«Vienotība» un ZZS: Suharenko ziedojumi nav saistāmi ar ebreju īpašumu restitūciju

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un "Vienotība" uzsver, ka Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes priekšsēdētāja Arkādija Suharenko ziedojumus vairākām partijām nevar saistīt ar jautājumu par ebreju kopienas īpašumu restitūciju. 

ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis nesaskata politiskā spēka interešu konfliktu, ja ZZS balsos par piecu īpašumu nodošanu Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomei.

Brigmanis pateicas Suharenko par veikto ziedojumu un pieļauj iespēju, ka deputātam Jānim Dombravam "acīmredzot skauž", ka viņa pārstāvētais politiskais spēks nav saņēmis šādu ziedojumu. ZZS frakcijas vadītājs norāda - ja tiktu pieņemts likums, ka konkrētas tautības cilvēki nedrīkst veikt ziedojumus, tas būtu cilvēktiesību pārkāpums. "Es nekad nešķiroju cilvēkus pēc tautības, rases, seksuālās orientācijas vai citu iemeslu dēļ, man visi ir vienādi," uzsvēra Brigmanis.

ZZS ir gatava balsot par īpašumu nodošanu ebreju kopienai, negaidot KNAB atzinumu šajā jautājumā. "KNAB ir pārbaudījis mūsu ziedotājus," skaidroja Brigmanis.

"Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa arī pauda viedokli, ka šie ziedojumi nav saistāmi ar konkrētiem likumprojektiem. Viņa atgādināja, ka jautājums par ebreju kopienas īpašumu restitūciju bija politiķu darba kārtībā arī iepriekš, turklāt jau iepriekš bija sagatavots arī konkrēts likumprojekts, kas gan netika pieņemts.

Āboltiņa atkārtoti uzsvēra, ka ir zināma politiķu nostāja un attieksme šajā jautājumā, savukārt Dombravas izteikumi vērtējami kā "demagoģija".

Tikmēr Nacionālās apvienības (NA) līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš uzskata, ka nepieciešams izvērtēt šo jautājumu. Viņš uzskata, ka nepieciešams izskaidrot Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes priekšsēdētāja ziedojumus konkrētām partijām, bet šis jautājums jāvērtē Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB).

Kā ziņots, Saeimas Ārlietu komisija pēc Jāņa Dombravas (NA) ierosinājuma lūgs KNAB atzinumu par Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes priekšsēdētāja Arkādija Suharenko ziedojumiem vairākām partijām.

"Tieši saistībā ar šo, kad atver KNAB mājaslapu, es redzu, ka 2013.gada 28.augustā Suharenko 10 000 latus ziedojis Zaļo un zemnieku savienībai, tikmēr 2014.gada 24.janvārī Suharenko 16 000 eiro ziedo "Saskaņai". 2014.gada 18.martā Suharenko 16 000 eiro ziedo "Vienotībai". Es domāju, ka pirms tā, ka šis jautājums tiek virzīts uz priekšu, uz Saeimu pirmajā lasījumā, būtu vērts saņemt arī atzinumu no KNAB - vai konkrētās partijas ir tiesīgas balsot par īpašumu nodošanu, jo, manuprāt, šeit ir saskatāms tiešs interešu konflikts," pauda Dombrava.

Jau vēstīts, ka Saeima 29.janvārī nodeva izskatīšanai komisijās vairākus koalīcijas partiju deputātu iesniegtos likumprojektus par ebreju minēto piecu īpašumu restitūciju jeb atdošanu Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti