Dienas ziņas

Stradiņi atdala pacientu plūsmas

Dienas ziņas

"Valmieras stikla šķiedra" prasa tiesiskās aizsardzības procesu

Latgales senioru festivāls Višķos

Višķos aizvadīts Latgales senioru festivāls

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Vairāk nekā tūkstoš Latgales senioru Daugavpils novada Višķos pulcējās uz kārtējo Latgales senioru festivālu. Tā mērķis – sekmēt amatiermākslinieku draudzību un veicināt nevalstisko organizāciju un pašvaldību finansiālu atbalstu tradīciju saglabāšanai un kolektīvu izaugsmei.  

“Saulei pretī mūžu ejot” – šāds moto izvēlēts Latgales senioru festivālam. Gājienā piedalījās aptuveni 1100 seniori no vairāk nekā 20 Latgales novadiem un pilsētām, arī viesi no Gulbenes, Varakļāniem un Lietuvas Zarasu rajona, kopumā pārstāvot 86 pašdarbības kolektīvus.

Pats galvenais notikums, kas jau festivālā notiek vairāk nekā 15 gadus, bija dižkoncerts. Tajā dziesmas un dejas kolektīvi izpildīja visi kopā.

“Mēs satiekamies, apskaujamies, samīļojamies, aizbraucam uz mājām, un vienkārši ilgi vēl var pārdomāt to, kas te notika, un nevar citur dabūt tādu emociju, un tā ir Latgale!” prieku neslēpa Latgales reģionālās pensionāru apvienības padomes priekšsēdētāja Helēna Piziča.

Latgales senioru festivāla galvenā ideja ir gan veicināt senioru socializēšanos, kolektīvu sadraudzību, gan arī parādīt, ka šādu kolektīvu darbība būtu vairāk jāatbalsta finansiāli, jo lielākoties tie pastāv, tikai pateicoties pašu senioru entuziasmam.

“Šāda kustība ir jāatbalsta, jo tā ir gan kultūras kustība, gan arī tāda sociāla kustība. Bet ir arī kolektīvi, kas darbojas paši. Paši finansējam savu biedrību, meklējam savus līdzekļus,” stāstīja Daugavpils novada Kultūras pārvaldes vadītāja Ināra Mukāne.

Līdzīga situācija ir arī Lietuvā, stāstīja viesi no Zarasu rajona, taču uzsvēra, ka par spīti šķēršļiem kustība un iziešana sabiedrībā krietni uzlabo senioru veselības stāvokli.

“Mūsu kolektīvā ir vairāk nekā 20 dejotāju, kā saka, pensionāru, pašam jaunākajam laikam ir ap 60 gadiem, bet vecākajam 85 gadi,” atklāja senioru deju kolektīva pārstāvis no Lietuvas Valdemars Skardžus.

Šis bija jau 17. Latgales senioru festivāls. Tā kā ik gadu tā organizēšanu uzņemas dažādi reģiona novadi un pilsētās, nākamgad kolektīvus kuplā skaitā pie sevis uzņems Rugāju novads.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti