VID aiztur narkotisko vielu kontrabandistu un izplatītāju grupējumu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas darbinieki sadarbībā ar ārvalstu tiesībaizsardzības iestādēm 22. jūlijā aizturēja sešas personas, no nelikumīgas aprites Latvijas teritorijā izņemot vairāk nekā 1,2 kilogramus (kg) un ārvalstīs – vairāk nekā 1,8 kg kokaīna, informēja VID.

Šogad maijā likumsargi saņēma informāciju, ka organizētās noziedzīgās grupas dalībnieki, šķērsojot Latvijas robežu, iespējams, gatavojas ievest Latvijā narkotiskās vielas lielā apjomā. Pārbaudot saņemto informāciju, muitas kontrolei tika novirzīta automašīna, kurā atradās 1976. gadā dzimis Latvijas pilsonis, par kuru radās aizdomas, ka persona savā ķermenī varētu pārvadāt apritē aizliegtās vielas.

Personu nogādāja medicīnas iestādē, kur tika noskaidrots, ka tās ķermenī atrodas norītas 43 polimēra materiāla kapsulas, kurās savukārt atradās narkotiskā viela kokaīns ar kopējo daudzumu 235 grami. Par konstatēto faktu tika uzsākts kriminālprocess, un personai tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Turpinot izmeklēšanu, jūnijā VID Nodokļu un muitas policijas darbinieki kriminālprocesā Rīgā un tās reģionā veica vairākas kratīšanas. To laikā aizturēja piecas personas un no nelikumīgas aprites izņēma lielu daudzumu narkotiskās vielas – kokaīnu, kas bija safasēts īpašās kapsulās, kuras personas bija pārvietojušas pāri Eiropas valstu robežām, tās norijot. 

Kratīšanu laikā kopumā tika izņemts kokaīns – vairāk nekā 1,2 kg, skaidra nauda – 29 650 eiro, digitālie svari, personu apliecinošie dokumenti, piecas vieglās automašīnas, kā arī mobilie telefoni un datori. Kriminālprocesā izņemtajiem transportlīdzekļiem un skaidrajai naudai uzlikti aresti.

Tiesa trim personām, tai skaitā organizētās noziedzīgās grupas organizatoram – 1995. gadā dzimušai personai – kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu. Savukārt pārējās personas ir atzītas par aizdomās turētajām, un tām piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka aizdomās turētajiem, kas nodarbojās ar narkotisko vielu kontrabandu no Dienvidamerikas (Franču Gviānas) uz Latviju un citām Eiropas Savienības valstīm, bijis noteikts lomu sadalījums. Šim nolūkam tika vervēti Latvijas pilsoņi, kuru uzdevums bija, norijot narkotisko vielu kapsulas, tās nogādāt no Franču Gviānas uz Franciju, Latviju un citām Eiropas valstīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti