VKPAI noliedz saskaņojumu «Rīgas mežu» darbiem Lielajos kapos

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija (VKPAI) informēja, ka SIA “Rīgas meži” pagājušajā nedēļā LTV paustā informācija par darbiem Lielajos kapos ir maldinoša. Inspekcija norādīja – uzņēmuma paustais, ka “Rīgas meži” strādā saskaņā ar inspekcijas apstiprināto rīcības plānu neatbilst patiesībai.

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija vēstulē LTV raksta – atbilstoši saskaņotajam Lielo kapu teritorijas apstādījumu apsaimniekošanas rīcības plānam bijušās vācu karagūstekņu kapsētas teritorijā paredzēts izveidot organisko un beramo atkritumu pagaidu novietni, nevis bez saskaņošanas un inspekcijas atļaujas saņemšanas izvietot pagaidu vai īslaicīgas lietošanas būves vai citus kultūrvēsturisko vidi pārveidojošus elementus. “Rīgas meži” norāda – katra vilcināšanās aizkavē ieplānotos darbus.

“Vēlreiz varu uzsvērt to, ka mūsu rīcībā ir vēstule par to, ka šī teritorija ir tikusi saskaņota kā saimnieciskā zona. Atbilstoši šim saskaņojumam ir veiktas darbības topogrāfijas saskaņošanai un priekšdarbi saimniecības konteinera novietošanai,” LTV pauda “Rīgas mežu” valdes loceklis Edgars Vaikulis.  

“Kamēr šāda saskaņojuma nebūs, visdrīzāk “Rīgas meži” būs spiesti nepildīt to darbu, kas mums ir uzticēts, faktiski darīt to ierobežotā apjomā, jo transportēšanas izdevumi, cilvēku nodrošināšana ar pienācīgiem darba apstākļiem šobrīd tur nav iespējama,” norādīja Vaikulis.

Ceturtdien paredzēta SIA “Rīgas meži” un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas pārstāvju tikšanās, kurā spriedīs par iespējamiem risinājumiem.

Jau ziņots, ka Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības  inspekcija (VKPAI) sākusi administratīvo lietvedību pret pašvaldības uzņēmumu SIA “Rīgas meži”. Vietā, kur joprojām atrodas vācu karagūstekņu piemiņas vieta, uzņēmums izvietojis betona blokus, lai novietotu pagaidu vagoniņus, kā arī glabātu tehniku un novietotu labierīcības. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt