Veselības ministrija lūdz vairāk nekā 70 miljonus hepatīta, HIV un seksuālo infekciju ārstēšanai

Veselības ministrija lūgs valdībai C hepatīta, HIV un seksuālo infekciju ārstēšanai tuvākajiem trim gadiem piešķirt papildu 74,8 miljonus eiro.

Valdība sāk skatīt ar nākamā gada valsts budžeta likumprojektu saistītos jautājumus, un Veselības ministrija prezentē plānu HIV infekcijas, hepatīta un seksuālo infekciju ierobežošanai laikposmā no 2018. līdz 2020.gadam.

Ar jaunajiem medikamentiem, piemēram, C hepatītu, kas uzskatāms par izplatītāko no iepriekš minētiem vīrusiem, Latvijā šogad ārstē 800 pacientus. Taču Pasaules Veselības organizācija aprēķinājusi, ka ar to nepietiek, un Latvijai gadā būtu jāārstē ap diviem tūkstošiem slimnieku, lai šī vīrusa izplatību ierobežotu.

Jau otro gadu ārstēšanos infekcijas vīrusu pacientiem valsts apmaksā pilnā apmērā un, piemēram, C hepatīta vīrusam atvēlēto naudu palielinājusi līdz desmit ar pusi miljoniem eiro, salīdzinot ar diviem miljoniem eiro 2015.gadā.

Veselības ministrija aprēķinājusi, ka no valsts budžeta tai nākamgad būtu nepieciešami nepilni 17 miljoni eiro, 2019.gadā 27 miljoni, bet 2020.gadā teju 30 miljoni eiro gan medikamentu kompensēšanai, gan sabiedrības izglītošanas kampaņām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti