Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Balsi nodevuši glabāšanā jau 2,18% balsstiesīgo

Panorāma

Nobela Miera prēmija – par cīņu pret vardarbību

VVD inspektori palikuši bez veselības apdrošināšanas

Vides dienesta inspektori bija palikuši bez veselības apdrošināšanas

Valsts vides dienesta (VVD) inspektori tvarsta likumpārkāpējus, kuri izzog dabas resursus un posta vidi. Viņiem draud, uzbrūk ar nazi un ieročiem. Un pašlaik – lašu un taimiņu nārsta laikā – viņi visbiežāk saskaras ar risku dzīvībai. Taču šobrīd dienesta darbinieki palikuši bez veselības apdrošināšanas, lai gan likums to nosaka kā obligātu.  

No vairāk nekā VVD 300 darbiniekiem 130 ir zvejas un iekšējo ūdeņu inspektori, uz kuriem attiecas obligātā veselības apdrošināšana. Bet nu jau ilgāk nekā mēnesi darbiniekiem nav iegādātas apdrošināšanas polises. Bija iepirkuma konkurss par polišu iegādi, taču viena kompānija pārsūdzēja rezultātu. Polišu iegādei plānots atvēlēt 150 tūkstošus eiro, slēdzot līgumu uz diviem gadiem.

“Mēs nerēķinājāmies ar to, ka mums varētu būt pārsūdzība. Un esam ar kāju aizķērušies. Bet es vēlreiz atkārtoju – neviens inspektors, veicot savus darba pienākumus, ja viņam kaut kas gadīsies, nekādā veidā finansiāli no šīs situācijas necietīs.

VVD ir izveidojis kompensācijas mehānismu, un tas tiek darbināts. Un visi darbinieki veic savus pienākumus atbilstoši amata aprakstiem.

Nav nekādas kavēšanās ne inspekciju veikšanā, ne būs kādas kavēšanās šī kompensācijas mehānisma darbināšanā, ja tāds būs nepieciešams,” sola VVD ģenerāldirektore Inga Koļegova.

Dienesta vadība vienlaikus atzīst – šovasar iepirkumu komisijai pietrūka kapacitātes, jo bija jāorganizē un jāizskata daudzi lieli iepirkumi, tostarp saistībā ar Eiropas Savienības fondu apguvi. Kā saka Koļegova, formāli VVD varēja uz iztrūkstošo periodu steigšus nopirkt dārgas, bet pakalpojumu ziņā neapmierinošas polises.

Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums nosaka, ka jāapdrošina to Valsts vides dienesta un Dabas aizsardzības pārvaldes inspektoru veselība, kuri pakļauti dzīvības apdraudējumam. Tie ir inspektori, kuri kontrolē zveju un ķer maluzvejniekus, cīnās ar vides piesārņotājiem un dabas resursu nelegāliem ieguvējiem, gādā par īpaši aizsargājamo dabas teritoriju aizsardzību un veic radiācijas un kodoldrošības uzraudzību.

“Mēs neesam gandarīti par šo situāciju. Vienlaicīgi VVD ir veicis visus pasākumus, ko tas var darīt. VVD ir apliecinājis, ka viņš seko līdzi situācijai un to visu nodrošina. Un es paļaujos uz to un sekošu līdzi tam, lai VVD līdz nākamās nedēļas sākumam šo situāciju atrisina. Tam mēs veltīsim visus spēkus un tikai pēc analizēsim, kāpēc tas notika un lai tas neatkārtotos,” saka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Rinalds Muciņš.

Iespējams, pirmdien, 8.oktobrī, būs zināms pārsūdzības lēmums, proti, kas notiks ar polišu iepirkumu turpmāk. Kā pagaidu risinājumu VVD piektdien, 5.oktobrī,

panācis vienošanos ar līdzšinējo apdrošināšanas kompāniju par vides inspektoru apdrošināšanas pakalpojuma pagarināšanu un veselības pakalpojumu čeku apmaksu līdz oktobra beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt