Vides dienests tiek pie modernām iekārtām smaku mērīšanai

Valsts vides dienests (VVD) ar Eiropas Savienības (ES) atbalstu iegādājies astoņas mobilās laboratorijas operatīvai gaisa piesārņojuma un smaku mērīšanai vidē, informē VVD.

 

Astoņi apvidus auto aprīkoti ar mobilajām laboratorijām, kuru sastāvā ir olfaktometri, putekļu (PM10; PM 2,5) koncentrācijas noteikšanas iekārtas un meteostacijas ar mastiem to nostiprināšanai un pacelšanai, lai VVD darbinieki spētu operatīvi reaģēt uz informāciju par gaisa piesārņojumu vai nepatīkamām smakām.

Speciāli aprīkotos apvidus auto "Mitsubishi L 200" saņems katra VVD reģionālā vides pārvalde, lai iedzīvotāju sūdzību gadījumā mērītu piesārņojošo darbību izraisītās smakas un konstatētu to avotu, kā arī noteiktu cieto daļiņu piesārņojumu gaisā.

Nepieciešamības gadījumā mobilās laboratorijas pielietos Vides valsts inspekcijas kontrolēs uzņēmumos.

"Speciāli aprīkotu automašīnu izmantošana VVD turpmāk operatīvi ļaus noskaidrot smaku vai piesārņojuma rašanās avotu un attiecīgi uzdot operatoram novērst smaku vai piesārņojuma rašanās cēloni. Vides dienests paredz, ka tādā veidā uzlabosies gaisa kvalitāte un tiks sekmēta iedzīvotāju dzīves kvalitāte. Līdz ar to samazināsies atkārtotu iedzīvotāju sūdzību skaits," norāda dienestā.

Projekta kopējās izmaksas ir 374 809,60 eiro. No tiem ES finansējums ir 337 216, 20 eiro, bet 37 593,40 eiro - valsts budžeta līdzfinansējums.

Pērn VVD veicis 168 sūdzību iesniegumu pārbaudes par nepatīkamu smaku un 92 pārbaudes par gaisa piesārņojumu. Paraugu ņemšanā piesaistītas neatkarīgās laboratorijas. 

VVD ziņojumus par vides problēmām iespējams nodot visu diennakti, zvanot pa informatīvo tālruni 80000828 vai dežūrinspektoriem reģionālajās vides pārvaldēs. Saņemot informāciju, VVD novērtē piesārņojošo darbību nozīmīgumu un reaģē prioritārā kārtībā savu resursu robežās.

Jau ziņots, ka iedzīvotāji Rīgā, īpaši Sarkandaugavā un Mīlgrāvī dzīvojošie, iepriekš nereti ir sūdzējušies par smakām, kas nāk no Rīgas ostas teritorijas. VVD iepriekš atzina, ka dienests ir pievērsies smaku jautājumam - ir panākts ievērojams uzlabojums attiecībā uz to izplatību, taču pilnībā izskaust smakas Rīgas ostas tuvumā nebūs iespējams.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti