Dienas ziņas

Vienotība izvērtē rezultātus

Dienas ziņas

Aizvadīti skolotāju profesionālie svētki

Latgalē vēlēšanās viszemākā aktivitāte

Vīlušie varā, Ciblā maz vēlētāju

No pieciem Ciblas novada vēlēšanu iecirkņiem vismazākais vēlētāju skaits tika novērots Līdumnieku pagastā, kur nobalsoja vien 101 vēlētājs.

Novada vēlēšanu komisijas sekretāre Aina Borisovska uzsver, ka viens no iemesliem, kāpēc cilvēku aktivitāte ir tik zema ir neliels iedzīvotāju skaits.

„Es domāju, ka galvenais iemesls ir tas, ka pie mums cilvēki balsoja citos iecirkņos, jo Zvirgzdenes pagasta, Lūcmuižas iedzīvotāji viņi brauc uz Ludzu, viņiem ir tuvāk. Un ērtāk aizbraukt. Un vēl es domāju iemesls ir tāds, ka pie mums deklarēto iedzīvotāju ir daudz vairāk, nekā faktiski dzīvo,” stāsta Borisovska.

Vairākums Ciblas novada iedzīvotāju ir veca gadu gājuma cilvēki, jo bezdarba dēļ, jaunieši arvien biežāk izvēlas braukt prom – uz ārzemēm vai Rīgu. Par spīti uzskatam, ka pensionāri ir visaktīvākie vēlētāji, daži ir lēmuši nebalsot, jo ir pārāk vīlušies un necer, ka Latvijā kāds būtu spējīgs situāciju mainīt uz labo pusi.

„Nav par ko balsot un es nezinu par ko balsot, tāpēc, ka tur augšā sēž tikai vieni blēži un zagļi un vairāk nekā tur nav,” sarūgtinājumu pauž kāda pensionāre.

Neticību varai, kas valda vēlētāju vidū, atzīst arī Ciblas iedzīvotājs Aleksandrs Muļers. „Mēs divatā bijām un nebiji neviena cilvēciņa. Es domāju vairāk ka veci cilvēciņi nu ko tā viņi var balsot vai kaut ko? Viss tāpat ir pa vecam. Jaunāks ta nebūs nekas,” viņš saka.

Muļeru papildina Ciblas novada Filicianovas iedzīvotāja Zinaīda. „Vienkārši cilvēki ir zaudējusi ticību, ka kaut kas varētu izmainīties es domāju tāds variants. Vecākie arī neiet,” pauda Zinaīda.

No 2420 Ciblas novada  iedzīvotajiem pie vēlēšanu urnām devās tikai 924 cilvēki, kas sastāda tikai vien 38% no visiem novada balsstiesīgiem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt