Dienas ziņas

Jēkabpils skolās neapēd 5% ēdiena

Dienas ziņas

Seši finālisti konkursā uz LTV valdi

NVD atmaksā brīvprātīgo «veselības nodokli»

Veselības dienests atmaksā brīvprātīgo «veselības nodokli»

Kamēr Veselības ministrija vēl tikai strādā pie grozījumiem veselības aprūpes finansēšanas likumā, Nacionālais veselības dienests (NVD) jau sāk atmaksāt  iedzīvotājiem brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas. 

262 cilvēki tās jau ir saņēmuši atpakaļ. Vēl apmēram tikpat daudz iesniegumu tiek izskatīti. 

NVD direktores vietnieks veselības aprūpes administrēšanas jautājumos Edgars Labsvīrs informēja, ka šīs iemaksas ir solidārs maksājums veselības aprūpes budžetā.

“Tā nav samaksa par konkrētu pakalpojumu un attiecīgi nebūtu atmaksājama. Bet, ņemot vērā to, ka daudzi neveiktu iemaksas, zinot, ka jaunā kārtība nesāks darboties ar 1. janvāri, uz tā pamata mums ir tiesības tās iemaksas atgriezt, un tas ir taisnīgi,” sacīja Labsvīrs.

Kopumā brīvprātīgās iemaksas ir samaksājuši piecarpus tūkstoši iedzīvotāju. Tā ir desmitā daļa no tiem, kuriem tā būtu jāmaksā, ja stātos spēkā divu grozu veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas kārtība.  

KONTEKSTS:

Lai nodrošinātu nepieciešamo vienoto veselības aprūpes pakalpojuma klāstu, viena procentpunkta sociālā iemaksu likme veselības apdrošināšanai tiks attiecināta ne tikai uz vispārējā nodokļa režīmā strādājošajiem, bet arī uz speciālajā nodokļu režīmā strādājošajiem, piemēram, mikrouzņēmumiem, patentmaksu veicējiem un autoratlīdzību saņēmējiem, bet divu medicīnas pakalpojumu grozu sistēmu neieviesīs. Pagaidām valsts veselības apdrošināšanas ieviešanu atlika līdz jūlijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti