VVD: Šlokenbekas Dzirnavu ezera piesārņotājs būs jāmeklē ilgi

Šlokenbekas Dzirnavu ezera piesārņotāja atrašana varētu prasīt ilgu laiku, intervijā Latvijas Radio programmā „Labrīt” otrdienas rītā sacīja Valsts vides dienesta (VVD) vadītāja Inga Koļegova.

Viņa norādīja, ka ezeru piesārņojis kāds no uzņēmuma „Tukuma ūdens” klientiem. Taču, lai atklātu, kurš tas ir bijis, nepieciešams daudz pārbaužu.

Kopš katastrofas situācija ezerā arvien turpina uzlaboties. „Stabila un ar tendenci uzlaboties,” viņa raksturoja situāciju ezerā. „Mēs neesam sagaidījuši nedz lēcienveidīgu uzlabošanos, nedz situācijas pasliktināšanos. Jāsaprot, ka mēs runājam par dzīviem organismiem, kam nepieciešams laiks, lai atkoptos,” sacīja Koļegova.

Lai arī ūdens analīžu rezultāti būs zināmi otrdien, provizoriskie dati liecina, ka skābekļa daudzums ūdenī palielinās. Ir skaidrs, ka attīrīšanās iekārtās ir pārsniegta slodze, kas, iespējams, noticis, jo ūdeņi bijuši pārāk netīri. „Attīrīšanas iekārtas ir strādājušas labi savu spēju ietvaros,” atzīmēja Koļegova.

Viņa atkārtoja jau iepriekš teikto, ka dienests nolēmis pārbaudīt Šlokenbekas dzirnavu ezeram līdzīgas vietas, pārbaudot, vai arī tur nedraud briesmas. „Mēs nevarētu teikt, ka ir gaidāmas vēl tamlīdzīgas katastrofas. Taču vietas, kur šādas katastrofas hipotētiski varētu notikt, mēs pārbaudīsim vēlreiz. Būs kriminālprocess,” saka dienesta direktore.

Jau vēstīts par masveida zivju slāpšanu Šlokenbekas dzirnavu ezerā, no kura izsmeltas četras tonnas beigtu zivju. Liels daudzums plaužu, līņu, līdaku zandartu un citu zivju gājušas bojā pakāpeniski. Speciālisti atzīst, ka šīs sugas ir īpaši jutīgas pret skābekļa trūkumu, kas radies ķīmiskā piesārņojuma dēļ.

Piektdien Tukuma pašvaldība dome izsludināja ārkārtas situāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti