Visbiežāk ar Covid-19 inficējas mājsaimniecībās un izglītības iestādēs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 8 mēnešiem.

No noskaidrotajiem inficēšanās ar Covid-19 gadījumiem visbiežāk iedzīvotāji pie šo slimību izraisošās infekcijas tikuši mājsaimniecībās un izglītības iestādēs, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologa Jurija Perevoščikova demonstrētie materiāli Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā.

Veicot epidemioloģisko izmeklēšanu par 37.nedēļā apzinātajiem Covid-19 gadījumiem, noskaidrojies, ka

mājsaimniecībās bija inficējušies 58,6%.

Tālāk ar 19% seko inficēšanās izglītības iestādēs. 6,5% inficējušies darbavietās, 4,2% sociālās aprūpes iestādēs, 3% privātos pasākumos, 2% ārstniecības iestādēs, bet 0,5% atpūtas izklaides pasākumos.

Perevoščikovs deputātiem norādīja, ka, salīdzinot ar iepriekšējām nedēļām, sākusi pieaugt tieši izglītības iestāžu loma inficēšanās rādītājos. "Darbavietām pagaidām nav nozīmīga loma. Sociālas aprūpes centros pirms divām nedēļām bija pacēlums, kas turpinās, taču ir atsevišķas iestādes, kurās ir pietiekami liels inficēto skaits un vakcinēto vidū pārsvarā slimība aizrit vieglā formā. Taču ir gadījumi, kas konstatēti nevakcinētiem cilvēkiem, arī personālam," norādīja Perevoščikovs.

Par 45% Covid-19 pozitīvo cilvēku nebija iespējams noskaidrot viņu inficēšanās vietu.

KONTEKSTS:

Latvijā līdz šim Covid-19 laboratoriski apstiprināts 151 917 cilvēkiem, bet miruši 2665 ar šo slimību sasirgušie, liecina SPKC apkopotie dati.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti