Dienas ziņas

Prezidents viesojas Madonas skolā un muzejā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Višķos ir aptieka, pateicoties farmaceitu ģimenei

Višķos aptieka pastāv, pateicoties farmaceitu ģimenei

Daugavpils novadā, kurš ir viens no lielākajiem valstī, aptiekas ir tikai trīs pagastos - Kalupē, Naujenē un Višķos. Višķu aptieka ir Teklas Gorenko pārziņā, kuras iesākto mantojusi mazmeita. Viņa nedēļas nogalēs pēc farmācijas mācībām Rīgā dodas palīdzēt aptiekā.

Daugavpils novada Višķu aptiekas vēsture sākusies jau 19. gadsimtā, kad tā atradās toreizējās pilsētas centrā, bet pirms 10 gadiem aptiekai vieta rasta pagasta centrā – Špoģos – ēkā, kur darbojas arī ārstu prakse. Šobrīd aptieka kalpo kā vienīgais zāļu izplatītājs vairāk nekā piecu apkārtējo ciemu iedzīvotājiem. Aptiekas saimniece ir vietējā iedzīvotāja Tekla Gorenko.

"Likvidēja slimnīcu, iedeva mums šeit telpas. Šeit ir vecā skola, tā ir mana skola. Šeit mācījās mani bērni, mani mazbērni, visi mācījās," stāstīja IK "Aptieka Višķi" īpašniece Tekla Gorenko.

Viņai darbos aktīvi palīdz mazmeita Katrīna. Abas kopā arī izremontējušas aptiekas telpas. Apgrozījums 2017.gadā nepārsniedza 100 000 eiro. Salīdzinoši tas nav daudz, un ir grūti konkurēt ar lielākajiem tirgotājiem.

"Nodokļu slogs spiež katru gadu arvien vairāk un vairāk individuālajiem. Nezinu, kā laukos izdzīvot vispār. Firmas iet virsū, kā saka, ar savām visām padarīšanām. Mums ir jāturas," sacīja uzņēmēja.

Vēl viena Višķu aptiekas atšķirība no izplatītākajiem aptieku uzņēmumiem ir tā, ka abas aptiekāres šajā vietā uzaugušas, šeit ļoti labi zina teju katru no saviem klientiem.

Teklas mazmeita šobrīd mācās Latvijas Universitātē (LU), un, iedvesmojoties no vecāsmātes, studē farmāciju un cer tuvākajā nākotnē pārņemt Višķu aptieku savās rokās.

"Jau no mazām bērna kājām es jau esmu bijusi aptiekā, tas jau bija visiem pašsaprotams, ka es pārņemšu vecāsmammas aptieku. (..). Tā ir, ka lielo ķēžu aptiekas tomēr dod mums slogu mazajām aptiekām. Bet tomēr individuālais, tas ir tavs, tas ir, ko tu dari, kam tu velti savu darbu un visu pārējo. Tas ir grūti, bet tas ir sasniedzams," saka LU farmācijas maģistra studiju programmas studente Katrīna Gruzinska.

Neskatoties uz to, ka veselības aprūpes pakalpojumu klāsts gadu no gada attālākos novadu centros kļūst arvien mazāks, vietējie iedzīvotāji cer, ka aptieka Višķos būs arī turpmāk. Jo īpaši liels ieguvums tā ir vietējiem ārstiem un viņu klientiem.

"Mēs strādājam blakus, un pacienti nāk pie mums, mēs rakstām zāles, un viņiem ir ļoti izdevīgi uzreiz nopirkt zāles tepat aptiekā. Nav nekur jābrauc," piebilst Višķu pagasta veselības centra ģimenes ārste Iveta Grotkere.

Teklas mazmeita Katrīna šobrīd mācās maģistrantūras 2. kursā un plāno apmēram pēc pusotra gada ar jauniegūtajām zināšanām atgriezties dzimtajās mājās un strādāt tieši Višķu aptiekā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti