VUGD aicina būt uzmanīgiem vētras laikā

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegto informāciju svētdien no 14.00 līdz 17.00  gaidāma vētra. Vēja ātrums sasniegs 25-27 m/s, jūras piekrastē un Vidzemē saglabāsies dienvidrietumu, rietumu vējš. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem, jo vētras laikā iespējami elektropārvades līniju, sakaru komunikāciju bojājumi, energopadeves un sakaru traucējumi, koku lūšana, būvju konstrukciju sagrūšana un bojājumi.

VUGD aicina iedzīvotājus uzlādēt mobilos telefonus, nostiprināt vai telpās novietot vieglus priekšmetus, kas atrodas uz ēku balkoniem vai pagalmā, nostiprināt nestabilas konstrukcijas, stalažas, tirdzniecības nojumes, aizvērt ēku logus, durvis un vārtus, novietot zem jumta mājlopus un mājdzīvniekus, kā arī neatstāt autotransportu zem kokiem, elektropārvades līnijām un blakus vieglas konstrukcijas būvēm (nojumēm, šķūņiem, teltīm utml.).

Vētras laikā iedzīvotāji aicināti bez vajadzības nepamest telpas, atturēties no pastaigām – īpaši bērniem, veciem cilvēkiem un sirds slimniekiem, ierobežot braucienus ar transporta līdzekļiem. Ja vētra pārsteidz ceļā, tad jāizvairās iet gar atsevišķi augošiem vai nokaltušiem kokiem, elektrolīnijām, vieglu konstrukciju objektiem, kā arī ēku sienām un pa ietves malu, jo vēja brāzmas var iesviest sienā vai uz ceļa braucamās daļas.

Ņemot vērā to, ka vētra var radīt elektrības padeves traucējumus, VUGD aicina iedzīvotājus nodrošināties ar dzeramā ūdens un pārtikas krājumiem, kabatas lukturiem un ar baterijām darbināmiem radioaparātiem.

AS "Sadales tīkls" personāls atgādina par drošību, kas jāievēro ikdienā, bet īpaši - spēcīga vēja gadījumā atrodoties elektrolīniju tuvumā. AS „Sadales tīkls” aicina iedzīvotājus netuvoties elektroietaisēm, ja tajās ir iekārušies vai iekrituši koki un koku zari vai zemē redzams norauts elektrolīnijas vads, jo šāds iekārtu stāvoklis var apdraudēt iedzīvotāju dzīvību. Iedzīvotājiem, konstatējot bīstamu situāciju elektrolīniju tuvumā lūgums rīkoties atbildīgi, nekavējoties ziņot, zvanot uz AS „Sadales tīkls” Klientu servisa diennakts bojājumu pieteikšanas tālruni 80200404.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests sadarbībā ar pašvaldībām un citiem dienestiem veic vētras seku likvidācijas darbus vietās, kur kritušie koki apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas un sabiedriskā transporta kustību. Šādos gadījumos zvaniet pa tālruni 112.

Jau vēstīts, ka 

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs Kurzemes un Vidzemes piekrastē izsludinājis oranžo brīdinājumu par vēja brāzmām līdz 25 metriem sekundē (m/s) un Rīgas jūras līcī gaidāmiem trīs metrus augstiem viļņiem.

Citviet valstī spēkā dzeltenais brīdinājums par vēja pastiprināšanos brāzmās līdz 20-23 m/s.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti