Dienas notikumu apskats

Topošā koalīcija atbalsta Kučinska valdības deklarācijas prioritātes

Dienas notikumu apskats

Starptautiski auditori pārbaudīs «airBaltic» pusgadu; tam tērēs līdz 100 000 eiro

VM kļuvusi pielaidīgāka, taču joprojām ir pret bulciņu pārdošanu skolu kafejnīcās

VM neļaus bulciņām atgriezties skolās

Veselības ministrija (VM) ir gatava nākt pretī pārtikas ražotājiem un atsevišķus noteikumus par ēdināšanu mainīt, taču bulciņas tik un tā skolās tirgot nevarēs.

Kopš gadumijas atļauto produktu saraksts skolu kafejnīcās ir kļuvis daudz īsāks. VM mērķis bija ēdienu skolās padarīt veselīgāku, taču pārtikas ražotāji un skolēnu ēdinātāji ir sašutuši, uzskatot VM izstrādātos grozījumus skolēnu uztura noteikumos par nesamērīgi striktiem.

Piemēram, ārpus ēdienkartes skolās vairs nevar tirgot nekāda veida bulciņas un picas, kuras līdz šim skolēni labprāt ēda. Tāpat aizliegti ir aromatizētāji un krāsvielas.

Ēdinātāju bažas ir sadzirdējusi Zemkopības ministrija (ZM), kas jau ir vienojusies ar Veselības ministriju jaunos noteikumus mainīt.

„VM mums piektdien vakarā ir iesūtījusi noteikumu projekta grozījumus, un mums šodien būs sanāksme ar nevalstiskajām organizācijām, kur mēs izrunāsim produktu kritērijus, un, pamatojoties uz rezultātiem sanāksmes beigās, mēs arī gatavosim savus iebildumus un nosūtīsim tos VM,” saka Zemkopības ministrijas Veterinārā un pārtikas departamenta direktore Dace Ugare.

Tikai dažos punktos VM ir gatava nākt pretī ražotājiem, piemēram, atļaujot skolēnu ēdināšanā izmantot dabīgos aromatizētājus un dabīgās pārtikas produktu krāsvielas. Savukārt kafejnīcās skolās varēs pārdot pārtikas produktus ar pilngraudu maizi, sviestu, un, iespējams, arī džemu ar noteiktiem kvalitātes kritērijiem.

Tomēr ministrija vēlas saglabāt lielāko daļu jauno noteikumu. Veselības ministrijas pārstāve Inga Birzniece stāsta, ka bulciņas kafejnīcās neatgriezīsies. „Mēs no savas puses esam atstājuši spēkā esošo normu, ka miltu konditorijas izstrādājumus, piemēram, bulciņas, skolā varēs tikt iekļautas kompleksajā vai izvēles ēdienkartē. Ja bulciņas nevienā no šīm ēdienkartēm nebūs iekļautas, tad tās realizēt izglītības iestādē vai izglītības iestāžu teritorijā nevarēs,” uzsver Birzniece.

Noteikumi attiecas arī uz ārstniecības, sociālās aprūpes un rehabilitācijas iestādēm. Veselības ministrijas pārstāve Inga Birzniece gan nespēja pateikt, kad grozījumus varētu skatīt valdība, tomēr tas varētu notikt kādā no tuvākajām Ministru kabineta sēdēm.

Kā ziņots, ar 1.janvāri stājušies spēkā grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas aizliedz izglītības iestādēs ēdinātājiem iepirkt tādus produktus, kuru sastāvā ir tādas pārtikas piedevas kā konservanti, krāsvielas, saldinātāji un aromatizētāji. Līdz ar to ražotājiem radušās problēmas, jo aizliegto piedevu sarakstā nokļuva arī dabīgās krāsvielas, kas ražotas, piemēram, no burkāniem vai bietēm.

20 komentāri
.
Kāpēc Latvijā nav izplatīti lunch boxes? Visā pasaulē bērni uz skolu ņem līdzi pusdienas. Ja bērns sūdzas, ka skolā negaršīgi, dodiet viņam līdzi havčiku.
dogo
Man bērns sūdzās par skolas ēdienu kopš pirmās klases. Atnāk no skolas un jābaro, jo tur nekas neesot ēdams. Vai tā nav līdzekļu izšķērdēšana? It kā pusdienas bez maksas, bet viņas neviens negrib ēst, vai arī ēd ar gariem zobiem. Lielāko daļu pēc tam nākas izmest. ēdināšanas politika skolā ir absurda. Tik pat labi bērnus var barot ar sauso suņu barību, jo tur arī ir visi vitamīni, nav sāls un citas neveselīgas lietas. Tas nekas ka nav ēama un bezgaršaina.
ogod
Nevajag pieradināt pie visādiem vanilīniem kopš zīdaiņa vecuma.
cerība
Nākošais ministrs kurš atcels šādus noteikumus noteikti veselībai būs izdarījis kaut ko labu!!! Zudīs stress !.Un kur nu vel tautas uzslavas!
S.
Bet Maxima ir pāri ielai... nekā jēdzīga nebūs bufetē, laidīs uz veici. Stāsta beigas.
bekas
Genocīds! Alkoholu un cigarates arī var nopirkt pāri ielai Maximā. Nebūs skolā, laidīs uz veici...sorosīti alkohola un cigarešu tirdzniecībai uzlikuši vecuma ierobežojumus-muļķu zeme:))))
nekas
saima pieņems likumu,ka bulciņas,konfektes un čipsus varēs tirgot no 18 gadu vecuma.....pirmais jav bija Krištopāns,kas pareizi raksturoja šo zemi......
čiks
tas Belaš evičs galīgi sviestā sagājis,laikam bērnības trauma,kāds bulciņu neiedeva?domāju darbs psihiatriem....
BULKA
Tiešām stulbums,50 gadus bērni ir ēduši bulciņas,tagad pēkšņi kaitīgas
CAURULE
Agrāk arī ūdens caurules bija no svina un dārzu kaisīja ar dustu. Pasaule iet uz priekšu - pārmērīgs cukura patēriņš ir bīstams un noslogo medicīnas sistēmu, kura tiek uzturēta no Taviem nodokļiem.
reptilis
PSRS laikā bulciņas bija veselīgas...ekoloģiskas, ne tā kā tagad -neoliberāļi bulciņas ir padarījuši par indes smalkmaizītēm...,tāpēc jau PSRS laikos nebija geju, cilvēki dzīvoja ilgāk un neslimoja:)))))))
par ideoloģiju valsts plašsaziņā
Vienreiz pietiek! Šis raksts pārstāv liberālus t.i. individuālisma uzskatus, kur tādā gadījumā ir pretējais viedoklis? Kur ir konservatīvs viedoklis, ka pie visa vainīgi ir sorosīti, geji un Vienotība? Cik ilgi palsts plašsaziņa tiks izmantota sorosītu un Vienotības neoliberāļu ideoloģijas neatmaskošanai?
dace
stulbums,pirks veikala,
Stulbums
Es nekad veikalā bulciņas nepērku!
nita
varētu teikt, ka mana paaudze un bērni un mazbērni izauga bez bulciņiem u saldumiem, bet tomēr mēs visi esam veseli, ne resni, ne slimi.......
indra.
No kura laika Latviesiem smalkmaizites kluvusas par bulcinam?Tas tagat butu latviesu valoda pareizak? Pat Belevica kungs nezin ,ka mums bija ir un bus smalkmaizites,maizites ,nu nevis bulcinas,vai labak tad bulockas. jasauc.
:)
Labāk ej baznīcās un pierunā lai viņi uz dievnamiem nosaukumus mainītu. Taču božnica arī nav nekāds latvisks vārds!
ddd
mums mājās beidzās cukurs, tagad ar mēs dzivisim atbilstoši mk noteikumiem
ppp
redzams, ka jums mājās jau sen ir beigušās arī smadzenes :))))))))))
Kāpēc
būtu jāražo krāsvielas burkānu un biešu krāsā, ja var izaudzēt dabīgus burkānus un bietes?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti