Veselības aprūpi uzraugošajās iestādēs pērn bijusi viena disciplinārlieta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Aizvadītajā gadā veselības aprūpi uzraugošajās iestādēs bijusi viena disciplinārlieta. Veselības ministrijā skaidro, ka tas nav daudz. Citos gados to parasti ir vairāk. Pērn vienīgā disciplinārlieta tika rosināta pret tā brīža Nacionālā veselības dienesta vadītāju Ingu Milaševiču. Pēc disciplinārlietas izbeigšanas Milaševiča ieņēma zemāku amatu dienestā, tāpat viņa saņēma disciplinārsodu – mēnešalgas samazinājumu.

Veselības aprūpi uzraugošajās iestādēs pērn bijusi viena disciplinārlieta
00:00 / 03:06
Lejuplādēt

Pērn iestādēs, kuru darbu pārrauga Veselības ministrija, bijis viens disciplinārpārkāpums. Toreiz Veselības ministrija rosināja pārbaudi pret savu padotības iestādi – Nacionālo veselības dienestu. "Tā bija saistībā ar informācijas tehnoloģiju (IT) iepirkumiem. Bija izskanējis, ka saistībā ar datu bāzes izstrādi nebija līdz galam noteikti aprēķini, kāpēc pakalpojumu iegādāja, un līdz ar to bija disciplinārlieta ierosināta. Tās disciplinārlietas ietvaros tika pazemināta Nacionālā veselības direktore tolaik," stāsta Veselības ministrijas Juridiskās nodaļas vadītājs Raimonds Osis.

Nacionālā veselības dienesta direktors Edgars Labsvīrs gan precizē, norādot – disciplinārsods bijis mēnešalgas samazinājums. Atkāpšanās no amata bijusi pašas tālaika direktores Ingas Milaševičas iniciatīva. Raimonds Osis Latvijas Radio skaidroja, ka uz sūdzību pamata veiktu dienesta pārbaužu, kurās neapstiprinās pārkāpumi, gan ir krietni vairāk.

"Dienesta pārbaudes mums ir ļoti daudz – desmitos. Ja ir fakts, kuru var pārbaudīt un var pastāvēt aizdomas, ka tā bija pretlikumīga rīcība, tad rosina dienesta pārbaudi un top dienesta ziņojums. Tad dienesta ziņojumā ir kāds secinājums. Lielākoties, protams, konstatē, ka pārbaudes rezultātā neapstiprinās tās aizdomas. Piemēram, ir kādas sūdzības, kas nāk anonīmi, dažkārt e-pastā, ka kāds kaut ko rupju ir pateicis vai izteicies ne tā. Ja mēs objektīvi skatāmies, tad to nemaz nevar pārbaudīt. Tad tur, protams, dienesta pārbaudes netiek rosinātas, bet tur, kur ir konkrēts notikums, piemēram, iepirkums, un ir norāde, ka ir pārkāpts iepirkuma likums, tad mums ir faktu pārbaude, dienesta pārbaude," norāda Osis.

Pērn vienīgās padotības iestādes, kurā ierocināts disciplinārlieta, Nacionālā veselības dienesta šī brīža direktors Edgars Labsvīrs Latvijas Radio skaidroja, ka no šādiem notikumiem iestādē mācās un mēģina līdzīgas kļūdas nepieļaut. Ir virkne uzlabojumu, ko pēc notikušā dienestā ieviesuši.

"Pirmkārt, kvalitatīvāka, precīzāka dokumentēšana, procesu apraksti. Arī iepirkumu procesi – iepirkumi ir plānoti atklātu konkursu procedūrā. Katrs iInformācijas un komunikāciju tehnoloģijas (IKT) iepirkums tiek rakstiski saskaņots ar Veselības ministriju, daži arī ar Iepirkumu uzraudzības biroju. Tas process ar Veselības ministriju ir – mēs patiešām pārrunājam pamatotību un arī procesu, kā iepirkumi, projekti tiek īstenoti," saka Labsvīrs.

Veselības ministrijas Juridiskās nodaļas vadītājs Raimonds Osis skaidroja, ka viena disciplinārlieta gadā, salīdzinot ar citiem gadiem, īpaši statistiski neizceļas. Tajā pašā laikā viņš atminējās, ka bijis arī gads, kad šādas disciplinārlietas bijušas pat piecas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti