši šādus darbus veikt un ja mājai ir finansējums.

"Ja mājai ir pieejami finanšu līdzekļi, mēs uzreiz šos darbus veicam, ja nav, tad mēs norobežojam šīs teritorijas, lai krītošais sniegs vai lāstekas nenodarītu kādu ļaunumu," pastāstīja Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvaldes tehniskais direktors Oļegs Kukuts. Viņš piebilda, ka sniegu notīra arī bez mājas īpašnieka finansējuma, ja tas apdraud drošību.

Brīdinājuma lentas, kas nereti potenciāli bīstamo vietu liek gājējam apiet pa ielas braucamo daļu, redzamas daudzviet un teju visās pašvaldībās. Tomēr ne vienmēr tas liecinot par paviršu attieksmi vai finanšu trūkumu.

Ozolniekos pastāstīja, ka tīra saviem spēkiem, bet pacēlāju nomā. Tas esot apgrūtinoši, ja visiem vienlaicīgi pacēlājs vajadzīgs.

Jumtu un ietvju tīrību uzrauga pašvaldības policija.

Pagājušajā nedēļā visdziļākais sniegs uzsniga Tukuma pusē, bet, kā skaidro pašvaldības policijā, administratīvie protokoli neesot sastādīti.

"Katrā gadījumā darbs ir veikts, ir runāts ar īpašniekiem, bet patreiz primāri mums tomēr ir cīņa ar Covid-19. Mēs esam arī daudz kur iesaistīti, un mums neatliek laika pārējām lietvedībām," norādīja policijas priekšnieks Armands Hohfelds.

Par savlaicīgi nenotīrītām ietvēm un jumtiem  normatīvie akti paredz arī sodu, kura apmēru nosaka pašvaldību saistošie noteikumi. Fiziskām personām tas var būt līdz vairākiem simtiem eiro, bet juridiskām pat vairāk nekā tūkstoš eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt