Panorāma

Sāk kriminālvajāšanu par melošanu CVK

Panorāma

Panorāma

Jaunievēlētie deputāti iepazīstas ar darbu Saeimā

Viens no jaunākajiem deputātiem un pašvaldības darba pazinēji – «Jaunās Vienotības» nupat ievēlētie parlamentārieši

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Viens no jaunākajiem Saeimas deputātiem, pašvaldības darba pazināji, kā arī parlamentā strādājusī jau citā amatā. Kādi ir "Jaunās Vienotības" deputāti bez pieredzes deputāta darbā?

Trešdien Saeimā "Jaunās Vienotības" deputāti pulcējās uz mācībām Saeimas plenārsēžu zālē. "Jaunajai Vienotībai" nākamajā Saeimā būs lielākā frakcija – 26 deputāti. Frakcijā būs ievērojams to deputātu skaits, kuriem nav parlamentārās pieredzes. Pirms mācībām sēžu zālē deputāti sanāca uz pirmo kopsēdi.

Daži jaunievēlētie atzina, ka Saeimas namā ir pirmo reizi. Deputātiem plenārsēžu zālē bija iespēja izzināt likumdošanas kārtību un apgūt balsošanas tehniku.

"Jaunās Vienotības" rindās ir viens no jaunākajiem Saeimas deputātiem Dāvis Daugavietis. 

"Ir labs balanss starp tiem, kas strādājuši un kas ienāk Saeimā. Šis darbs būs atbildīgs, vēlētāji mums katram piešķīruši mandātu," sacīja Daugavietis.

Ugunsdzēsējs no Valmieras Jānis Skrastiņš līdz šim darbojies pašvaldības domē. Saeimā viņš vēlas veltīt savas zināšanas jautājumiem, kas skar valsts aizsardzību.

"Tas pamatu pamats ir tas, kam es esmu atdevis savus 30 dienesta gadus Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā. Kas ir vēl aktuālāks kopš 24. februāra. Tā ir drošība," teica Skrastiņš.

Ievērojama darba pieredze pašvaldībā ir arī Salaspils mēram Raimondam Čudaram. Viņš atzina, ka jaunie pienākumi būs izaicinājums. "Šeit ir citi apstākļi, citas tēmas," uzsvēra Čudars.

Agnese Krasta iepriekš bijusi gan Saeimas darbiniece, gan arī premjera padomniece juridiskajos jautājumos.

Viņa norādīja: "Sajūtas ir citādākas nekā ikdienas darbā. Ar nepacietību gaidu pirmo sēdi. Es ceru izmantot savas jurista zināšanas un šajā jomā ceru arī darboties," sacīja Krasta.

"Jaunā Vienotība" bija pirmā, kura pieteicās mācībām Saeimā. Šonedēļ zināšanas papildinās arī citu frakciju deputāti.

KONTEKSTS:

14. Saeimas vēlēšanas notika 1. oktobrī, un parlamentā kopumā tika ievēlēti septiņi politiskie spēki: "Jaunā Vienotība", Zaļo un Zemnieku savienība, "Apvienotais saraksts", Nacionālā apvienība, "Stabilitātei!", "Latvija pirmajā vietā" un "Progresīvie".

Saskaitīti 1055 iecirkņi no 1055

Atjaunots: 03.10. plkst. 10:06

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti