VIDEO: Eiropas Parlamenta vēlēšanu sarakstu līderu diskusijas «Krustpunktā»

Gatavojoties Eiropas Parlamenta vēlēšanām, Latvijas Radio raidījums “Krustpunktā” rīkoja diskusiju ciklu par Eiropai un Latvijai svarīgiem tematiem – katrā no četrām diskusijām par kādu no aktuālajiem tematiem piedalījās vairāki dažādu partiju sarakstu līderi.

Iespējas Eiropā aizstāvēt Latvijas intereses

Saruna par Eiropas Parlamenta uzdevumiem turpmākajiem pieciem gadiem un arī to – kā tur aizstāvēt Latvijas intereses. Diskusijā piedalījās pārstāvji no četrām partijām bez līdzšinējas parlamentāras pieredzes un ar zemākiem reitingiem: Rīcības partijas Eiropas Parlamenta (EP) deputātu kandidāts Einārs Graudiņš, Centra partijas EP deputātu kandidāts Jānis Valtervitenheims, „Jaunās Saskaņas” EP deputātu kandidāts Oļegs Vasiļonoks un apvienības „Latviešu Nacionālisti” EP deputātu kandidāts Jānis Mencis.

 

Migrācijas jautājumi un iekšējā drošība

Kāda varētu būt nākamā Eiropas Parlamenta loma, risinot drošības izaicinājumus? Šajā diskusijā piedalījās Eiropas Parlamenta deputātu kandidāti: Sandra Kalniete no “Jaunās Vienotības”, Roberts Zīle no Nacionālās apvienības, Edvards Smiltēns no Latvijas Reģionu apvienības un Armands Agrums no partijas „Atmoda”.

  

Vides politika

Vēl vienas diskusijas uzmanības lokā - vides politika. Ko šajā jomā grasās panākt partijas, kas piedalās cīņā par astoņām vietām Eiropas Parlamentā. Diskusijā piedalījās Zaļo un Zemnieku savienības pārstāvis Edgars Tavars, Edmunds Cepurītis no partijas „Progresīvie”, Beata Jonīte – no partijas KPVLV, kā arī partijas „Saskaņa” kandidāts Andris Ameriks.

 


Enerģētika

Šajā diskusijā uzmanība pievērsta enerģētikas nozarei un izaicinājumiem, ar ko sastapsies Eiropa nākamajos gados. Runa ir  gan par lielajiem projektiem, tādiem kā “Nord Stream 2”, gan par zaļo enerģiju un Eiropas pūlēm pilnībā pāriet uz atjaunojamiem energoresursiem.  Diskusijā piedalījās Ivars Ījabs no Attīstībai/Par, Jānis Dinēvičs no LSDSP, Andrejs Mamikins pārstāvēs Latvijas Krievu savienību un Jaunās Konservatīvās partijas deputāta kandidāts Gatis Eglītis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti