Visā Latvijā sākas NBS militārās mācības «Namejs»

No šodienas līdz 3. oktobrim visā Latvijā norisināsies Nacionālo bruņoto spēku (NBS) militārās mācības "Namejs".

Mācības noritēs, lai pārbaudītu un pilnveidotu vienību gatavību valsts aizsardzības uzdevumu izpildei. Mācību laikā dažādās vietās Latvijā iespējama militārās tehnikas un karavīru pārvietošanās.

Majore Sandra Brāle par militārajām mācībām "Namejs"
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"Šo militāro mācību uzdevumu loks ir ļoti plašs, tai skaitā izvērtēt un pilnveidot Nacionālo bruņoto spēku komandvadības sistēmu, pārbaudīt un pilnveidot apgādes jautājumus, gaisa un sauszemes spēku integrācijas procedūras, kā arī īstenot un izvērtēt taktiskās operācijas hibrīda un konvencionāla konflikta apstākļos," stāsta NBS pārstāve, majore Sandra Brāle, vēršot uzmanību uz to, ka militāro mācību aktīvā fāze norisināsies ne tikai Ādažu poligonā un citos poligonos, bet arī Rīgā un citās Latvijas pilsētās.

"Aicinu iedzīvotājus neuztraukties, redzot karavīrus un zemessargus pārvietojamies ārpus militārajiem poligoniem, kā arī ar izpratni izturēties pret īslaicīgiem satiksmes kustības apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem," aicina NBS pārstāve.

KONTEKSTS

Šoreiz mācības "Namejs" notiks saspringtā gaisotnē. Treniņi notiks paralēli Krievijas militārajām mācībām "Zapad". Pēdējos gados "Zapad" ir vieni no vērienīgākajiem treniņiem, ko Maskava rīko. Tajos piedalīsies arī Baltkrievijas armija. Tas, ka Aleksandra Lukašenko režīms ir izvērsis hibrīdkaru pret Latviju un atvēris slūžas migrantu krīzei, padara mācību norisi neprognozējamu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti